عبدالحسینی: با زبانی منصفانه یکدیگر را نقد کنیم

سرمربی پیشین تیم کاراته امید ایران با تاکید براینکه تیم ملی بزرگسالان باید قهرمانی آسیا را کسب کند، گفت: این رشته برای روشن شدن حقایق و قرارگرفتن درمسیری درست به برنامه ای حقیقت محور نیاز دارد تا اهالی آن با زبانی منصفانه یکدیگر را نقد کنند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، مجید عبدالحسینی روز شنبه درگفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: ابتدا باید بگویم اگر یک ورزشکار به شرایط اردو و انتخابی اعتراض می کند، سرمربی وظیفه دارد تا به درستی جواب او را داده و یا در نهایت کمیته انضباطی را در جریان بگذارد و حق هیچگونه توهینی ندارد.

وی افزود: ابتدا کادر فنی تیم ملی اعلام کرد که ۱۰ کاراته کا در اردو باقی می مانند، ولی به خاظربرخی موضوعات ۱۶ نفر ماندند که این مساله جالب نیست.همین که به فردی قول حضور در کومیته تیمی را از هم اکنون بدهیم،ز امری قابل تعمق است.

عبدالحسینی در مورد شرایط تیم ملی بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا عنوان کرد: ایران قهرمان دوره قبل شده و می دانیم که ژاپن نیز هم اکنون در شرایط ایده آلی نیست و می توانیم ۵ مدال طلای دوره قبلی را تکرار کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر نقدی صورت می گیرد فقط به منظورکمک است، افزود:اگربه دنبال مربیگری تیم ملی بودم همان موقع که از فدراسیون پیشنهاد شد آن را می پذیرفتم. من برای کادر فنی وبازیکنان تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا آرزوی موفقیت می کنم و دلیلی نمی شود اگر نقدی داریم، دشمن باشیم.

این مربی در پاسخ به این سوال که چرا هر فردی در فدراسیون و تیم های ملی کاراته سمتی نمی گیرد، شروع به انتقاد مغرضانه می کند؟ عنوان کرد: این مساله در کاراته ایران به امری عادی تبدیل شده و متاسفانه رواج یافته است.

وی افزود: برخی افراد با کارها و اقداماتی که انجام می دهند پشت رسانه ها مخفی می شوند ولی تشنج و تناقض گویی آنان همواره مشخص است.

عبدالحسینی که سابقه چندین دوره حضور در کادر فنی تیم ملی ایران را دارد، ابراز امیداوری کرد تا حاشیه از کاراته ایران دور شود و افزود: اگر با زبان منصفانه یکدیگر را نقد کنیم و به خاطر نقد کردن مورد بدترین حملات قرار نگیریم، وضعیت این رشته بهتر می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا