انتخاب یا انتصاب…!؟

ستاره موسوی، مربی تیم ملی کاراته بانوان می گوید: برای اعزام به بازی های آسیایی می توانیم ۴ وزن را اعزام کنیم که شانس بیشتری برای کسب مدال دارد، بنابراین به این نتیجه رسیدیم که وزن ۵۵- کیلوگرم را حذف کنیم.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از بلاغ،  ماجرا از آنجا آغاز شد که کادر فنی تیم ملی کاراته تصمیم گرفت وزن ۵۵- کیلوگرم را از اعزام به بازی های آسیایی اینچئون حذف کند، آنهم بعد از مرحله دوم مسابقات انتخابی تیم ملی کارته و بعد از اینکه فاطمه چالاکی در این وزن شیما آل سعدی را شکست داده و امیدوار بود مسافر اینچئون شود.
اگر قرار بود این وزن به بازی های آسیایی اعزام نشود، پس چرا مسابقات انتخابی این وزن در دو مرحله برگزار شد و اگر برگزار شده چه دلیلی دارد که این وزن که یکی از شانسهای کسب مدال است حذف شود؟ چالاکی در بازی های آسیایی گوانگ ژو صاحب مدال برنز شد و در مدتی که نسرین دوستی به دلیل مصدومیت استراحت می کرد صاحب ۶ مدال رنگارنگ شد.
ستاره موسوی، مربی تیم ملی کاراته بانوان می گوید: برای اعزام به بازی های آسیایی می توانیم ۴ وزن را اعزام کنیم که شانس بیشتری برای کسب مدال دارد، بنابراین به این نتیجه رسیدیم که وزن ۵۵- کیلوگرم را حذف کنیم.
حذف این وزن یعنی حذف وزنی که بانوان کشورمان شانس بیشتری برای کسب مدال دارند! چرا وزن ۵۰- کیلوگرم که نسرین دوستی به دلیل غیبت یک ساله شانس مدال آوری کمتری دارد نباید حذف شود؟ این سوالی است که چالاکی را برآشفته و وی را به ناگاه وادار به داد و بیداد کرد.
چرا کادر فنی در جلسات خود تصمیم به حذف وزن چالاکی کرده و به وزنی فرصت داده که نمی توان قاطعانه درباره مدال آوری آن اظهارنظر کرد؟ وزنی که چالاکی در غیاب دوستی موفق به کسب ۶ مدال شد و امیدوارتر از همیشه به بازی های آسیایی اینچئون چشم دوخت و حالا ابری سیاه بر آمال و آرزوهایش سایه افکنده است.
این اتفاق یکبار دیگر در تیم ملی آقایان افتاد و با تکرار آن نمی دانیم چه اسمی برایش انتخاب کنیم؟ حاکم بودن روابط بر ضوابط یا مسابقه انتخابی تیم ملی و یا انتصاب؟
با فاطمه چالاکی تماس گرفتیم تا جزئیات این اتفاق را از زبان وی بشنویم اما وی ترجیح داد سکوت کند و فعلا حرفی نزند. شایعاتی نیز به گوش می رسد که سمندر، رئیس فدراسیون کاراته از نسرین دوستی حمایت می کند، و به همین دلیل وی باید به این بازیها اعزام شود.
در بازی پایانی با سحر کرجی نیز با قضاوت مشکوک داوری نفر اول وزن ۵۰- کیلوگرم شد. کرجی نیز به داوری این بازی انتقاداتی وارد کرد که البته عشرت شامحمدی نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته آنرا بی مورد خواند و گفت: طبیعی است که وقتی کسی از تیم ملی خط می خورد کمی ناراحت شود و شاید این اعتراضات به این دلیل است. هیچ ورزشکاری دوست ندارد که از تیم ملی کنار برود.
وی همچنین با اعلام این مطلب که داوری این مسابقات مشکلی نداشته است، افزود: فدراسیون تمام تلاش خود را انجام داد و بهترین داوران را برای مسابقات انتخاب کرد چون به دنبال کسب بهترین نتیجه‌ در بازی‌های آسیایی است. ما در انتخاب داوران دقت نظر زیادی داشتیم و مشکلی در این زمینه وجود نداشت.
اما سوال ما همچنان بی پاسخ مانده است که چرا باید وزنی که امید زیادی به کسب مدال آسیایی در آن وجود دارد و در بازی های آسیایی دوره قبل نیز روسفید از این آزمون بیرون آمده است شانسی ندهیم و کسی را به این بازی ها اعزام کنیم که مطمئن به مدال آوریش نیستیم؟
این سوالی است که از دو روز گذشته به دنبال جوابش از زبان نایب رئیس بانوان این فدراسیون هستیم و وی یا می گوید جلسه دارم و یا تلفنش را پاسخ نمی دهد.
موسوی می گوید: اعلام نکردیم که فردی حذف شده است. به این موضوع اشاره کردیم که چالاکی می‌تواند در هر وزنی که می‌خواهد انتخابی بزند و این فرصت را از او نگرفتیم. البته با تصمیم کادر فنی چالاکی می تواند در تورنمنت بین المللی ژاپن در وزن ۶۱- کیلوگرم با رزیتا علیپور رقابت کند تا به بازی های آسیایی اعزام شود.
این مساله نیز خود جای بحث دارد چراکه کادر فنی می توانست از میان وزن ۵۰- و ۶۱- کیلوگرم یک وزن را حذف کند و در واقع بعد از عملکرد ورزشکاران این دو وزن تصمیم نهایی در حذف یک وزن بگیرد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا