آشوری: نیاز باشد می‌گویم سلیمی با دستور چه کسی به آلمان رفت/ مهدی‌زاده خودش به روحانی پول داد

دبیر فدراسیون کاراته گفت: فعلاً در رابطه با موضوع سلیمی سکوت می‌کنم و اگر لازم باشد می‌گویم که به توصیه چه کسی و به دستور چه کسی به مسابقات جهانی آلمان اعزام شد. 

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، محسن آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نتایج کسب شده تیم ملی کاراته در مسابقات قهرمانی جهان، اظهار داشت: خوشبختانه تیم ملی در مسابقات کومیته تیمی مدال طلای رقابت‌ها را کسب کرد و عنوان قهرمانی را به دست آوردیم. در بخش بانوان نیز نتایج خوبی کسب شد و بانوان ما در کومیته انفرادی و کاتای تیمی با توجه به اولین حضورشان نتیجه بسیار خوبی را کسب کردند.

وی در پاسخ به این سؤال که رئیس فدراسیون کاراته در مصاحبه خود مدعی شده که شما مرتضی سلیمی را به آلمان اعزام کرده‌اید و با توجه به اینکه او به ایران بازنگشته است حالا باید جوابگو باشید، گفت:‌ اینطور که سمندر گفته است،‌ نیست. فعلاً در رابطه با این موضوع سکوت می‌کنم و اگر لازم باشد می‌گویم که به توصیه چه کسی سلیمی به آلمان اعزام شد. بنده هیچ نقشی در اعزام او به مسابقات جهانی ندارم.

دبیر فدراسیون کاراته در واکنش به این سؤال که چه دلیلی داشت دو نفر را به عنوان نماینده بین‌الملل به مسابقات جهانی اعزام کنید که در پایان نیز چنین اتفاقاتی رخ دهد، عنوان کرد: در لیستی که فدراسیون به سفارت آلمان ارسال کرده بود نام گنج‌زاده و سنچولی وجود نداشت و بنده در آن مقطع خارج از ایران بودم بلافاصله که به تهران آمدم مطلع شدم نام این دو نفر در لیست اعزامی به مسابقات جهانی وجود ندارد و ناچار شدم بلافاصله اسامی کاتای تیمی مردان را از لیست ارسالی بیرون آورده و این دو نفر را جایگزین آنها کنم. به همین دلیل با سعید نیکوخصلت سرمربی تیم کاتای تیمی ارتباط برقرار کردم و به آنها گفتم که در اتریش بمانید و به ایران نیایید.

وی در واکنش به این سؤال که گویا نمایندگان کاتای تیمی مدعی شده‌اند که شما اعلام کرده‌اید با هزینه شخصی در اتریش بمانند اما آنها مشکلات مالی را مطرح کردند و گفته‌اند ناچاریم به ایران بیاییم چرا که کسی هزینه‌های ما را پرداخت نمی‌کند، آیا موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: زمانی که با نیکوخصلت صحبت کردم او به من اعلام کرد که باید اسبقیان مدیرکل تربیت بدنی آذربایجان شرقی با ماندن کاتای تیمی در اتریش موافقت کند. بنده بلافاصله با اسبقیان تماس گرفتم و موضوع عدم صدور ویزای سفارت آلمان را به او توضیح دادم و گفتم ما ناچاریم کاری کنیم بچه‌ها در اتریش بمانند تا از همانجا به مسابقات جهانی اعزام شوند حالا به کمک شما نیاز داریم. مدیرکل آذربایجان شرقی به من اعلام کرد که باید با مسئولان حراست این موضوع را در میان بگذارد و نتیجه را به من خبر بدهد، تا به این لحظه هم او به من خبر نداده است.

آشوری در پاسخ به این سؤال که گفته می شود هزینه اعزام کاتای تیمی که حدود 12 میلیون تومان بود به طور کامل از سوی فدراسیون پرداخت نشده است،‌ گفت: بنده ۸ میلیون برای اعزام کاتای تیمی پرداخت کردم. زمانی که دیدم هیچکس آنها را حمایت نمی‌کند پول را به حساب آنها واریز کردم اما نمی‌دانم آنها چرا اینطور گفته‌اند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: زمانی که با مشکل صدور روادید از سوی سفارت آلمان شدیم بلافاصله من به احد شاهد اعلام کردم یک نفر می‌تواند کارهای اعزام را از طریق سفارت ایتالیا پیگیری کند اما او به من اطلاع داد که قرار است یک نفر از طریق سفارت لهستان ویزای اعزام آنها را فراهم کند که من از این بابت خیالم راحت شد اما متأسفانه آنها قرار بود ویزای توریستی بگیرند اما موفق به این کار نشدند.

وی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود یک نفر به سفارت لهستان موضوع رفتن کاراته‌کاها به آلمان را از طریق کشور آنها اطلاع داده است، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: نمی‌دانم چه کسی به سفارت لهستان موضوع رفتن کاتای تیمی به مسابقات آلمان را خبر داده است. البته به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد. چرا که چه لزومی دارد چنین اتفاقی رخ دهد.

آشوری در پاسخ به این سؤال که برخی از ملی‌پوشان مدعی شده‌اند که به آنها غذا داده نشده است، آیا واقعاً این موضوع صحت دارد، عنوان کرد: بارها و بارها به همراه تیم ملی به مسابقات مختلف اعزام شده‌ام به خاطر همین همیشه بیش از نیاز همه چیز را مهیا کرده‌ام. از لحاظ غذا، محل اسکان، آب میوه و… هیچگونه کوتاهی نکرده‌ام حتی در این سفر ۳۵ تا ۴۰ غذا برای ملی‌پوشان می‌گرفتم تا کم و کاستی نباشد. روزی که وزن‌کشی بود کلیه غذاها را سفارش داده بودیم به سالن مسابقات بیاورند و با توجه به اینکه مهدی‌زاده و احمدی به هتل رفته بودند نتوانسته بودند غذا بخورند.

آشوری با تکذیب ادعاهای علیرضا کتیرایی سرمربی سابق تیم ملی کاراته گفت: بنده به هیچ عنوان در مورد پول هیچ صحبتی با کتیرایی نداشتم و این موضوع که او مطرح کرده به این صورت پیش نیامده است. گفته‌اند حسین روحانی از بچه‌های مدال‌آور در بازی‌های آسیایی ۱۰۰۰دلار پول گرفته اما واقعیت امر این است که ملی‌پوشان پیش از اینکه مسابقات شروع شود با هم قرار گذاشته بودند که پس از کسب مدال طلا بخشی از پاداش خود را به مربیان اهداء کنند. مهدی‌زاده پس از کسب مدال طلا این کار را کرده بود اما روحانی پول را به مهدی‌زاده پس داد. من به کتیرایی چنین موضوعی را نگفتم. او از من سؤال که آیا واقعاً چنین اتفاقی رخ داده که بنده نیز موضوع را کاملاً به او توضیح دادم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا