شهاب سلطانی: کاش کادر فنی سابق به کارش ادامه می‌داد

شهاب سلطانی گفت: بهتر بود مشکلات اخیر، داخل خانواده کاراته حل می‌شد و کادر فنی مستعفی به کارش ادامه می‌داد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، مربی تیم ملی کاراته در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا درباره استعفای دسته‌جمعی کادر فنی سابق گفت: من در این رابطه اظهار نظرهایی داشتم که واکنشهای مختلفی را در جامعه کاراته برانگیخت. برخی موافق بودند و تعدادی هم مخالف. اما بهرحال نظر من این است که بهتر بود این اختلافها به شکل دیگری حل می‌شد، اما نهایتا شرایط به سمتی رفت که ادامه همکاریها بین فدراسیون و آقای آرین خو میسر نشد.

سلطانی که با اعلام غلامرضا دباغیان، سرمربی تیم ملی کاراته به عنوان مربی همکاری مجددی را با فدراسیون آغاز کرده است درباره دلایلش برای پذیرش این سمت گفت: حدود یک سالی بود که با فدراسیون قطع همکاری کرده بودم، اما شرایطم به شکلی است که طی این مدت از کاراته دور نبودم و در اردوهای تیم ملی حضور داشتم. در روزهای گذشته که کادر فنی تیم ملی تغییر کرد و آقای دباغیان هدایت تیم ملی را به عهده گرفت من که سابقه همکاری با او را در طول سالهای دهه ۷۰ تا ۸۰ داشته‌ام توسط ایشان انتخاب شدم و امیدوارم بتوانم برای تیم ملی مفید باشم.

سلطانی به شرایط این روزهای تیم ملی کاراته اشاره کرد و گفت: تا شروع مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن فرصت چندانی باقی نمانده است و لازم است پیش از حضور در این تورنمنت یکی، دو اردوی تدارکاتی را برگزار کنیم اما تا الان جلسه‌ کادر فنی تیم ملی برگزار نشده است و ما هم از جزئیات برنامه‌های سرمربی تیم ملی اطلاع دقیقی نداریم.

او همچنین حضور تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا را با محاسن و معایبی همراه دانست و گفت: حسن این حضور دفاع از عنوان قهرمانی‌مان است و ما با این تیم که همان تیم قهرمان آسیا و جهان است و کاراته‌کاهای با تجربه‌ای دارد، می‌توانیم نتیجه بگیریم اما دو مسئله کارمان را سخت‌تر می‌کند یکی فرصتی که برای آماده سازی بیشتر تیم ملی از دست داده‌ایم و دیگری هم میزبانی ژاپن در این مسابقات است که خود را کشوری صاحب سبک در کاراته می‌داند و از هر حربه‌ای استفاده خواهد کرد تا مسابقات را به نفع خودش پایان دهد! به خصوص که شیوه قضاوت و قوانین داوری در کاراته به شکلی است که اعمال نظر داور در آنها امری دور از ذهن نیست. اما بهرحال امیدواریم این اعمال نظرها آسیبی به نتایج مسابقات ما نزند.

سلطانی در پایان با بیان اینکه طی چند سال گذشته و با شرایط اقتصادی خاص کشور اردوهای تیم ملی از نظر امکانات چندان شرایط مطلوبی نداشته است، گفت: به هرحال همین حالا هم که کادر فنی جدید کارش را با تیم ملی آغاز کرده است به این مشکلات و کمبودها آگاهی داریم و با قبول همین شرایط است که همکاری خودمان را با فدراسیون آغاز کرده‌ایم و به نتیجه‌ گرفتن در هر مسابقه‌ای نیز فکر می‌کنیم و امیدمان را از دست نخواهیم داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا