احمدی: مربیان تیم ملی بیشتر مسابقات لیگ های پایه را پوشش دهند.

خبرنگار پایگاه خبری کاراته نیوز در حاشیه مسابقات هفته سوم لیگ جوانه ها و آینده سازان و هفته دوم لیگ کاتای نونهالان به سراغ مهدی احمدی مربی تیم ملی در مسابقات آسیایی مالزی رفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کاراته نیوز مهدی احمدی در مورد عدم حضور اسپانسرها در لیگ های کاراته گفت: به طور معمول اسپانسرها به سراغ ورزش هایی می روند که تماشاگران در آن حضور پیدا کنند. متاسفانه برنامه ریزی هایی که در کاراته صورت گرفت نتوانست تماشاگران را برای دیدن مسابقات کاراته به سالن برگزاری مسابقات بکشاند.

وی ادامه داد: البته دلایل دیگری هم موجود است برای مثال ورزش کاراته نسبت به ورزش های دیگر کمتر در صدا و سیما نمایش داده می شود. سوپر لیگ که به عنوان بالاترین سطح مسابقات لیگی در کاراته ما پیگیری می شود شاید دو تا سه بار در طول سال به نمایش دربیاید در نتیجه به دلیل نبودن تماشاگر در کاراته اسپانسرها هم کمتر به سراغ کاراته می آیند.

مربی سابق تیم ملی بسترسازی فدراسیون در سال های اخیر را خوب توصیف کرد و گفت: در سال های گذشته بازیکنانی که به اردوهای تیم ملی دعوت می شدند از نظر تکنیکی مشکل داشتند و ما زمان زیادی را برای آموزش درست تکنیک های پایه می گذاشتیم اما با ساختن تیمی از نونهالان ۱۲ و ۱۳ ساله و آموزش تکنیک های پایه می توان کمک زیادی به مربیان حاضر در تیم ملی کرد تا زمان بیشتری را برای آموزش موارد دیگر داشته باشند.

احمدی با انتقاد از نحوه دعوت شدگان به تیم های ۱۲ و ۱۳ سال، عنوان کرد: اگر به بازیکنانی که در این اردو ها حضور می یابند دقت کنید، متوجه می شوید که تنها از چند استان دعوت شده اند و خیلی از استان های دیگر که به عنوان قطب کاراته هستند هیچ بازیکنی در این اردوها ندارند و اگر این مسئله به همین روند پیش رود نمی تواند در آینده کمک حال تیم های نوجوانان و جوانان ما باشد.

وی همچنین از برگزاری لیگ به صورت منطقه ای انتقاد کرد و گفت: نحوه ی منطقه بندی تیم ها مناسب نبود و تیم های مانند قم و بندرعباس در یک گروه قرار گرفتند و این موضوع نمی تواند به رشد بازیکنان کمک کند در نتیجه لیگ متمرکز بهتر بود.

مربی البرزی سابق تیم ملی با انتقاد از برخورد فدراسیون در مورد مربیان سازنده، اظهار کرد: با روندی که فدراسیون در پیش گرفته است و تنها قهرمانان را به عنوان مربی معرفی می کند باعث دلسردی مربیان دیگر می شوند. اگر در اعضای کادر فنی نوجوانان و بزرگسالان دقت کنید، حتی یک مربی سازنده نیز حضور ندارد . البته فدراسیون می تواند از روش های دیگر باعث افزایش انگیزه در مربیان شود مانند کاری که فدراسیون کشتی یا دیگر فدراسیون ها انجام دادند.

احمدی در پایان گفت: از مربیان فعلی تیم ملی می خواهم تا لیگ های برگزار شده در رده های پایه را بیشتر تحت پوشش قرار دهند و بازیکنان خوب حاضر در لیگ ها را به اردوها دعوت کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا