انتقاد ملی‌پوش کاراته از تصمیمات فدراسیون: نگاه سلیقه‌ای دارند!

ملی پوش کاراته مردان ایران از تصمیمات فدراسیون برای اعزام به اینچئون انتقاد کرد و گفت: این تصمیمات با نگاه سلیقه ای گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز علی فداکار در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: تصمیم مسئولان فدراسیون در مورد حذف وزن ۸۴- کیلوگرم از اعزام به اینچئون نگاهی منطقی و فنی نبود و این نگاه سلیقه ای است. اگر براساس نتایج بخواهند وزنی را حذف کنند نباید وزنی را کنار بگذارند که در دوره قبل بازیهای آسیایی طلا گرفته و در آسیا هم مدال آور است. این در حالی است که وزن ۶۷- که پسر رییس فدراسیون در آن حضور دارد اعزام می شود! این وزن در دوره قبل بازیهای آسیایی اعزام شد که سعید احمدی نایب قهرمان جهان در آن وزن حذف شد. حال چطور می خواهند دوباره در این وزن نفری را اعزام کنند.

وی افزود: پرونده مدال آوری من مشخص است و فقط مدال بازیهای آسیایی را کم دارم. ۴ سال برای رسیدن به بازیهای آسیایی زحمت کشیده ام ولی مسئولان فدراسیون خیلی راحت با یک تصمیم می گویند که این وزن نباید به اینچئون اعزام شود. آیا این تصمیم درست است؟

قهرمان کاراته آسیا در پاسخ به این سئوال که مسابقات انتخابی وزن ۸۴- کیلوگرم و مبارزه با پورشیب چطور بود؟ گفت: باتوجه به اینکه پورشیب ورزشکار سرشناسی است داوران نسبت به او گرایش مثبتی دارند و خدا را شکر توانستم او را شکست دهم. البته این کنار گذاشتن از ترکیب تیم ملی بدون دلیل را قبلا هم تجربه کرده ام. چند سال قبل برای مسابقات دانشجویان جهان هم او را شکست دادم ولی من را کنار گذاشتند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان فدراسیون کاراته و کادر فنی تیم ملی قبل از برگزاری مسابقات انتخابی در مورد حذف وزن ۸۴- کیلوگرم چیزی گفته بودند؟ ادامه داد: رییس فدراسیون قبل از انتخابی ها گفت که همه اوزان شانس اعزام به اینچئون را دارند که براساس عملکرد فنی و پیشینه مدال آوری این وزن در بازیهای آسیایی و نگاه کارشناسان کنار گذاشتن این وزن برای اینچئون منطقی نبود. با کنار گذاشتن این وزن من و پورشیب کاپیتان تیم ملی و مدال آور بازیهای آسیایی گوانگجو از اعزام به اینچئون بازماندند.

فداکار گفت: اگر از همان ابتدا می گفتند که این وزن اعزام نمی شود تصمیم دیگری می گرفتیم. ضمن آنکه در وزن ۸۴- کیلوگرم بازیهای آسیایی شانس مدال آوری بیشتر است. در این وزن تنها یک حریف ژاپنی قوی وجود دارد که او هم چند ماه قبل به سلطانی باخت ولی در برخی اوزان دیگر که ورزشکاران ما اعزام می شوند حریفان قوی زیادی وجود دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا