زیکساری: کسب طلای کومیته بعد از ۵۰ سال لذت‌بخش بود

نایب قهرمان سابق کاراته جهان در مورد نتایج تیم ایران در مسابقات قهرمانی جهان گفت: کسب مدال بعد از ۵۰ سال لذت بخش است و نشان دهنده توان کاراته ایران است.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، حامد زیکساری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: کومیته تیمی ایران توانست در مسابقات قهرمانی جهان در آلمان بعد از ۵۰ سال مدال طلا را کسب کند که این عملکردی بسیار خوب است. این مدال وقتی ارزش بیشتری پیدا می کند که بدانیم تیم ملی با چه شرایط سختی و چه حاشیه هایی عازم مسابقات شد. تیم ما قبل از رفتن حاشیه و استرس این را داشت که شاید اعزام نشود و این کار آلمانی ها اصلا درست نبود.

وی افزود: تیم ما در کومیته انفرادی هم می توانست مدال طلا بگیرد اما متاسفانه شرایط میزبانی و تماشاگران و بقیه عوامل تاثیر گذار اجازه این کار را نداد.

نایب قهرمان سابق جهان در پاسخ به این سئوال که چرا امیر مهدی زاده نتوانست مدال طلای خود در مسابقات جهانی را تکرار کند گفت: کاراته رشته ای رکوردی نیست که بگوئیم یک ورزشکار مدال آور در دوره بعد هم می تواند مدالش را تکرار کند. در این رشته ثانیه ها تاثیر گذار است. امیر مهدی زاده ورزشکار خوب و باهوشی است و توانایی کسب طلا را داشت.

وی در مورد شرایط سجاد گنج زاده و مدال نقره ای که کسب کرد افزود: معتقدم او هم می توانست طلایی شود اما شیوه جدید برگزاری مسابقات و فاصله انداختن بین مرحله مقدماتی و فینال می تواند باعث شود برخی سیاستها روی کسب مدال تاثیر بگذارد. البته چون گنج زاده در رقابتهای تیمی هم شرکت داشت شاید توانش تقلیل پیدا کرده بود. آنچه مطمئنم این است که ملی پوشان ما چیزی کم نگذاشتند و تمام تلاش خود را انجام دادند.

زیکساری در مورد عملکرد تیم بانوان هم گفت: کسب یک نقره و یک برنز آن هم در اولین حضور خیلی خوب است. کمبود تجربه مهمترین مشکلی بود که بانوان ما داشتند و اگر تجربیات نفرات ما در این بخش بیشتر بود قطعا نتایج بهتری کسب می شد.

نایب قهرمان سابق کاراته جهان در مورد اینکه چرا در مرحله آخر اردو،تیم ملی مربی نداشت و تنها مربی بدنساز تیم ملی در گیلان حضور داشت و آیا این مسائل روی عملکرد ملی پوشان تاثیر منفی گذاشت،گفت: فکر می کنم در هر خانواده ای چنین مشکلاتی پیش می آید که نوعی اختلاف نظر است و می شد آنها را حل کرد. خوشبختانه این مشکلات هم حل شد و همان مربیانی که گفته می شد مشکل دارند و در اردوها حضور پیدا نکردند همراه تیم ملی به مسابقات جهانی رفتند. البته نکته مهم این است که ملی پوشان ما به خودشان ایمان داشتند و همین مساله اجازه نداد این مشکلات زیاد تاثیر بگذارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا