مسئولین فدراسیون، امروز یک حرف، فردا یک حرف

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، با توجه به اینکه جامعه کاراته ایران منتظر شنیدن تصمیم فدراسیون نشین ها برای تعیین نفرات اعزامی به بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی  هفته ای پر التهاب را پشت سر گذاشت، سرانجام  اوزان ۵۰- ، ۶۸- ، ۶۸+ کیلوگرم به صورت مستقیم و وزن ۶۱- کیلوگرم در مسابقاتی که در کشور ژاپن برگزار می شود، مشخص شود. این تصمیم کادر فنی!!! و مسئولین فدراسیون کمی آرامش را به آکادمی ملی المپیک بازگرداند.

 اما شنیده های ما حاکی از آن است که در چند ساعت گذشته، عشرت شاه محمدی سرپرست نائب رئیس فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران از کاراته کاهای وزن ۶۱- کیلوگرم خواسته است تا در برابر هم به کومیته بپردازند تا نفر برتر راهی مسابقات ژاپن شود.

هر چند فاطمه چالاکی و رزیتا علیپور این خواسته ی نائب رئیس بانوان را رد کردند اما شاه محمدی مصرانه در تلاش است تا با تحت فشار گذاشتن این دو کاراته کا خواسته ی فدراسیون نشین ها را عملی کند. حتی این موضوع تا جایی پیش رفت که یکی از مسئولین فدراسیون در بیانی تهدیدآمیز به این دو بازیکن گفت: یا با هم مبارزه می کنید تا نفر برتر مشخص شود یا کاتا را جایگزین وزن شما راهی اینچئون می کنیم.

البته این نکته نیز بزرگنمایی می کند که این عمل مسئولین فدراسیون که نشان از سردرگمی آنها در گرفتن تصمیمشان است آبروی کاراته ایران را بر باد خواهد داد، زیرا همین مسئولین دیروز در مصاحبه های رسمی در برابر خبرنویسان ورزشی حرف هایی زدند که انجام نشدن این گفته ها می تواند شخصیت کاراته کشور را برای همه زیر سوال ببرد.

حال باید دید فدراسیونی که هر روز سازش به یک نت کوک می شود، می تواند یک تصمیم بگیرد و آن را به انجام برساند. این نکته نیز قابل توجه است که کاراته یک ورزش بر پایه ی نظم و اصول است و افرادی باید در آن حضور یابند که از اصول کاراته پیروی کنند. هر چند تا به الان چنین چیزی مشاهده نشده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا