عدم مدیریت صحیح در اعزام نفرات به ترکیه/ نگاه فرزندخواندگی مدیران به کاتا ادامه دارد

اعزام ملی پوشان کاراته برای حضور در مسابقات کاراته وان ترکیه حواشی را برای کاراته ایران به دنبال داشت که می توان به فیکس شدن ملی پوشان در لحظه اعزام تیم و در فرودگاه اشاره کرد. البته نفرات اعلام شده در ترکیب تیم ملی کاراته در مسابقات آسیایی ازبکستان جهت حضور در مسابقات کاراته وان را تکمیل می کردند اما در همین ترکیب نیز به مانند دوره های قبل مجددا وزن منفی ۶۸ کیلوگرم بانوان توجهی نشد.

به گزارش اختصاصی کاراته نیوز؛ در حالی که فدراسیون کاراته اعزام طراوت خاکسار را به عنوان بازیکن آزاد اعلام کرد اما در فرودگاه این بازیکن را به عضویت تیم ملی کاراته در آورد هر چند هنوز خبری از زهرا یاوری در ترکیب تیم ملی بزرگسالان در وزن منفی ۶۸ کیلوگرم به چشم نمی خورد.

البته دیگر بازیکنی که درست پیش از اعزام به عضویت تیم ملی درآمد شیما آل سعدی بازیکن کومیته تیمی در رقابت های آسیایی ازبکستان بود.

 نکته جالب توجه اینکه با توجه به اخبار فدراسیون کاراته، طراوت خاکسار و شیما آل سعدی تنها یک مرحله به اردوی تیم ملی دعوت شدند که طراوت خاکسار در آن یک مرحله نیز شرکت نکرد اما در تصاویر منتشر شده از فدراسیون کاراته این دو بازیکن هم اکنون با تیم ملی کاراته بانوان در ترکیه به تمرین می پردازند.

تمام موارد ذکر شده بالا مقدمه ای بود برای بیان این مطلب که فدراسیون کاراته با هیاهوی فراوان و تبلیغات گسترده دست به تشکیل کارگروهی به نام شورای راهبردی کاتا زد و بیش از پانزده مربی، داور و قهرمان را به عضویت این شورا در آورد و جلسات متعدد و وبینارهای آموزشی را با حضور این اساتید برگزار نمود. حتی در چند مرحله اردوهای تیم ملی کاتا بانوان را برگزار کرد اما در زمان اعزام حتی یک نفر از شورای فنی راهبردی کاتا یا مربیان تیم ملی جهت حضور در صندلی کوچ و یا حتی کسب تجربه در مسابقات بین المللی و یا آنالیز و تشخیص نقاط ضعف و قوت کاتاروهای کشورمان به این مسابقات اعزام نشدند اما دو بازیکن خارج از اردوهای تیم ملی کاراته و یک بازیکن مصدوم در بخش آقایان که نمی تواند در مسابقات حضور داشته باشد به عنوان همراه و با هزینه فدراسیون کاراته به این رقابت ها اعزام می شوند.

 عدم مدیریت صحیح در این رابطه کاملا نشان دهنده این موضوع است که فدراسیون کاراته بر خلاف شعارهایی که همیشه در بخش کاتا داده است هیچ علاقه ای به مقوله کاتا ندارد و فقط جهت رفع تکلیف و برگزاری کلاس‌های آنلاین ، شورای راهبردی کاتا را مشخص و معرفی نموده است و کاتا همچنان در کاراته به چشم یک فرزندخوانده دیده میشود.

یک نظر

  1. هرزمان به کاتا کمی توجه شده نتیجه کسب شده..اگر توانستیم..قهرمان کاتای تیمی آسیا شویم،،اگر توانستیم مدال برنز جهانی کاتای تیمی رو بگیریم..اگر توانستیم قهرمان کاتای دانشجویان جهان شویم،،پس میتوانیم،،به شرط آنکه فدراسیون واقعا به کاتا توجه کند..
    در مسابقات آسیایی قزاقستان ۲۰۱۷ با حضورتمام کشورها در تمام رده ها قهرمان آسیا شدیم..ومدالهای کسب شده در کاتا بیش از کومیته بود..حساب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا