سمندر: سفارت آلمان مدعی شده پاسپورت ملی‌پوشان جعلی است/ سفیر آلمان احضار شده است

رئیس فدراسیون کاراته گفت: سفارت آلمان امروز اعلام کرده دلیل صادر نشدن روادید ملی‌پوشان به خاطر جعلی بودن پاسپورت‌ها و مشخص نبودن دلیل سفر به آلمان است.
به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان در رشته کاراته قرار است از ۱۴تا ۱۸ آبان ماه به میزبانی آلمان برگزار شود و امروز سفارت آلمان روادید کاروان ایران برای اعزام به مسابقات جهانی را صادر نکرد.

علیرضا سمندر رئیس فدراسیون کاراته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مورد صادر نشدن روادید تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی آلمان گفت: ما برای اعزام تیم ملی مردان و بانوان به مسابقات جهانی آلمان تقریبا از سه هفته پیش مدارک را برای گرفتن ویزا به سفارت آلمان تحویل داده بودیم. ملی‌پوشان در چند مرحله برای انجام کارهای اداری به سفارت رفته بودند. متاسفانه پنجشنبه نماینده ما در سفارت آلمان حضور پیدا کرد تا روادید ملی‌پوشان را برای اعزام به مسابقات دریافت کنیم اما آنها اعلام کردند که هنوز روادید تیم ملی ایران صادر نشده است.

وی در ادامه افزود: طبق گفته مسئولان سفارت آلمان نماینده ما امروز باید در سفارت برای گرفتن روادید حضور پیدا می‌کرد اما متاسفانه آنها در اقدامی عجیب به ما اعلام کردند که پاسپورت ملی‌پوشان تقلبی و دستکاری شده است. به نظرم این موضوع عجیبی است و تنها اتهام است که به تیم ملی ایران وارد شده است چرا که برخی از نفرات ما با همین پاسپورت‌ها در بازی‌های آسیایی اینچئون حضور یافته و افتخار‌آفرینی کردند. این سوال برای ما پیش آمده است که چطور آنها مدعی شدند که پاسپورت ملی‌پوشان ما تقلبی است؟!

رئیس فدراسیون کاراته در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مسابقات در رده جهانی برگزار می‌شود میزبان طبق قانون به تمام کشورها دعوت‌نامه ارسال می‌کند ما هم طبق همان دعوتنامه برای گرفتن ویزا اقدام کرده‌ایم اما آنها امروز علاوه بر اینکه اعلام کرده‌اند پاسپورت‌ها جعلی است مدعی شده‌اند دلیل حضور ما در کشور آلمان مشخص نیست. این ادعاهای عجیب در حالی مطرح شده که فدراسیون کاراته آلمان برای ما دعوتنامه رسمی از ماه‌های قبل ارسال کرده و کاملا مشخص است که دلیل حضور ما در کشور آلمان چیست.

سمندر در پاسخ به این سوال که آیا اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی کنسل شده است یا خیر گفت: ما تمام تلاشمان را برای اعزام به مسابقات جهانی کرده‌ایم و باز هم امیدواریم امروز بتوانیم از طریق وزارت امور خارجه موضوع اعزام ملی‌پوشان به مسابقات جهانی را پیگیری و حل کنیم. نماینده ما امروز در وزارت امور خارجه حضور دارد و از این موضوع ما به وزارت امور خارجه گلایه و شکایت کرده‌ایم. گویا به گفته نماینده فدراسیون کاراته (دبیر فدراسیون محسن آشوری) سفیر سفارت آلمان به وزارت امور خارجه فرا خوانده شده تا دلیل ندادن ویزا پیگیری شود. ما تا لحظه آخر این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و هنوز امیدواری که تیم ملی به مسابقات جهانی اعزام شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا