رقبای نمایندگان ایران در مسابقات جهانی آلمان شناخته شدند

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، بیست و دومین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان از ۱۴ تا ۱۸ آبان ماه در برمن آلمان برگزار خواهد شد.

در این رقابت ها ۱۰۷ کشور اعلام آمادگی کردند. که در بین آنها نام کشورهایی همچون فرانسه با ۳ دوره قهرمانی و ۴ دوره نائب قهرمانی ، اسپانیا و آمریکا با ۳ دوره قهرمانی، ژاپن، ایتالیا و ترکیه با یک دوره قهرمانی و سایر کشورهای صاحب نام به چشم می خورد.

ذر این مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان در قسمت کاتا انفرادی، کاتا تیمی، کومیته انفرادی و کومیته تیمی ۱۶ مدال طلا بین قهرمانان کشورها توزیع می گردد.

به نقل از سایت جهانی فدراسیون کاراته، تعداد کل شرکت کنندگان در بخش آقایان ۴۷۸ نفر و در بخش بانوان ۳۸۹ نفر و در مجموع کل شرکت کنندگان ۸۶۷ نفر می باشند.

باتوجه به اطلاعات به دست آمده بیشترین شرکت کننده را کاتای انفرادی دختران با تعداد ۵۹ ورزشکار و کمترین شرکت کننده را کومیته انفرادی وزن منهای ۵۰ کیلوگرم بانوان با تعداد ۴۵ ورزشکار به خود اختصاص داده است.

در بخش آقایان نیزبیشترین شرکت کننده در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم با تعداد ۷۴ ورزشکار و کمترین شرکت کننده در وزن مثبت ۸۴ کیلوگرم با تعداد ۵۵ ورزشکار در بخش کومیته انفرادی به رقابت می پردازند.

در سایر اوزان در بخش بانوان به ترتیب در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم ۵۰ ورزشکار، در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم ۵۷ ورزشکار، در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم ۵۳ ورزشکار، در وزن مثبت ۶۸ کیلوگرم ۵۰ ورزشکار، در کاتا تیمی ۲۳ تیم و در کومیته تیمی ۵۲ تیم شرکت می کنند.

و در سایر اوزان در بخش آقایان به ترتیب در کاتا انفرادی ۶۸ ورزشکار، در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ۶۴ ورزشکار، در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم ۷۳ ورزشکار، در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم ۷۲ ورزشکار، همچنین در کاتا تیمی ۲۵ تیم و در کومیته تیمی ۴۷ تیم اعلام آمادگی کردند.

نفرات شرکت کننده برتر جهان در هر وزن

کاتا انفرادی آقایان

ANTONIO DIAZ / VENEZUELA

VU DUC MINH DACK / FRANCE

RYO KIYUNA / JAPAN

وزن منهای ۶۰ کیلوگرم آقایان

DOUGLAS BROSE / BRAZIL

MARKO ANTIC / SEBBLA

وزن منهای ۶۷ کیلوگرم آقایان

MAGDY HANAFY / EGYPT

WILLIAM ROLLE / FRANCE

وزن منهای ۷۵ کیلوگرم آقایان

LUIGI BUSA / ITALY

وزن منهای ۸۴ کیلوگرم آقایان

RYUTARO ARAGA / JAPAN

AYKHAN MAMAYEV / AZERBAIJAN

وزن مثبت ۸۴ کیلوگرم آقایان

ENES ERKAN / TURKEY

SHAHIN ATAMOV / AZERBAIJAN

کاتا انفرادی بانوان

SANDY SCORDO / FRANCE

SAKURA KOKUMAI / UNITED STATES OF AMERICA

YAIZA MARTIN ABELLO / SPAIN

وزن منهای ۵۰ کیلوگرم بانوان

ALEXANDRA RECCHIA / FRANCE

ANAJOSFA VILLANUEVA / DOMINICAN REP

SERAP OZCELIK / TURKEY

وزن منهای ۵۵ کیلوگرم بانوان

LUCIE IGNACE / FRANCE

JELENA KOVACEVIC / CROATIA

MIKI KOBAYASHI / JAPAN

YASSMIN ATTIA / EGYPT

وزن منهای ۶۱ کیلوگرم بانوان

BOUTHAINA HASNAOUI / TUNISIA

ELENA QUIRICI / SWITZERLAND

وزن منهای ۶۸ کیلوگرم بانوان

KAYO SOMEYA / JAPAN

وزن مثبت ۶۸ کیلوگرم بانوان

NADEGE AIT IBRAHIM / FRANCE

GRETA VITELLI / ITALY

ELENI CHATZILIADOU / GREECE

AYUMI UEKUSA / JAPAN

از کشور ایران در مجموع ۲۰ نماینده که ۱۲ ورزشکار در بخش آقایان  و ۸ ورزشکار در بخش بانوان هستند در مسابقات جهانی آلمان حضور می یابند.

در کاتا انفرادی بانوان مهسا افسانه دارنده مدال نقره مسابقات آسیایی ازبکستان و مدال طلا کشورهای اسلامی باید با ۵۸کشور جهان به رقابت بپردازد. که رقبای اصلی او فرانسه دارنده 2 مدال نقره، ایالات متحده آمریکا ۳ مدال طلا و اسپانیا ۳ مدال طلا می باشند.

در وزن منهای ۵۰ کیلوگرم بانوان نسرین دوستی دارنده مدال برنز بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی نماینده کشورمان است که با ۴۴ کشور جهان به رقابت می پردازد. رقبای اصلی او فرانسه دارای یک مدال طلا، دومینیک مقدس ۳مدال برنز، ترکیه ۳مدال برنز هستند.

در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم بانوان فاطمه چالاکی نائب قهرمان لیگ جهانی کاراته ژاپن و دارنده ۲مدال برنز بازیهای آسیایی گوانگجو چین و اینچئون کره جنوبی با نمایندگان ۴۹ کشور مبارزه خواهد کرد. از رقبای اصلی او میتوان نمایندگان کشورهای فرانسه دارنده یک مدال طلا، کروات ۲مدال نقره، ژاپن ۳ مدال برنز، مصر ۳ مدال برنز نام برد.

در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم بانوان رزیتا علیپور قهرمان مسابقات لیگ جهانی ترکیه و نائب قهرمان مسابقات دانشجویان جهان به مصاف حریفانی از ۵۶ کشور می رود. رقبای اصلی وی از کشور تونس با ۲ مدال نقره و سوئیس با ۳ مدال برنز هستند.

در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم بانوان پگاه زنگنه قهرمان لیگ جهانی ژاپن و نائب قهرمان مسابقات آسیایی ازبکستان با ۵۲ نماینده کشورهای جهان رو در رو خواهد شد. تنها رقیب اصلی کاپیتان تیم ملی بانوان از کشور ژاپن با یک مدال طلا میتوان نام برد.

در وزن مثبت ۶۸ کیلوگرم بانوان حمیده عباسعلی قهرمان بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی و دارنده مدال برنز دانشجویان جهان با نمایندگان ۴۹ کشور به میدان خواهد رفت. از مهمترین رقبای وی میتوان نمایندگان کشورهای فرانسه، ایتالیا، یونان و ژاپن که به ترتیب دارای عناوین یک مدال طلای جهان، ۲ مدال نقره، ۳ مدال برنز و ۳ مدال برنز هستند نام برد.

در کاتای تیمی بانوان تیم ایران متشکل از افسانه، قاضی زاده و تقی پور به مصاف ۲۲ نماینده کشورهای جهان خواهد رفت.

در کومیته تیمی بانوان با حضور چالاکی، علیپور، زنگنه و عباسعلی به دیدار ۵۱ کشور جهان می روند.

گفتنی است که نمایندگان بانوان ایران برای اولین بار اجازه حضور در رقابت های جهانی را کسب کردند و با پوشش اسلامی به مصاف رقبای خود می روند.

در بخش آقایان در کاتا انفرادی فرید حقیقی نائب قهرمان جوانان مسابقات جهانی ترکیه در سال ۲۰۰۷ و مقام پنجم مسابقات جهانی ۲۰۱۲ فرانسه با نمایندگان ۶۷ کشور مبارزه خواهد کرد. از رقبای اصلی او میتوان ونزوئلا دارنده یک مدال طلا ، فرانسه ۲مدال نقره و ژاپن ۳ مدال برنز نام برد.

در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم آقایان امیر مهدی زاده قهرمان مسابقات جهانی سال ۲۰۱۲ و قهرمان بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی نماینده کشورمان است که با ۶۳ کشور جهان به رقابت می پردازد. رقبای اصلی او برزیل دارنده ۲ مدال نقره،  3مدال برنز هستند.

در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم آقایان سعید احمدی نائب قهرمان سال ۲۰۱۲ مسابقات جهانی و قهرمان مسابقات کمبت گیمز روسیه با نمایندگان ۷۳کشور مبارزه خواهد کرد. از رقبای اصلی او میتوان نمایندگان کشورهای مصر دارنده یک مدال طلا و فرانسه 3 مدال برنز نام برد.

در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم آقایان بهمن عسگری قهرمان مسابقات آسیایی امارات به مصاف حریفانی از ۷۲ کشور می رود. تنها رقیب اصلی وی از کشور ایتالیا با یک مدال طلا میتوان نام برد.

در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم آقایان ذبیح الله پورشیب قهرمان بازیهای آسیایی گوانگجو و نائب قهرمان مسابقات آسیایی امارات و دارنده مدال برنز مسابقات تیمی جهان ۲۰۱۲ با ۷۱ نماینده کشورهای جهان رو در رو خواهد شد. رقبای اصلی وی از کشور ژاپن با ۲ مدال نقره و آذربایجان با ۳ مدال برنز هستند.

در وزن مثبت ۸۴ کیلوگرم آقایان سجاد گنج زاده قهرمان مسابقات آسیایی امارات ودارنده مدال برنز مسابقات تیمی جهان۲۰۱۲  با نمایندگان ۵۴ کشور به میدان خواهد رفت. از مهمترین رقبای وی میتوان نمایندگان کشورهای ترکیه و آذربایجان که به ترتیب دارای عناوین یک مدال طلای جهان و 2 مدال نقره هستند نام برد.

در کاتای تیمی آقایان تیم ایران متشکل از محمد خانلو، شاهین و روشنی  به مصاف ۲۴ نماینده کشورهای جهان خواهد رفت.

در کومیته تیمی آقایان با حضور احمدی، عسگری، گنج زاده، حسن بیگی، حیدری و سنچولی به دیدار ۴۶ کشور جهان می روند.

سهم کاراته ایران از پیکارهای جهانی تاکنون کسب ۴مدال طلا، ۵ مدال نقره و ۱۴ مدال برنز بوده است.

به امید اینکه تعداد مدال ها در این دوره از رقابت ها باتوجه به این که اولین دوره حضور بانوان با پوشش اسلامی در رقابتهای جهانی است بیش از پیش افزون یابد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا