احمدپناهی: استعفای دسته‌جمعی کادر‌فنی‌حرفه‌ای نبود/به من هم لقب تدارکات‌چی دادند!

رئیس‌سابق فدراسیون‌کاراته معتقد است تصمیم به استعفای دسته‌جمعی مسئولان فنی تیم‌ملی، نشان از ضعف‌ مدیریت در فدراسیون دارد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، عباس احمدپناهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهارداشت: یک مدیر قبل از هرگونه انتخابی باید تمام جوانب را بسنجد و نباید تعهداتی بدهد که نتواند به آنها عمل کند. وقتی مدیر تیم‌های ملی شرط حضورش را برکنار کردن یکی از اعضای فدراسیون کاراته می‌داند باید واقع‌بین بود و این موضوع را از ضعف رئیس فدراسیون کاراته دانست.

وی در خصوص انتقاد مسئولان فدراسیون کاراته از سرمربی تیم ملی گفت: حق طبیعی هر فدراسیونی است که بر امور فنی نظارت داشته باشد اما نظارت با دخالت زمین تا آسمان فرق دارد. اگر از همان ابتدا یک ناظر از سوی فدراسیون در تمرینات تیم ملی حاضر می‌شد الان این مشکلات وجود نداشت.

وی با تاکید بر اینکه سلیمانی از بهترین مربیان حال حاضر کاراته است، گفت: کادر فنی بسیار خوبی درتیم ملی کاراته حضور داشت؛ آیا در این مدت تورنمنتی بوده که در آن نتیجه خوبی نگرفته باشیم؟ فکر می‌کنم اینکه همه مشکلات را به گردن کادر فنی بیندازیم کار صحیحی نباشد.

پناهی با انتقاد از استعفای دسته‌جمعی کادرفنی تیم ملی کاراته بیان داشت: وقتی یک گروه تصمیم به استعفادادن می‌گیرد باید دنبال دلیل آن باشیم. آرین‌خو به عنوان پیشکسوت کاراته کاملاً قابل احترام است اما اینکه در فاصله ۳ ماه مانده تا قهرمانی آسیا همراه با تیم فنی‌اش از سمت خود استعفا دهند کار حرفه‌ای نیست.

وی افزود: آرین‌خو در زمان مدیریت بنده هم به من لقب تدارکات‌چی را داده بود. فکر می‌کنم سابقه بنده کاملاً مشخص است. یک پیشکسوت باید از ادبیات بهتری استفاده کند.

رئیس اسبق فدراسیون کاراته با بیان اینکه به جای شعار دادن باید در عمل موفق باشیم، اظهار داشت: متاسفانه برخی‌ها در فدراسیون کاراته فقط شعار می‌دهند و زمانی که باید به شعارها و وعده‌های خود عمل کنند شانه خالی می‌کنند. در حال حاضر مشکلات کم‌نظیری گریبان کاراته ایران را گرفته است که امیدوارم هرچه زودتر این مشکلات برطرف شود.

پناهی درباره انتخاب دباغیان به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کاراته گفت: تنها ۳ ماه تا آغاز مسابقات قهرمانی آسیا زمان باقی مانده امیدوارم دراین مدت کم دباغیان بتواند تیم را جمع و جور کند تا بچه‌ها مانند همیشه در مسابقات آسیایی موفق باشند.

وی با بیان این مطلب که چرا باید در حدود یک ماه دو سرمربی از تیم ملی جوانان کنار برود گفت: همه جای دنیا برای اینکه آینده یک رشته ورزشی را بسازند به تیم‌های نوجوانان و جوانان بها می‌دهند اما به نظر می‌رسد در فدراسیون کاراته این موضوع برعکس است. در یک ماه گذشته عبدالمحمدی و صافی‌از سرمربیگری تیم ملی‌جوانان کاراته کنار رفتند و قطعاً این موضوع در روند آماده‌سازی آینده‌سازان کاراته کشور تاثیر منفی خواهد داشت.

وی ادامه داد: تکلیف نفراتی که در انتخابی‌های تیم‌های پایه کاراته موفق شدند و یا نفراتی که حذف شدند چه می‌شوند؟ چه کسی باید آنها را به اردوی تیم ملی دعوت کند؟ آیا بهتر نبود از همان ابتدا با اتخاذ یک تصمیم درست کار را به اینجا نمی‌کشاندیم؟

پناهی در پایان اظهار داشت: به هرحال باز هم می‌گویم که این مشکلات به ضعف مدیریت برمی‌گردد و یک مدیر باید بداند با انتخاب‌های درست می‌تواند جلوی هرگونه حاشیه‌سازی را بگیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا