زیبا سلیمانی:انرژی‌ام برای پاسخگویی به مسائل حاشیه‌ای به هدر رفت

زیبا سلیمانی گفت: انرژی من در طول مربیگری‌ام برای تیم ‌ملی بیشتر از این که صرف امور فنی تیم باشد برای مسائل حاشیه‌ای به هدر رفت.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، سرمربی سابق تیم ‌ملی کاراته بانوان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مشکلات دوران مربیگری‌اش در تیم ‌ملی، اظها‌ر کرد: وقتی فدراسیون از یک گروه برای کمک به تیم ‌ملی دعوت می‌کند، انتظار می‌رود که از این گروه حمایت کند نه این که با حاشیه سازی‌ها و دوگانگی‌های رفتاری به مشکلات نیز اضافه شود. وقتی مسائل حاشیه‌ای و کم اهمیتی مثل توجه به چگونگی خروج و ورود کاراته کاها به اردو و بازبینی چند باره فیلم‌های اردو در مرکز توجه قرار می‌گیرند و انرژی کادر فنی متوجه پاسخگویی به این حواشی می‌شود نمی‌توان به مسائل فنی تیم ‌ملی توجه کرد.

سلیمانی با دفاع از جنبه فنی مراحل مختلف اردوی تیم ‌ملی گفت: این روال همیشگی اردوهای تیم ‌ملی بوده است که یکی، دو روز انتخابی تیم ‌ملی باشد و بعد هم در مرحله اول تست‌های تاکتیکی و تکنیکی و استقامت عمومی گرفته شود. در اردوی اخیر هم بر‌نامه‌ریزی شده که ملی‌پوشانمان سه روز را صرف تست‌های آمادگی جسمانی کنند و بعد وارد بدنسازی بشوند که طی همین مراحل گذشته هم کاراته‌کاها پیشرفت قابل توجهی کرده و آمادگی‌ مناسبی پیدا کرده بودند.

سلیمانی همچنین به اخلاق مداری در طول دوران سرمربیگری‌اش اشاره کرد و گفت: تمام تلاشم در طول دوران حضورم در تیم ‌ملی این بود که احترام پیشکسوتان را حفظ کنم و ملی‌پوشانمان را به رعایت بیش از پیش اخلاق دعوت کنم؛ همان طور که در جریان ر‌قابت‌های انتخابی تیم ‌ملی نیز هیچ اعتراضی از سوی هیچ کاراته‌کایی شنیده نشد، چرا که به همه آنها فرصتی برابر ر‌قابت‌ برای حضور در تیم ‌ملی داده شد و شائبه جانبداری از سوی من یا دستیارانم وجود نداشت.

سلیمانی در پایان اظهار امیدواری کرد کادر جدید تیم ‌ملی بتواند روند تمرینات گذشته را با موفقیت بیشتر پیگیری کند تا شاهد موفقیت تیم ‌ملی در مسابقات پیش‌رو باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا