آشوری: اطلاعی از ماندن سلیمی در آلمان ندارم

در حالی که رئیس فدراسیون کاراته می‌گوید ماندن عضو کمیته بین‌الملل این فدراسیون با اطلاع آشوری بوده، دبیر فدراسیون این مساله را قبول ندارد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، محسن آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا مرتضی سلیمی، عضو کمیته‌ بین‌الملل فدراسیون به ایران بازنگشت و رییس فدراسیون گفته این باقی ماندن او در آلمان با هماهنگی دبیر فدراسیون بوده است؟ جواب داد: من روز گذشته با خانواده او صحبت کردم و گفته که قرار است به ایران باز گردد. ماندن او در آلمان با هماهنگی من نبود و قطعا اگر به من می‌گفت که می‌خواهد چنین کاری کند، غیر ممکن بود قبول کنم.

وی ادامه داد: من درگیر مسابقات بودم و روز دوم یا سوم بود که متوجه شدم او به همراه تیم نیست. اصلا موافق اعزام او به آلمان نبودم و در اعزام او هم نقشی نداشتم که بخواهم الان جواب بدهم.

آشوری در مورد سطح مسابقات قهرمانی جهان در آلمان اظهار کرد: سطح این دوره از رقابت‌ها بسیار بالا بود و تعداد کشورهای شرکت کننده و همچنین تعداد کشورهای مدال آور گواه این ادعا است. تیم ایران عملکرد بسیار خوبی داشت و می توانست در بخش کومیته‌ انفرادی فینالیست‌های بیشتری هم داشته باشد.

وی با انتقاد از سفارت آلمان در صدور دیر هنگام روادید ملی‌پوشان، افزود: اگر سفارت آلمان دو یا سه روز زودتر ویزای تیم را صادر می‌کرد اکنون نتایج ملی‌پوشان فرق می‌کرد. ما ۱۷ ساعت در هواپیما بودیم و در فاصله ۱۰ ساعت مانده به مسابقات به آلمان رسیدیم. این برای یک ورزشکار فاصله کمی است و اصلا مناسب نیست. چندین بازیکن خوب ما به دلیل همین فاصله زمانی بدنشان خالی کرد و نتوانستند توانایی خود را نشان دهند.

دبیر فدراسیون کاراته با تاکید بر این که طلای کومیته تیمی آرزوی ۵۰ ساله کاراته ایران بود، گفت: خدا را شاکرم توانستیم این آرزو را برآورده کنیم. در مبارزه فینال ۱۶ هزار تماشاگر آلمانی با بلندگو تیم خودشان را تشویق می‌کردند و ما مقابل این تیم برنده شدیم. تشویق به این شکل طبق قانون نباید انجام شود، اما رییس کمیته‌ داوران هم آلمانی بود و از این مورد جلوگیری نکرد.

وی در مورد عملکرد بانوان نیز گفت: آنها در اولین حضور خود توانستند دو مدال ارزشمند را کسب کنند که این نتیجه‌ بسیار خوبی است. آنهایی هم که مدال نگرفتند مبارزات خوبی از خود نشان دادند و همین برای ما کافی است.

دبیر فدراسیون کاراته در مورد اعزام نشدن تیم کاتای مردان و مربی کاتای بانوان به مسابقات جهانی هم گفت: تمام تلاش ما این بود که همه کاروان به شکل کامل به مسابقات جهانی اعزام شوند، اما بحث گرفتن ویزا این اجازه را نداد. سفارت آلمان در ابتدا تعداد ۱۵ نفر را پذیرش کرده بود که بعد از رایزنی‌های زیاد این تعداد را به ۳۰ نفر رسانده بود. قطعا اگر تیم کاتای مردان هم در مسابقات بود می توانست سکو نشین باشد، چون تمرینات زیادی انجام داده بود. ما مجبور شدیم به خاطر ویزا به این شرایط در مسابقات جهانی شرکت کنیم.

آشوری در پاسخ به این سوال که علی کتیرایی مدعی شده وی گفته یکی از مربیان تیم ملی بعد از بازی‌های آسیایی از ملی‌پوشان مدال آور پول گرفته است؟ گفت: این توهین به شعور و خرد من است که با این تجربه و سن و سال و حضور در کاراته دوستان بگویند که چنین چیزی را مطرح کرده‌ام . چنین موضوعی مطرح بود، اما اصلا به این شکل نبود.

وی ادامه داد: بحث گرفتن پول از بازیکنان مطرح نبود، بلکه برخی بازیکنان مدال آورمان به منظور تقدیر از زحمات مربیان خود مبلغی را به مربیان دادند که هروی آن را قبول نکرد و گفت "این مبلغ را به روحانی بدهید". روحانی نیز این مبلغ را قبول نکرد. بنابراین می بینید که چنین چیزی اصلا مطرح نبوده است.

دبیر فدراسیون کاراته گفت: این موضوعات را هنگام بازگشت از آلمان امیر مهدی زاده پرسیدم و او هر گونه پول گرفتن را تکذیب کرد. خودش گفت که خودمان می‌خواستیم چنین کاری را انجام بدهیم و از مربیان تشکر کنیم.

وی در پاسخ به انتقادات امیر مهدی زاده که گفته بود در آلمان گرسنه ماند و به مسابقات ادامه داد، گفت: اصلا این طور نبوده که ما غذا نداشته باشیم و به ملی‌پوشان غذا ندهیم. در تمام سفرها کوتاهی نکرده‌ایم و حتی به ملی‌پوشان توجه ویژه‌ای هم داشته‌ایم. چیزی که مهدی زاده به آن اشاره می‌کند مربوط به روزی است که ما غذا گرفتیم و آن غذا را به سالن آوردیم، اما مهدی زاده و احمدی به دلیل این که وزن کم می‌کردند و قرار بود مسابقه دهند در هتل حضور داشتند. بنابراین در هتل غذایی نبود که بخواهند میل کنند.

آشوری در مورد انتقاد کاتای تیمی مردان از اعزام نشدن به مسابقات جهانی و این که گفته بودند آشوری به آنها پیامک داده با هزینه خودتان در اتریش بمانید گفت: چنین چیزی درست نیست. پیامکی که داده‌ام را دارم که در آن نوشته‌ام " با کمترین هزینه‌ها در اتریش باقی بمانید و فدراسیون این هزینه‌ها را می‌پردازد". بنابراین می‌بینید که اصلا در این زمینه کوتاهی نکرده‌ایم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا