احمدپناهی: کاراته‌ایران تا ۴ سال آینده از کرسی‌آسیایی محروم شد/آقایان خواب‌ناز تشریف دارند

رئیس سابق فدراسیون‌کاراته با ابراز تاسف از اینکه کاراته‌ایران به راحتی کرسی آسیایی را از دست داد، گفت: به راحتی آب‌خوردن کرسی‌آسیایی را از دست دادند اما آقایان خواب ناز به سر می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، عباس احمدپناهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب اظهار داشت: طبق‌قانون فدراسیون‌جهانی و آسیایی ۲ ماه قبل از انتخابات، لیست کاندیداها بسته می‌شود و بنده با علم به این موضوع ۱۶ اردیبهشت‌ماه نامه‌ای برای رئیس‌فدراسیون‌کاراته ارسال کردم که در یک پست بالاتر خودش و در پست پایین‌تر بنده را به کنفدراسیون کاراته آسیا معرفی کنند.

وی افزود: طبق مکاتبه‌ای که بنده با کنفدراسیون کاراته آسیا داشتم متوجه شدم برای کاندیدا شدن در این دوره نیاز است از طریق فدراسیون اقدام کنم و من هم این موضوع را به علیرضا سمندر اعلام کردم اما گویا وی علاقه‌ای ندارند به تقویم اتاق‌شان نگاه کنند!

پناهی ادامه داد: ۲۲ می لیست کاندیداهای هیات‌رئیسه و تمامی سمت‌های اجرایی کاراته در آسیا بسته می‌شود که رئیس‌فدراسیون‌کاراته کشور یک هفته پس از اتمام تاریخ اعلام شده، تنها نام خودش را برای کاندیدا شدن اعلام کرده، به این ترتیب ما شانس حضور در هیات‌رئیسه آسیا را از دست دادیم.

عضو هیات رئیسه کاراته آسیا افزود: بنده با هزار بدبختی این سمت را به دست آورده بودم اما با اشتباه بچه‌گانه یک نفر این سمت را از دست دادم و کاراته‌ایران تا ۴ سال آینده از کرسی آسیایی محروم شد.

پناهی با بیان این‌که آقایان چگونه می‌خواهند این اشتباهات را توجیه کنند، تصریح کرد: آقایان در آلمان هم در جناح‌مخالف رئیس فدراسیون جهانی قرار گرفتند و ثابت کردند دیپلماسی بین‌المللی ندارند.

پناهی که به دلیل از دست رفتن کرسی آسیایی بسیار ناراحت بود، ادامه داد: اصراری ندارم نام من برای حضور در هیات‌رئیسه کاراته آسیا اعلام می‌شد اما در ارسال نام خودشان هم به عنوان کاندیدا کوتاهی کردند. از این اشتباهات نباید به سادگی گذشت.

رئیس سابق فدراسیون کاراته گفت: با این تفاسیر یک سوال ذهن من را مشغول کرده که آیا وی در این ۲ سال هیچ مکاتبه‌ای با آسیا نداشته؟ یعنی رئیس یک فدراسیون نباید در خارج از کشور کمی برش داشته باشد؟

پناهی با بیان اینکه تضمینی وجود دارد دوباره بتوانیم این سمت را پس بگیریم، بیان داشت: با این شرایط نباید توقعی داشته باشیم. پر واضح است که قانون جهانی کاراته و آسیا را نمی‌دانند که در امور بین‌المللی چنین مشکلاتی برای ما ایجاد می‌شود.

پناهی در پایان گفت: امیدوارم مسئولان وزارت‌ورزش و کمیته‌ملی‌المپیک به این مسئله ورود کنند و به داد کاراته برسند، زیرا با ادامه این روند شاهد روزهای بدتر از این هم در کاراته‌ایران خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا