عیار کاراته ایران با رقابت های جهانی شناخته می شود

سرمربی ایرانی تیم کاراته هنگ کنگ معتقد است که عیار کاراته ایران تنها باید در مسابقات جهانی شناخته شود و در سطح آسیا ایران نیازی به مربی حرفه ای ندارد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز ˈمحمود کرک آبادیˈ در حاشیه رقابت های کاراته نوجوانان و جوانان آسیا در کوالالامپور به خبرنگار ایرنا گفت: ایران پتانسیل های زیادی از نظر کادر فنی و بازیکن و پیشکسوت در این رشته دارد و می تواند کاراته خود را به دنیا بهتر بشناساند.

وی تصریح کرد: احترام به پیشکسوت ها ریشه در ورزش ایران دارد و توجه به آنها می تواند بسیاری از مسائل و چالش های کاراته را حل کند.

سرمربی ایرانی تیم کاراته هنگ کنگ جایگاه کاراته ایران را در سطح جهان بالا دانست و گفت ایران باید تلاش کند با مدیریت درست کرسی های آسیایی و جهانی در فدرسیون های کاراته را بدست آورد.

وی در مورد موقعیت هنگ کنگ در کاراته نیز گفت: کاراته کاهای این منطقه تاکنون ۱۵۰ مدال بین المللی کسب کرده اند. مقام سومی دانشجویان جهان، برنز بازی های آسیایی، حضور دو فینالیست در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ و راهیابی مجدد تیم دختران هنگ کنگ بعد از ۱۵ سال به رقابت های امارات و کسب مقام سومی از جمله نتایج مهم پنج سال گذشته تیم هنگ کنگ است.

کرک آبادی از اعضای پیشین تیم ملی کاراته ایران است و چندین مدال طلای بین المللی و نائب قهرمانی آسیا در سال ۱۹۹۷ در ماکائو را در کارنامه خود دارد.

وی در سال ۲۰۰۹ که به عنوان کاپیتان تیم دانشگاه آزاد در مسابقات هنگ کنگ شرکت کرد توانست مدال طلای این دوره از رقابت ها را کسب کند و از همان سال در هنگ کنگ به عنوان سرمربی تیم های جوانان، امید و بزرگسالان فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا