در واکنش به قهر کادر فنی تیم ملی کاراته/ سمندر: روحانی قهر کرده، هروی کار دارد!

رییس فدراسیون کاراته که از دو هفته قبل مدیریت تیم‌های ملی کاراته را نیز بر عهده گرفته است، در واکنش به قهر اعضای کادر فنی تیم ملی بزرگسالان و نرفتن به اردوی گیلان گفت: گویا حسین روحانی قهر کرده است، شهرام هروی هم گفته کار دارم و جعفری هم از قبل گفته بود مشکل دارد و به اردو نمی‌رود.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، علیرضا سمندر در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که گویا اعضای کادر فنی تیم ملی قهر کرده اند و به آخرین اردوی تیم در گیلان نرفته اند گفت: بله، هروی، روحانی و جعفری در این مرحله از اردو حضور ندارند. خودم هنوز با هروی صحبت نکرده‌ام اما دیروز که از فدراسیون با او تماس گرفتم گفته یک سری مشکلات شخصی دارد و نتوانسته به اردو برود. امروز هم باید با او صحبت کنم ببینم که آیا به اردو می‌رود یا خیر. جعفری هم از قبل گفته بود که مشکل دارد و نمی تواند به گیلان برود. حسین روحانی هم از برخی مسائل ناراحت بود و گویا قهر کرده و به این اردو نرفته است.

وی افزود: در صحبتی که با حسین روحانی داشتم ناراحت بود که چرا نام او در لیست مربیان تیم ملی برای مسابقه‌های جهانی وجود ندارد. نمی‌دانم گویا خودش را قبل از رهنما و هروی می‌داند که چنین حرفی می‌زند. در جلسه‌ای که با او داشتم شرایط را برایش گفتم و توضیح دادم که ما نام رهنما و هروی را به عنوان مربی داده‌ایم و محدودیت داشتیم تا نفر دیگری را معرفی کنیم. به او گفتم که آیا می‌شد من رهنما و هروی را کنار بگذارم و نام تو را اعلام کنم؟!

رییس فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که گویا مربیان تیم ملی به نشانه قهر به این مرحله از اردو نرفته‌اند گفت: احتمالش زیاد است که حالت قهر هم در میان باشد. امیدوارم این مسئله وجود نداشته باشد اما اگر هم باشد، هیچ مشکلی نیست چون مسعود رهنما آنجاست و حسینی هم در کنار تیم حضور دارد. از همه مهم‌تر اینکه ملی‌پوشان بزرگسال بچه نیستند و می‌دانند که چطور شرایط خودشان را کنترل کنند. امیدوارم این مرحله از اردو با آرامش بیشتری برگزار شود.

وی ادامه داد: از دو روز پیش که اردوها شروع شده، پیگیر شرایط اردو هستم و همه چیز را دنبال می‌کنم و امروز هم به گیلان می‌روم تا از نزدیک همه شرایط را ببینم. صبح‌ها حسینی کارهای بدنسازی، میدانی و چابکی را انجام می‌دهد و بعدازظهر‌ها هم رهنما کارهای تخصصی و فنی را پیگیری می‌کند. این حضور در حالی است که او مدیرکل تربیت بدنی است و زمانش کم است.

سمندر در پاسخ به این سوال که آیا علی‌رغم تمام این شرایط روحانی، هروی و جعفری همراه تیم ملی به مسابقه‌های جهانی اعزام می‌شوند، گفت: درست است که آن‌ها به این مرحله از اردو نیامده‌اند اما احترام‌شان را داریم و اگر بیایند حتما همراه خودمان به مسابقه‌های جهانی می‌بریم. مگر آنکه خودشان نیایند. من نمی‌توانم مربیانم را مجبور کنم که همراه تیم باشند. ما هیچ مشکلی برای اعزام آن‌ها نداریم و تمام کارهایشان انجام شده است.

رییس فدراسیون کاراته در مورد پیش‌بینی‌اش از نتایج احتمالی تیم ملی در مسابقه‌های جهانی آلمان گفت: همه شرایط خوب است و امیدوارم در این دوره از مسابقه‌های جهانی، کاراته ایران طلسم‌شکنی کند. مهدی‌زاده در وزن ۶۰ کیلوگرم عنوان قهرمانی جهان را دارد و شایستگی‌اش را در بازی‌های آسیایی اینچئون نشان داد. در وزن ۶۷ کیلوگرم سعید احمدی نایب قهرمانی جهان را در کارنامه دارد و امیدوارم امسال به حقش برسد.

وی افزود: در وزن ۷۵ کیلوگرم بهمن عسگری چیزی کم ندارد که قهرمان جهان شود. خیلی اعتقاد داریم که او شرایط خوبی دارد. در ۸۴ کیلوگرم کاپیتان تیم ملی ذبیح‌الله پورشیب است که با کوله‌باری از تجربه می‌رود تا بهترین مدال جهانی را هم کسب کند. او در هر تورنمنتی که شرکت کرده مدال گرفته و امیدوارم این بار هم شایستگی‌هایش را ثابت کند.

سمندر یادآور شد: در ۸۴+ کیلوگرم سجاد گنج‌زاده حاضر است که در مسابقه‌های لیگ جهانی ترکیه قهرمان جهان را به راحتی شکست داد اما آن اتفاقات تلخ اینچئون هم برایش رخ داد. امیدوارم آن اتفاقات درسی شده باشد تا در مسابقه‌های جهانی با آمادگی مناسب‌تری شرکت کند. در کمیته تیمی هم نفرات خوبی داریم و امیدوارم این تیم که از بهترین‌های ایران تشکیل شده، نتیجه خوبی در جهان بگیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا