دباغیان: کاراته ایران به اسپانسر نیاز دارد نه بازیکن خارجی

سرمربی آذرخودرو قم گفت: آنقدر در ایران کاراته‌کای خوب داریم که می‌توانیم به سایر کشورها نیز صادر کنیم!

به گزارش پایگاه خبری کاراته، غلامرضا دباغیان در گفت‌وگو با ایسنا، با رد این ادعا که کاراته ایران نیاز به کاراته‌کاهای خارجی دارد گفت: هیچ کاراته‌کایی در جهان پیدا نمی‌شود که از نفرات ما بهتر باشند، به همین دلیل من برای تیم خودم هیچ گاه بازیکن خارجی نخریده‌ام و اصلا اعتقادی به خرید بازیکن خارجی ندارم.

او در ادامه به مشکل نبود اسپانسر در این ورزش اشاره کرد و گفت: تیم‌های کاراته ما مشکل بازیکن خارجی ندارند، بلکه مشکل اسپانسر دارند. بعضی از کاراته‌کاهای ما در بعضی از تیم‌ها در شرایطی نابرابر کومیته می‌زنند، چون هیچ اسپانسری ندارند و نداشتن اسپانسر روحیه آن‌ها را پایین می‌آورد در حالی که اگر اسپانسر داشته باشند قطعا به شکل دیگری ظاهر خواهند شد.

دباغیان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم لیگی داشته باشیم که در آن فصل نقل و انتقالات وجود داشته باشد و بتوانیم مبلغی را به عنوان کف قیمت قرار دهیم و مشخص کنیم قرار است چه مبلغی را برای آن‌ها در نظر بگیریم. ورزشکاران ما در کاراته خیلی مظلوم واقع شده‌اند و مبلغی که می‌گیرند واقعا در مقابل زحمت‌شان ناچیز است.

سرمربی آذرخودرو قم به وجود تبعیض در توجه به ورزش‌های رزمی در مقابل ورزش‌های غیر رزمی اشاره کرد و گفت: وقتی بازی‌های آسیایی فرا می‌رسد وزارت ورزش و سازمان تربیت بدنی روی ورزش‌های انفرادی زوم می‌کنند و به دنبال مدال‌آوری ایران در این حوزه‌ها هستند در حالی که در سیاست‌های حمایتی‌شان توجه خود را به ورزش‌هایی مثل فوتبال معطوف می‌کنند. کاراته ظاهرا تنها زمانی اهمیت پیدا می‌کند که قرار است رتبه ایران در رده‌بندی مدال‌ها بالاتر رود.

او یکی از دلایل این کم‌توجهی را عوض شدن پی‌درپی رئیس فدراسیون دانست و گفت: فدراسیون کاراته در ۷-۸ سال گذشته ۷-۸ رییس عوض کرده است. ثابت نبودن یک مسئول در مسند خودش، آرامش خاطر را از او خواهد گرفت وقتی یک مسئول تنها ۶ ماه در مسندی قرار می‌گیرد و حتی در آن دوره کوتاه هم اخباری از عوض شدنش شنیده می‌شود مشخص است که نمی‌تواند برنامه‌ریزی کند و به مشکلات فدراسیون و ورزش کاراته برسد.

دباغیان به پیش رو بودن مسابقه‌های آسیایی بزرگسالان نیز اشاره کرد و در این باره گفت: الان ما با ۲۰ سال پیش خیلی فرق کرده‌ایم و دلیلی ندارد برای مسابقه‌های آسیایی ۶ ماه اردو برگزار کنیم. مخصوصا که این اردوها معمولا مسابقه‌ای برون مرزی ندارد. اگر قرار است اردو بگذاریم و کاراته‌کاها در ایران تمرین کنند، بهتر است لیگ را دو هفته یک بار برگزار کنیم و کاراته‌کاهایمان نزد مربی خودشان تمرین کنند. این اردوها بیشتر کاراته‌کاها را فرسوده می‌کند تا اینکه آمادگی‌شان را افزایش دهد.

سرمربی آذرخودرو به قهرمانی نیم فصل تیمش نیز اشاره کرد و گفت: ما آنچه برای قهرمانی لازم بود انجام دادیم و با جابه‌جایی چند بازیکن و تلاش مستمرمان به نتیجه رسیدیم و اگر اسپانسر به وعده‌هایی که به بازیکنان‌مان داده است عمل کند و شرایط کنونی‌مان حفظ شود می‌توانیم به قهرمانی لیگ هم برسیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا