عملکرد تیم ملی کاراته ایران در روز نخست مسابقات قهرمانی جهان

کاراته ایران با دو فینالیست روز نخست را به پایان رساند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز روز نخست این مسابقات که با عملکرد خوب کاتا و کومیته انفرادی همراه بود سرانجام با دو فینالیست و دو مبارزه برای کسب مدال برنز به پایان رسید.

فرید حقیقی کاتارو  انفرادی تیم ملی آقایان که به عنوان اولین نماینده ایران بر روی تاتامی رفت توانست در چهار مسابقه متوالی حریفانی از سنگال، مراکش، سوئد و رومانی را شکست دهد اما برابر کیونو ریو از ژاپن شکست خورد. حقیقی در جدول رپه شارژ برابر حریفی از بلژیک قرار گرفت اما با قبول شکست از دور رقابت ها کنار رفت.

اما در بخش کاتای انفرادی بانوان مهسا افسانه ابتدا برابر حریف روسی خود به پیروزی رسید سپس حریفی از اسلواکی را شکست داد و با پشت سر گذاشتن حریف صربستانی مقابل سندی اسکوردو از فرانسه قرار گرفت و بازی را ۳ بر ۲ واگذار کرد.

افسانه در جدول رپه شارژ از فرصت خود به خوبی استفاده کرد و با شکست لائو مو از هنگ کنگ به مرحله بعد رسید. کاتاروی تیم بانوان برای کسب مدال برنز باید روز یکشنبه برابر حریف اسپانیایی خود قرار بگیرد.

پس از کاتای انفرادی مسابقات کومیته وزن ۸۴+ کیلوگرم شروع شد و سجاد گنج زاده به عنوان نماینده تیم ملی کاراته ایران با شکست حریفانی از مجارستان، ایتالیا، برزیل، مصرو بوسنی و هرزگوین بدون از دست دادن یک امتیاز به فینال این رقابت ها راه پیدا کند.

ذبیح الله پورشیب نماینده وزن ۸۴- کیلوگرم هم با دو پیروزی برابر لتویا و هلند به مصاف حریف گرجستانی رفت اما مغلوب نماینده گرجستان شد. پورشیب در رپه شارژ با پشت سر گذاشتن حریفانی از اکوادور و جمهوری دومنیکن برای کسب مدال برنز باید روز شنبه به مصاف محمد الکتبی مصری برود.

در ادامه بانوان محجه تیم ملی کاراته که برای اولین باردر این مسابقات حضور می یابند کار خود را شروع کردند.

حمیده عباسعلی کاراته کای وزن ۶۸+ کیلوگرم با عملکردی خیره کننده پس از استراحت در دور نخست حریفانی از بلژیک، اسپانیا، هلند و مجارستان را شکست داد تا به عنوان اولین زن محجه کاراته ایران به فینال این رقابت ها راه پیدا کند.

پگاه زنگنه کاپیتان تیم ملی کاراته در وزن ۶۸- کیلوگرم با شکست حریفانی آفریقای جنوبی و بلژیک رو به روی حریف اتریش قرار گرفت و در پایان داوران رای به شکست زنگنه دادند و با راه نیافتن حریفش به فینال زنگنه نیز از دستیابی به مدال باز ماند.

بهمن عسگری به عنوان آخرین نماینده روز اول رقابت ها پس از استراحت در دور نخست حریفانی از هلند، انگلیس و اسلواکی را شکست داد اما در هانتی مغلوب حریف مصری شد و با توجه به راه نیافتن حریف مصری به فینال او هم از کسب مدال بازماند.

این مسابقات با حضور ۸۸۸ کاراته کا از ۱۱۶ کشور جهان به مدت چهار روز در برمن آۀمان در حال برگزاری است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا