دباغیان: فشار رسانه‌ای برای سرمربیگری تیم ملی نداشتم/ قبل از استعفای سلیمانی با من صحبت شد

سرمربی جدید تیم ملی کاراته گفت: هیچ گاه برای اینکه سرمربی تیم ملی شوم با فشار رسانه‌ای برای فدراسیون حاشیه‌ سازی نکردم.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، غلامرضا دباغیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد کسب عنوان قهرمانی در هفته پایانی مسابقات سوپر لیگ کاراته اظهار داشت: روز جمعه بازی خیلی حساس نبود. ما با شکست تیم شهرداری سیرجان عملا عنوان قهرمانی را کسب کردیم. متأسفانه بعضی از دوستان تحمل نکردند و بازی را بد تمام کردند. البته انتظار نمی‌رفت اینطور شود. ناگفته نماند بازی ما مقابل دانشگاه آزاد در همان سه دیدار اول مشخص شد. در وزن ۵۵ کیلوگرم، ۶۰ کیلوگرم و وزن آزاد با شکست کاراته‌کاهای تیم دانشگاه آزاد تکلیف‌مان روشن شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسئولان باشگاه آذرنوین خودرو قولی در مورد پرداخت پول بازیکنان تیم داده‌اند یا خیر، گفت: مسئولان باشگاه به ما یک چک دادند که قرار است به زودی پول بچه‌ها پرداخت شود. به هر حال امیدوارم شیرینی قهرمانی را نگذارند تلخ شود. ما در کاراته در همه مراحل اول شدیم و حق بچه‌ها نیز این است که قراردادهای خود را تمام و کمال دریافت کنند.

سرمربی جدید تیم ملی در پاسخ به این سؤال که اردوها از چه زمانی آغاز می‌شود، گفت: با توجه به اینکه نزدیک سه ماه است اردوی تیم ملی آغاز شده دیگر حتی یک نفر به اردونشینان اضافه نمی‌شود. ۲۳ تا ۲۴ نفر در اردو حضور دارند و سقف نفرات حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا ۱۰ نفر است. مسابقات سوپرلیگ کاراته به اتمام رسید حالا باید ۱۶ خرداد ملی‌پوشان خود را به کادر فنی معرفی کنند و یک روز بعد انتخابی برگزار می‌شود.

دباغیان در پاسخ به این سوال که ترکیب اصلی چه زمانی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص می‌شود، گفت‌: هر چه زودتر ترکیب تیم ملی روشن شود به صلاح تیم و کادر فنی است. به هر حال بعد از مشخص شدن ترکیب نفرات اعزامی به قهرمانی آسیا کادر فنی بیشتر می‌تواند روی نفرات متمرکز شود. بنابراین روز یکشنبه ما انتخابی برگزار می‌کنیم. این رقابت‌ها نیز به صورت دوره‌ای برگزار می شود و نفری که بالاترین امتیاز را کسب کند در هر وزن انتخاب می‌شود. از مسئولان فدراسیون نیز خواسته‌ام که نفرات حاضر در کمیته فنی نیز در این مسابقات حضور داشته باشند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا کسب عنوان قهرمانی قابل تکرار است یا خیر، گفت: من اگر به خودم ایمان نداشتم حتما ورود نمی‌کردم. این تیم لایق قهرمانی در آسیا است و تیم کوچکی نیست. اکثر قهرمانان جهان و آسیا در ترکیب تیم ملی حضور دارند و اگر آنها درست هدایت شوند کسب عنوان قهرمانی دور از دسترس نیست.

دباغیان در پاسخ به این سوال که آیا برای هدایت تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا با شما پس از برکناری سلیمانی رایزنی شد یا پیش از آن صحبت شده بود، گفت: هیچ کاری یک روزه انجام نمی‌شود. به هر حال با من صحبت کرده بودند و اینطور نبود که یک ساعت بعد از برکناری سرمربی تیم ملی با من صحبت کنند. چند روز قبل در مورد این موضوع صحبت‌های مختصری با من شده بود.

وی در واکنش به صحبت‌های مجید عبدالحسینی مبنی بر اینکه بلایی که سر آرین‌خو آمده به زودی سر دباغیان هم می‌آید، گفت: در مورد صحبت‌های عبدالحسینی هیچ حرفی ندارم. به نظرم باید گاهی خطر کرد و از حوادث نترسید. اگر غیر از این باشد اصلا نباید ما رانندگی کنیم. کسی موفق است که خطر او را تهدید می‌کند و در آن لحظه بهترین تصمیم را می‌گیرد.

دباغیان در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها معتقدند فشارهایی که از سوی شما به فدراسیون وارد می‌شد باعث شد تا مسئولان فدراسیون نیز برای پایان دادن به این حواشی شما را انتخاب کنند، گفت: به هیچ عنوان این موضوع را قبول ندارم. هیچ گاه برای اینکه سرمربی تیم ملی شوم با فشار رسانه‌ای برای فدراسیون حاشیه‌ سازی نکردم.

سرمربی جدید تیم ملی در واکنش به این سوال که خیلی‌ها معتقدند سایتی که همیشه بر علیه فدراسیون حاشیه‌ سازی می‌کرده از سوی شما حمایت می‌شده و آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: خیلی‌ها خیلی حرف می‌زنند. به هیچ عنوان من از هیچ سایتی حمایت نمی‌کردم.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: در حال حاضر فوتبال را نگاه کنید. هنوز مربی عوض نشده مسئولان مربوطه با یک مربی دیگر به توافق می رسند. ورزش مثل میدان جنگ است که هیچ وقت لشکر نباید بدون فرمانده باشد. مدیران هم در چنین مواقعی بلافاصله تصمیم می‌گیرند تا فرمانده جدید انتخاب کنند و این تصمیمات مدیریت موفق است که بلافاصله سرمربی انتخاب کرد.

دباغیان در پاسخ به این سوال که حمایت‌های شما از مسئولان فدراسیون آیا به دلیل منصوب شدن به عنوان سرمربی تیم ملی است،‌گفت: نه به هیچ عنوان صحبت‌های من ارتباطی به این موضوع ندارد. من تمام هدفم این است که تیم ملی ایران بتواند در مسابقات قهرمانی آسیا بهترین نتیجه را کسب کند. امیدوارم بهترین نتیجه را در ژاپن کسب کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا