عبدالحسینی: بلایی که سر آرین‌خو آمد سر دباغیان می‌آید/ سمندر وعده برکناری دبیر و نایب رئیس را داده بود

مربی تیم کاراته دانشگاه آزاد گفت: بلایی که سر مدیر فنی تیم‌های ملی آوردند به زودی سر غلامرضا دباغیان سرمربی جدید می‌آورند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، مجید عبدالحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد هفته پایانی مسابقات سوپرلیگ کاراته اظهار داشت:‌ اتفاقاتی که در این مدت رخ داد باعث شد تیم دانشگاه آزاد در عین شایستگی نتواند عنوان قهرمانی سوپرلیگ را کسب کند. بازیکنان ما بعد از رقابت‌های جهانی آلمان دچار خستگی از لحاظ روحی روانی شده بودند چرا که حواشی به وجود آمده در آن مقطع یک مقدار شرایط را بحرانی کرده بود. ما بازیکنان را به مسابقات امارات و جام باشگاه‌های آسیا اعزام کردیم تا شرایط آنها در ادامه مسابقات سوپرلیگ ایده‌آل باشد اما یک باخت بی‌موقع مقابل تیم مناطق نفت‌خیر جنوب یک مقدار ما را از شرایط قهرمانی دور کرد.

مربی تیم دانشگاه آزاد با گلایه از داوری در هفته پایانی سوپرلیگ گفت: داوری‌ها در روز پایانی یک مقدار ایده‌آل نبود. شرایط طوری بود که به بازیکنان ما امتیازات شفافی را نمی‌دادند. جواد سلیمی رئیس کمیته داوران تمام بازی‌های این دیدار را قضاوت کرد و اجازه نداد داوری‌ها به صورت چرخشی باشد و دلیل این کار را نمی‌دانم اما به هر حال تشویق یک صدای سالن مهر تأییدی بود بر عملکرد سرمربی تیم دانشگاه آزاد.

عبدالحسینی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد انتخاب دباغیان به عنوان سرمربی تیم ملی چیست، گفت: انتخاب دباغیان یک انتخاب شخصی بود و ربطی به هیأت رئیسه نداشت. این انتخاب از قبل طراحی شده بود ضمن اینکه هیأت رئیسه چه کاره است که بخواهد سرمربی تیم ملی را انتخاب کند.ضمن اینکه هیأت رئیسه از روزی که ما می‌دانیم یک نقش سمبلیک دارد و به صورت افتخاری اعضای آن عضو هیأت رئیسه شده‌اند. وقتی ما کمیته فنی داریم چرا باید هیأت رئیسه سرمربی انتخاب کند؟!

وی در مورد قول و قرارهای آرین‌خو و سمندر پیش از انتخاب مدیر فنی تیم‌های ملی گفت: اینکه آرین‌خو مدعی بوده شاه‌محمدی نایب‌رئیس بانوان و آشوری دبیر فدراسیون کاراته باید برکنار شوند اصلا تفکر خوبی نبوده است. بنده هم با این موضوع موافق نیستم اما پیش از استعفا چنین خواسته‌ای داشته است. به هر حال برکناری دبیر فدراسیون و نایب‌ رئیس بانوان وعده‌ای است که رئیس فدراسیون به مدیر فنی تیم‌های ملی داده بود. البته آرین‌خو مدیر فنی است و نباید چنین خواسته‌ای داشته باشد، اما این آشفتگی باید ببینیم از کجا سرچشمه گرفته که او چنین درخواستی داشته است؟

وی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ وقتی هیأت رئیسه ما به جای کمیته فنی سرمربی انتخاب کند پس آرین‌خو هم چنین خواسته‌ای خواهد داشت. هیأت رئیسه با کمیته فنی دو ماه است که فعالیت خود را آغاز کردند و به اعتقاد من باید به کمیته فنی فرصتی داده می‌شد تا با انتخاب سرمربی تیم ملی، خودشان را نشان دهند. البته نه اعضای خانواده کاراته نفرات حاضر در هیأت رئیسه را می‌شناسند و نه اینکه آنها با کاراته آشنایی دارند. سوال من این است که چطور یک ساعت بعد از استعفای مدیر فنی تیم‌های ملی و مربیان بلافاصله جلسه تشکیل می دهند و سرمربی انتخاب می‌کنند؟ این نشان می‌دهد همه چیز برنامه‌ریزی شده بود.

وی در واکنش به این سوال که آیا قبول دارید با حواشی که در طول این دو سال سرمربی جدید تیم ملی برای کاراته به وجود می‌آید فدراسیون ناچار شده برای ساکت کردن وی او را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کند،‌ گفت: دقیقا فدراسیون با این انتخاب می‌خواست صدای مخالفان را خاموش کند. با توجه به احترامی که برای دباغیان قائل هستم و از لحاظ فنی او را تأیید می‌کنم باید بگویم که ما در مسائل دیگر با هم اختلاف نظر داریم، اما عملکرد فنی دباغیان خیلی واضح است اما در این مقطع یک مقدار عجولانه تصمیم‌گیری شد.

وی در ادامه افزود: فدراسیون یک روزی آرین‌خو را برای آرام کردن جو فدراسیون به آغوش خانواده آورد و امروز بعد از گذشت سه تا چهار ماه به اختلاف خوردند و آرین‌خو مجبور شد استعفا کند، پس همین بلا سر دباغیان هم خواهد آمد. دباغیان سال ۲۰۰۶ فنلاند استعفا کرد و حالا آرین‌خو هم به همان دلیل کنار رفت.

عبدالحسینی در ادامه صحبت‌های خود در مورد مصاحبه‌های مسعود رهنما خاطرنشان کرد: رهنما در صحبت‌های خود مدعی شده دباغیان فداکاری کرده که تیم ملی را در این مقطع قبول کرده چون سه ماه کمتر به آغاز مسابقات قهرمانی آسیا باقی مانده است ضمن احترام زیادی که برای رهنما قائل هستم باید بگویم زمانی که وحید خواجه‌حسینی تیم را از دباغیان تحویل گرفت دو ماه به مسابقات جهانی فنلاند زمان باقی مانده بود اما ما در آن مقطع دو طلا و دو برنز کسب کردیم و در مسابقات بازی‌های آسیایی سه مدال طلا به دست آوردیم. پس رهنما باید مدنظر قرار دهد تیمی که حالا دباغیان مسئولیت آن را بر عهده گرفته قهرمان جهان است. در حالیکه خواجه‌حسینی ۲۰۰۶ تیمی را از دباغیان قبول کرد که عنوان بیست و یکمی جهان را در کارنامه خود داشت اما نتایج فوق‌ العاده‌ای را در مسابقات جهانی کسب کرد. از امروز تا مسابقات قهرمانی آسیا زمان زیادی باقی مانده و با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توانیم کل مدال‌ها را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کنیم. کاراته ایران در آسیا خیلی بزرگ است و آسیا برای ما خیلی کوچک است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا