تبعیض جنسیتی این بار به سود بانوان!

مسئولان فدراسیون کاراته در حالی تصمیم گرفتند چهارمین کاراته‌کار اعزامی به بازیهای آسیایی در بخش زنان را بعد از مسابقات کارته وان ژاپن انتخاب کنند که در بخش مردان چنین تصمیمی نگرفتند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از ایسنا، مسئولان فدراسیون کاراته و کادر فنی تیم های ملی بانوان پس از برگزاری نشست هایی و با توجه به ارزیابی و شناخت حریفان ایران در بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی در سال ۲۰۱۴ و نیز شانس مدال آوری تیم بانوان در این پیکارها تصمیم گرفتند در اوزان ۵۰-،۶۱-، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم در بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی شرکت کنند. بر این اساس در وزن ۵۰-کیلوگرم نسرین دوستی، در وزن ۶۸-کیلوگرم، پگاه زنگنه و در وزن ۶۸+ کیلوگرم حمیده عباسعلی نمایندگان ایران در بازیهای آسیایی خواهند بود.

همچنین قرار شد در مورد فاطمه چالاکی و رزیتا علیپور پس از شرکت در تورنمنت بین المللی ژاپن از میان این دو کاراته کار فردی که بهترین عملکرد را در این مسابقات داشته باشد به همراه ۳ کاراته کای دیگر به عنوان مسافر بازیهای آسیایی اینچئون معرفی شود تا کاراته‌کاری که شرایط بهتری دارد عادلانه به مسابقات اعزام شود.

این تصمیم فدراسیون کاراته در حالی است که چالاکی با داد و بیداد و سر و صدا در خوابگاه نسبت به حذف وزن خود از اعزام به اینچئون اعتراض کرده بود!

تصمیم مسئولان فدراسیون و انتخاب نفر اعزامی به اینچئون در مسابقات ژاپن از نوع دیگر هم جالب است و آن این است که این تصمیم که به نظر عادلانه تر از تصمیم گروهی در مورد حذف یک وزن آن هم فقط در یک جلسه به نظر می رسد چرا در مورد تیم مردان رخ نداد؟جایی که مسئولان فدراسیون بدون در نظر گرفتن شرایط علی فداکار و ذبیح الله پورشیب وزن ۸۴- را حذف کردند تا هم فداکار حذف شود و هم اینکه ذبیح الله‌پور شیب (طلایی ایران در گوانگجو) شانس اعزام به اینچئون را از دست بدهد.

تلاش خبرنگار ایسنا برای تماس با علیرضا سمندر برای گرفتن پاسخ درباره چرایی گرفته نشدن این تصمیم برای آقایان به جایی نرسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا