احمد پناهی: منافع ملی را فدای درگیری‌های شخصی کردند

لیست کاندیداهای انتخابات کنفدراسیون آسیا اعلام شد و در این بین نامی از نمایندگان ایران نبود. عباس احمد پناهی که چهار سال عضو هیات رییسه آسیا بود اکنون برای این انتخابات معرفی نشده است. او معتقد است که رییس فدراسیون به خاطر درگیری‌های شخصی و داخلی منافع ملی را فدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، سید عباس احمد پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این سوال که چه شد پست هیات رییسه آسیا از دست رفت و فدراسیون ایران هیچ کاندیدایی را برای انتخابات آسیا معرفی نکرده است؟ اظها‌ر کرد: گرفتن پست‌های بین‌المللی از اولویت های هر فدراسیونی است که خو‌شبختا‌نه چهار سال قبل بعد از رایزنی‌های زیاد من توانستم عضو هیات رییسه شوم. در این چهار سال پیشنهادات خوبی ارائه شد و در برخی از موارد هم که لازم بود از حق ایران دفاع کردیم.

وی افزود: زمان انتخابات آسیا برای پست‌های ریاست، دبیر کلی و هیات‌ رییسه در اساسنامه کنفدراسیون آسیا مشخص است و به همین خاطر ۱۷ اردیبهشت ماه نامه‌ای را به سمندر، رییس فدراسیون ارائه کردم و اعلام کردم که اگر می‌خواهد برای آسیا کاندیدا شود این کار را هر‌ چه‌ ز‌و‌د‌تر انجام دهد. در این نامه حتی اعلام کردم که اگر خودش نمی‌خواهد برای پستی کاندیدا شود من که اکنون عضو هیات رییسه هستم را برای آن پست پیشنهاد کند.

رییس سابق فدراسیون کاراته با اشاره به این که رییس فعلی فدراسیون به این نامه جوابی نداد، ا‌دا‌مه‌ داد: متاسفانه با گذشت چندین هفته‌ از آن نامه هیچ جوابی از سوی سمندر نه برای من و نه برای کنفدراسیون آسیا ارسال نشد تا این که حدود سه روز قبل کنفدراسیون آسیا اسامی کاندیداها در پست‌های مختلف را برای تمامی اعضا ایمیل کرد و اعلام کرد که انتخابات هم‌زمان با مسابقات قهرمانی آسیا برگزار خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه در این لیست دیدم که مسئولان فدراسیون کاراته نه تنها من را که عضو هیات رییسه بودم برای هیچ پستی پیشنهاد نکرده اند ،‌ بلکه حتی در کمال تعجب از فدراسیون هم هیچ کسی کاندیدا نشده است. در حالی که ما به راحتی می‌توانستیم پست هیات رییسه را دوباره به دست بیاوریم ، ولی این پست با یک سهل انگاری و درگیری‌های داخلی از دست رفت.

رییس سابق فدراسیون کاراته خاطر‌ نشان کرد: متاسفانه آقای سمندر آنقدر مشغول حواشی داخلی هستند که کارهای بین‌المللی را فراموش کرده‌اند. مسئولان فدراسیون حتی در ادبیاتی که به فدراسیون آسیا ارسال کرده‌اند، دقت ندارند و در نامه خود به کنفدراسیون آسیا ادبیات نامناسبی را به کار برده اند. آنها بعد از اعلام اسامی کاندیداها نامه‌ای را به کنفدراسیون آسیا زدند و اعلام کردند که آدرس ایمیل فدراسیون تغییر کرده است و به همین دلیل نتوانستند برای انتخابات کنفدراسیون آسیا کاندیدا شوند.

احمد پناهی یادآور شد: این اقدام فدراسیون بهانه ای بیش نیست، چرا که حتی اگر آدرس ایمیل فدراسیون هم تغییر کرده بود با یک نامه نگاری ساده این مشکل حل می‌شد و نیازی نبود که آنها در نامه خود ادبیات نامناسبی را به کار ببرند و موضع بالا به پایین صحبت کنند. فدراسیون ایران در این نامه اعلام کرده که کاراته ایران از قدرت‌های آسیاست و باید در این انتخابات شرکت کند.

رییس سابق فدراسیون کاراته و عضو هیات رییسه کنفدراسیون آسیا در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط ایران می‌تواند هنوز برای شرکت در انتخابات آسیا کاندیدا شود؟ ا‌ضافه‌ کرد‌: طبق قانون لیست کاندیداها اعلام شده است و نمی‌شود کاری کرد ، ولی اگر ارتباط خوبی با کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی داشته باشیم می‌شود برخی کارها را انجام داد.

وی گفت: تعجب من از این است که اگر سمندر با من مشکل داشت چرا خودش کاندیدا نشد و یا این که فرد دیگری را معرفی نکرد تا پست ایران از بین نرود؟ متاسفانه با این کار دیدیم که منافع ملی به راحتی به خاطر یک مشکل شخصی از بین رفت و فدا شد و نمی دانم ایشان چطور می‌خواهد جواب جامعه کاراته را بدهد.

احمد پناهی در پاسخ به این سوال که آیا خودش می‌توانست کاندیدای هیات رییسه آسیا شود؟ گفت: این امکان برای من وجود داشت، اما باید از سوی فدراسیون کاراته معرفی می‌شدم که این کار انجام نشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا