سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته کره جنوبی: نقش کوچکی در بیشتر شنیده شدن نام کاراته ایران دارم

به گزارش کاراته نیوز احمد صافی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص اردوی مشترک تیم کاراته کره جنوبی در آلماتی قزاقستان اظهار داشت: فدراسیون کاراته قزاقستان به برخی کشور‌هایی که در رقابت‌های گزینشی المپیک پاریس نماینده دارند نامه زد و برای حضور در این کمپ تمرینی که در دو بخش مردان و بانوان برگزار شد، دعوت کرد و ما هم، چون در تیم کره‌جنوبی حدود یک سال تمرینات بدون حریف داشتیم، این فرصت را غنیمت شمرده و در این کمپ خوب شرکت کردیم.

وی افزود: خوشحالم که کمیته المپیک و فدراسیون کاراته کره‌جنوبی با حضور ما در این کمپ موافقت کردند، چون شرایط سختی را گذرانده و به این اردو نیاز داشتیم تا از نظر روحی، جسمانی و فنی یکی دو پله پیشرفت داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی کاراته کره‌جنوبی گفت: تمام کشور‌ها از این اردوی مشترک استفاده کردند، اما هیچ تیمی به اندازه قزاقستان سود نبرد، چون علاوه بر نفراتی که در مسابقات پاریس دارند، بسیاری از کاراته کا‌های دیگر آن‌ها هم با قهرمانان سایر کشور‌ها تمرین کردند و این طرز تفکر قزاقستانی‌ها بسیار حرفه‌ای بود.

صافی در پاسخ به این سوال که آیا در این کمپ تدریس داشته است، تصریح کرد: یک کمپ با امکانات خوب و سطح بالا در آلبوات داشتیم و چند روزی هم در یک کمپ قدیمی‌تر سپری کردیم و در مجموع سه هفته را در قزاقستان گذراندیم و به خاطر تعامل خوبی که وجود داشت من هم تدریس کردم. خوشحالم که به عنوان یک ایرانی در کنار افتخاراتی که داوران، مربیان و ورزشکاران کسب می‌کنند، من هم نقش کوچکی در بیشتر شنیده شدن نام کاراته ایران دارم.

وی ادامه داد: کشور‌هایی مانند امارات، پاکستان، شیلی، گواتمالا، مالزی، آمریکا، کره‌جنوبی، مکزیک، قزاقستان، فرانسه و یکی دو کشور دیگر در این کمپ حضور داشتند و در مجموع یک حرکت خوب پیش از رقابت‌های بزرگ پاریس بود که باعث بالا رفتن سطح آمادگی تیم‌ها شد.

صافی در پایان خاطرنشان کرد: قزاقستان در بازی‌های آسیایی در اکثر رشته‌ها با ایران رقابت دارد تا در جدول مدالی نهایی بتواند جایگاه بهتری از کشور ما داشته باشد و با توجه به فعالیت و سرمایه گذاری که در کاراته داشته می‌توان از حالا پیش‌بینی کرد در بازی‌های آسیایی بعدی رقابت تنگاتنگی بین ایران و قزاقستان شاهد خواهیم بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا