آشوری: هنوز تکلیف اعزام در هیچ وزنی مشخص نشده است/با دعوت از میراسماعیلی مثل کی‌روش عمل کردیم

image122s

اخیرا علیرضا کتیرایی مربی پیشین تیم ملی کاراته اعلام کرده مسئولین فدراسیون کاراته به او پیشنهاد دادند تا مربیگری تیم ملی را به شرط حضور حسین سمندر فرزند رئیس فدراسیون در بازی‌های آسیایی اینچئوان قبول کند. این موضوع دور جدید حواشی را در کاراته کشور ایجاد کرده است.
به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز محسن آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در این مورد اظهار داشت: اولا اگر کسی قرار است در مورد تیم‌های ملی صحبت کند، آن فرد من هستم که از طرف رئیس فدراسیون مسئولیت فنی برعهده‌ام قرار گرفته است نه مسئولان هیئت‌ها و کمیته‌ها. رئیس فدراسیون کاراته کارش را بلد است و این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد.
وی در مورد اینکه چرا حسین سمندر در دور قبل مسابقات انتخابی‌ تیم ملی مبارزه نکرد، گفت: در این مورد باید بگویم که سجاد گنج‌زاده نیز مسابقه نداد. کادرفنی تصمیم گرفت در یک سری از اوزان مانند ۵۷، ۶۷، ۸۴ و ۸۴+ کیلوگرم ریزش داشته باشد به همین دلیل مسابقات انتخابی را برگزار کردیم. اینکه قرار است حسین سمندر به بازی‌های آسیایی اعزام شود، چون پسر رئیس فدراسیون است به هیچ وجه در ذهن و فکر ما نیست. ما در اینم مورد مرحله نهایی مسابقات انتخابی را برگزار خواهیم کرد.
دبیر فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که چرا از میان اوزان اعزامی تنها وزن ۶۰ کیلوگرم را از همین حالا انتخاب کرده‌اید، خاطرنشان کرد: اصلا این‌گونه نیست، ما هیچ وزنی را مشخص نکرده‌ایم. بعد از مسابقات جهانی دانشجویان جهان و کاراته وان اندونزی، جلسه‌ای خواهیم داشت و با آنالیز عملکرد بچه‌ها اوزان اعزامی را مشخص می‌کنیم. لازم است به این موضوع اشاره کنم که رقابت‌های انتخابی نهایی را نیز با حضور تمام صاحب‌نظران، مربیان و حتی خانواده‌ها به صورت کاملا شفاف برگزار می‌کنیم. همه این عزیزان می‌توانند بیایند و مسابقات را ببینند.
آشوری درباره حضور آرش میراسماعیلی نایب‌ رئیس و مدیر تیم‌های ملی جودو در تمرینات تیم ملی کاراته عنوان کرد: من از میراسماعیلی خواستم که در تمرینات حاضر شود و بعضی از فنون پرتابی را به ملی‌پوشان ما آموزش دهد. خودم هم باورم نمی‌شد که بعد از حضور او بچه‌ها به این خوبی این فنون را اجرا کنند. در هر حال کار تخصصی بود و نیاز داشت که از وجود یک متخصص در این شرایط استفاده کنیم. این فنون ۳ امتیازی است و قطعا بچه‌های ما می‌توانند این امتیازات راکسب کنند. کی‌روش از صفایی که یک مربی کیک‌بوکس است در بدنسازی ملی‌پوشان فوتبال استفاده می‌کند آیا ما نمی‌توانیم از آرش میراسماعیلی در کاراته استفاده کنیم؟ فوتبال به کیک‌بوکس شبیه‌تر است یا کاراته با جودو سنخیت دارد؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا