اشتباه مربی باعث شد طلا را از دست بدهم/ با این شرایط در کاراته فعالیت نمی‌کنم

دارنده مدال برنز رقابتهای کاراته قهرمانی جهان اعلام کرد که مدال طلا را خیلی راحت و روی اشتباه مربی خود از دست داده است زیرا حریف هلندی در خواب هم نمی‌دید، مقابل او برنده شود.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، امیر مهدیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد کسب مدال برنز رقابتهای کاراته قهرمانی جهان، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: این دوره از مسابقات جهانی مطابق انتظار در بالاترین سطح فنی برگزار شد و همه کشورها با تمام قوا روی تاتامی برمن حاضر شدند. البته در کل تیم ایران یک سرو گردن از همه تیم‌ها بالاتر بود و اگر شرایط روال طبیعی و عادی خود را داشت، بدون شک می‌توانستیم دنیای کاراته را با مدال‌های رنگارنگ خود بیشتر شگفت زده کنیم.

وی ادامه داد: همه تیم‌ها یک هفته زودتر به برمن رفته و با برپایی اردوی پایانی خود به شرایط محل برگزاری مسابقات آشنا شدند ولی ما پرواز ۵ ساعته را ۱۷ ساعته رفتیم و شب قبل از مسابقات رسیدیم. این تنها بخش کوچکی از مشکلات بود و خیلی زیاد روی کار نفرات تیم تاثیر منفی داشت. هرچه به روزهای پایانی مسابقات نزدیک می‌شدیم، با بهتر شدن شرایط و استراحت بیشتر، عملکردمان بهتر می‌شد و در نهایت طلای کومیته تیمی را هم بدست آوردیم.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۴ آلمان در مورد کسب این مدال هم تاکید کرد: برای کسب مدال طلا به مسابقات جهانی رفته بودم اما این مدال را خیلی راحت و روی اشتباه مربی خود از دست دادم. حریف هلندی در خواب هم نمی‌دید، مقابل من برنده باشد.

وی اضافه کرد: زمانیکه یک تکنیک اجرا کردم و داوران امتیاز ندادند، مربی می‌توانست با کشیدن کارت اعتراض و بررسی فیلم امتیازم را بگیرد ولی چیزی را که همه سالن و داوران دیدند، مربی من ندید تا خیلی راحت بازنده باشم.

مهدیزاده همچنین ادامه داد: خودم در جریان مسابقه از مربی خواستم کارت را به داور نشان دهد ولی این کار را نکرد و زمانی هم که دلیل را سئوال کردم، گفت می ‌خواسته برای مبارزات مهم بعدی کارت را حفظ کند، در صورتیکه مهمترین مبارزه را روی این اشتباه باختم. اگر حریف برتر بود، خیلی منطقی شکست را قبول می‌کردم ولی دارنده مدال طلای مسابقات آلمان دو ماه قبل در ژاپن به من باخته بود.

وی به مشکلات ماه‌های اخیر در تیم ملی هم اشاره کرد و افزود: بدون شک پرحاشیه‌ترین اردوی تمرینی را در چندماه اخیر تجربه کردیم. اعضای تیم یک شب خواب راحت نداشتند. استرس و فشار روحی، روانی تیم خیلی بالا بود. اردوی آخر هم که اصلا مربی نداشتیم و اگر بدنساز تیم نبود بارها و بارها ملی‌پوشان اردو را راها کرده و به خانه‌های خود می‌رفتند. متاسفانه کسی نبود به فکر تیم ملی باشند و همه آقایان به دنبال منافع شخصی خود بودند. 

قهرمان بااخلاق کاراته ایران و دارنده مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۴ آلمان در مورد اینکه آیا درست است تیم شب قبل از مسابقه غذا نداشت، اظهار کرد:: ساعت ۱۴ بعد از حضور در مراسم وزن‌کشی من و سعید احمدی پس از هماهنگی با آشوری با شخصی که مسئول رفت و آمد تیم بود به هتل برگشتیم و گفتند غذای شما را به هتل می‌فرستیم. انتظار طولانی ما بی‌فایده بود و برنجی که از ایران برده بودیم، را خوردیم. ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه شب که در حال استراحت بودیم، تلفن اتاق‌‎مان زنگ خورد و گفتند شام قورمه سبزی هست و آیا شما آن را می‌خورید؟

وی با اشاره به وضعیت سخت ملی‌پوشان قبل از اعزام به رقابتهای جهانی یادآور شد: نمی‌دانم آقایان با چه اطمینانی بچه‌های مردم را به اردو می‌آورند و با آن وضعیت نگهداری می‌کنند. استرس، حاشیه، فشار روحی و روانی زیادی را تحمل کردیم! واقعا اگر غیرت بچه‌ها و تلاش آقا سید نبود، همین نتایج هم کسب نمی‌شد. اگر قرار باشد همین وضعیت ادامه پیدا کند و با این مدیریت و با همین سیستم، کارها پیش برود دیگر به اردوهای تیم ملی نخواهم رفت.

مهدیزاده ادامه داد: ناراحتی‌ام این است اگر تیم به خوبی مدیریت شده و ۱۰ روز قبل از مسابقات جهانی به حال خود رها نمی‌شد، بدون شک می‌توانستیم حداقل سه مدال طلا بگیریم. اعضای تیم در بدترین شرایط ممکن به محل مسابقات رسیدند و برای کسب موفقیت از جان مایه گذاشتند تا همین چند مدال هم بدست آید. 

وی اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون مدال طلای مسابقات کاراته وان هلند، ژاپن، دانشجویان جهان و بازی‌های آسیایی را کسب کرده‌ام و خیلی تلاش کردم تا مدال طلای جهان را نیز به دست بیاورم ولی نشد و واقعا این مدال با ارزش را خیلی راحت از دست دادم.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۴ آلمان در پایان با تشکر از مربی خود گفت: هرچه در زندگی دارم، از تلاش‌های استاد دباغیان است. مربی سازنده‌ای که شاگردانش در تمام رده‌های سنی مدال‌های جهانی و آسیایی کسب می‌کنند ولی از سوی فدراسیون نادیده گرفته می‌شود. نمی‌دانم دلیل استفاده نکردن از این مربی سازنده چیست و امیدوارم با کنار گذاشتن خصومت‌های شخصی به دنبال اعتلای کاراته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر مهدیزاده که در وزن ۶۰- کیلوگرم مدال طلای دوره قبل رقابتهای جهانی را در اختیار داشت، باتوجه به شایستگی فراوان، در این دوره از مسابقات جهان به نشان برنز دست پیدا کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا