تشدید اختلافات درکاراته در آستانه مسابقات جهانی

ملی پوشان کاراته این روزها خود را برای شرکت در رقابت های جهانی که چهاردهم آبان ماه درآلمان برگزار می شود آماده می کنند اما مربیان این تیم از شرکت درآخرین اردوی پیش از اعزام سر باز زده و به رشت نرفتند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از ایرنا؛ پس از بازگشت تیم ملی کاراته از بازی های آسیایی مسوولان این فدراسیون از کادر فنی انتقاد کردند و گویا از عملکرد کاراته کاها راضی نبودند.

این اتفاق درحالی افتاد که تیم ملی کاراته ایران دراین رقابت ها دو مدال طلا گرفت و اگر حسین سمندر در مقابل حریف کویتی و سجاد گنج زاده برابر نماینده ژاپن کم تجربگی نمی کردند هر چهار کاراته کای ایران در این بازی ها صاحب مدال می شدند و نتیجه تاریخی در ورزش کاراته در بازی های آسیایی رقم می خورد.

این در حالی است که کاراته کاها در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ ژو هم دومدال طلا گرفتند و خیلی مورد تمجید واقع شدند ولی این اتفاق پس از بازی های آسیایی اینچئون نیفتاد.

شاید مسوولان فدراسیون کاراته انتظار داشتند کاراته کاها در این دوره طلاهای بیشتری نسبت به دوره قبل کسب می کردند و جایگاه ایران را ترقی می دادند.

البته حتما آنان با توجه به هزینه ها و اردوهای برگزار شده این انتظار را به حق می دانند و انتظار بیشتری داشتند اما این انتقادات باید در جلسات کارشناسی صورت می گرفت و طوری مدیریت می شد که به بیرون درز نکند و منتهی به خودداری مربیان از حضور در اردو نمی شد.

افکار عمومی عملکرد کاراته را در اینچئون قابل قبول می دانند اما اگر خود مسوولان فدراسیون ناراضی هستند و حتما همراه با کار کارشناسی است باید مدیریت کنند تا این انتقادات در استانه مسابقات جهانی باعث قهر و غیبت کادر فنی در اردو نشود که اگر این اتفاق باعث نتایج ضعیف این رشته در المان شود نارضایتی از این رشته را به دنبال خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا