دباغیان:کاراته برای قهرمانی در آسیا باید از حاشیه دور شود / ژاپن رقیب اصلی ایران است

سرمربی تیم ملی کاراته کشورمان گفت: رقیب اصلی ایران برای کسب عنوان نخست و مقام قهرمانی پیکارهای کاراته مردان آسیا تیم ملی ژاپن است.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس؛ غلامرضا دباغیان اظهار کرد: رقیب اصلی ما برای کسب مقام قهرمانی کاراته آسیا در سال ۲۰۱۵ تیم ملی ژاپن است که همواره یکی از قدرت‌های کاراته آسیا بوده اما ایران با تمام توان خود به این کشور می‌رود تا جام قهرمانی را به خود اختصاص بدهد.

وی ادامه داد: پیکارهای کاراته قهرمانی مردان آسیا در شهریورماه به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود و طبیعی است که میزبان تمام تمهیدات را برای استفاده از شرایط میزبانی به منظور کسب عنوان قهرمانی خواهد اندیشید و از تمام ظرفیت‌ها استفاده خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی کاراته بزرگسالان کشورمان افزود: اعتقاد من این است که کاراته ایران هم اکنون یک سر و گردن بالاتر از تیم ملی کاراته ژاپن است و ایران را باید در سطح کشورهای مطرح کاراته دنیا به شمار آورد، بنابراین نباید دغدغه ما از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا رقابت با تیم ملی ژاپن باشد بلکه باید افق دید ما مسابقات جهانی سال آینده میلادی باشد.

وی ادامه داد: امسال رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا در انتظار تیم ملی کاراته بزرگسالان کشورمان است و سال آینده باید در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ شرکت کنیم، به همین خاطر باید بهترین حضور را در مسابقات آسیایی داشته باشیم تا بعد از آن مهیای حضور در مسابقات جهانی شویم.

سرمربی قمی تیم ملی کاراته اضافه کرد: در حال حاضر تمرکز ما و تمام کسانی که دلشان برای کاراته می‌سوزد و علاقمند به این رشته هستند باید دور کردن حاشیه از اطراف تیم ملی کاراته باشد و همه حواسمان را معطوف به حضور پرقدرت در مسابقات قهرمانی آسیا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به کیفیت بالای رقابت‌های فصل اخیر سوپر لیگ کاراته مردان باشگاه‌های کشور اعلام کرد: از اینکه برگزاری رقابت‌های این دوره به سال ۱۳۹۴ کشیده شد خوشحالم زیرا قبل از اینکه بحث حضور در تیم ملی کاراته مطرح شود به فدراسیون و مسئولان برگزاری لیگ پیشنهاد کردم به شکلی برنامه‌ریزی کنند که مسابقات سوپر لیگ نیم فصل نخست خود را تا قبل از شروع سال ۹۴ پشت سر بگذارد و دور برگشت به سال جدید کشیده شود.

دباغیان تصریح کرد: با توجه به اینکه ما مسابقات کاراته قهرمانی آسیا را در شهریورماه سال جاری پیش‌رو داریم، به صلاح نبود که کاراته‌کاهای ملی‌پوش که تمام آنها عضو تیم‌های سوپرلیگی هستند، ماهها به استراحت بروند، با ادامه یافتن سوپرلیگ تا خردادماه خوشبختانه تک تک ملی‌پوشان با توجه به پیگیری تمرینات خود در آمادگی نسبتاً مطلوبی به سر می‌برند.

غلامرضا دباغیان که از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۵ هدایت تیمهای ملی کاراته کشورمان را در میادین مختلف برون‌مرزی بر عهده داشت، بار دیگر با تصمیم فدراسیون کاراته به رأس کادر فنی تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات سال ۲۰۱۵ قهرمانی آسیا بازگشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا