احسانی: بی‌ثباتی در مدیریت، کاراته را اسیر حاشیه‌ها کرده است

علیرضا احسانی گفت: بی‌ثباتی مدیریت کاراته در هفت، هشت سال اخیر همیشه دردرسرساز بوده و این ورزش را اسیر حاشیه‌ها کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، سرمربی سابق تیم ملی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا درباره استعفای دسته جمعی کادر فنی تیم ملی و حواشی مربوط به آن گفت: وقتی هر یک سال و چند ماه یکبار ریاست فدراسیون تغییر کند و در هر دوره مدیریتی هم جامعه کاراته بدون توجه به شرایط، اسیر حواشی شود، این مشکلات هم پیش خواهد آمد.

احسانی تغییرات پی‌ در پی و یکباره سرمربیان تیم ملی را با کوتاهی دوره‌های ریاست در فدراسیون مرتبط دانست و گفت: مدیریت فدراسیون اگر بداند تا یک دوره مثلاً چهارساله در سمتش قرار خواهد داشت، طبیعتا‍ً یک برنامه‌ریزی بلند مدت برای تیمهای ملی درنظر خواهد گرفت اما وقتی دوره‌های مدیریتی کوتاه باشد، مسئولان فدراسیون هم به امید دستیابی به یک موفقیت بزرگ دست به تغییرات پی در پی می‌زنند.

این کارشناس در ارزیابی‌اش از سطح مسابقات سوپر لیگ نیز گفت: سطح کیفی مسابقات در این دوره به نظرم مثل دوره‌های قبل بود اما در بخش کاتا پیشرفتهایی حاصل شده است در حالی که در بخش کومیته نوسانات بسیاری را شاهد بوده‌ایم که لازم است برای متوقف کردنش تلاش کنیم.

احسانی این نوسانات را بیشتر ناشی از خستگی کاراته‌کاها از مسابقات گذشته ارزیابی کرد و گفت: اگر برای کاراته‌کاهایمان یک برنامه‌ریزی مناسب و دقیق داشته باشیم می‌توانیم به راحتی این مشکلات را رفع کنیم که البته در سالهای اخیر گامهایی برای رفع این مشکلات برداشته شد اما امسال مجددا‍ً برای حضور در مسابقات جهانی ناهماهنگی‌هایی پیش آمد و کار از کنترل فدراسیون خارج شد و برنامه‌ مسابقات لیگ را نیز تحت تأثیر خود قرار داد.

او یکی از مشکلات اصلی در روند آماده‌سازی تیمهای ملی را برگزاری کمتر مسابقات تدارکاتی عنوان کرد و گفت: برای یک کاراته‌کا برگزاری یک مسابقه از انجام چند روز تمرین مفیدتر خواهد بود و به همین خاطر من معتقدم مسئولان تیمهای ملی به حضور در رویدادهای تدارکاتی خارجی توجه بیشتری کنند تا انجام صرف تمرینهای فنی و تاکتیکی.

علیرضا احسانی در پایان اظهار امیدواری کرد آرامش به کاراته و تیم ملی بازگردد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا