احمد پناهی:کودتا خواندن اتفاقات اخیر کاراته بی‌معناست/ بی‌اخلاقی‌ها رواج یافته است

عباس احمد پناهی گفت: مشکلات کم‌نظیری که این روزها گریبانگیر کاراته ایران شده است علتش تنها ضعف مدیریت است و کودتا خواندن آن هیچ معنایی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، رییس سابق فدراسیون کاراته در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درباره استعفای دسته جمعی کادر فنی تیم‌های ملی و تبعات آن گفت: وقتی مدیریت فدراسیون نمی‌تواند یک کار کارشناسی دقیق انجام بدهد و از ظرفیت‌ها و کاستی‌های کادر فنی‌ای که قرار است به کار بگیرد اطمینان پیدا کند و از طرفی نیز بدون این آگاهی قبلی قول و وعده‌هایی می‌دهد که از عهده اجرایش برنمی‌آید، نمی‌توان انتظار وضعیت بهتری هم داشت.

پناهی ادامه داد: الان تا آغاز مسابقات آسیایی ژاپن تنها حدود سه ماه باقی مانده است که یک ماهش هم رمضان است و سختی‌های خاص خود را دارد، در طی این مدت کوتاه از آقای دباغیان انتظار شق‌القمر نمی‌توان داشت. مخصوصا که ملی‌پوشانی که الان در تمرین تیم ملی حاضرند بنا به سلیقه و انتخاب کادر فنی سابق گلچین شده‌اند و شاید با معیارهای سرمربی تازه جور نباشند که ممکن است در جریان از سر گیری دوباره اردو تیم ملی این اختلاف سلیقه‌ها خود را نشان دهد و مشکل‌ساز شود.

او با اشاره به مشکلات گوناگون فنی و تدارکاتی تیم ملی در اردوها گفت: اگر یک برنامه‌ریزی منسجم و دقیق برای تیم ملی انجام شده بود اینقدر برای دراختیار داشتن یک سالن برای تمرینات تیم ملی دچار مشکل نبودیم و از وضعیت امکانات بدنسازی اینقدر گله و شکایت نمی‌شد. اگر فدراسیون از ملی پوشان انتظار افتخارآفرینی دارد آیا نباید امکانات حداقلی برای رسیدن به این هدف آماده کند؟

پناهی همچنین درباره این گفته رییس فدراسیون که با قبول استعفای کادر فنی سابق از وقوع کودتا در فدراسیون کاراته جلوگیری کرده است؛ گفت: این قبیل سخنان فقط برای توجیه ضعف خودمان است، بهتر است آقایان پیش از اینکه از این‌گونه کلمات استفاده کنند به معنای آن هم توجه داشته باشند کودتا به معنای تلاش برای تسخیر یک جایگاه است. آیا آرین‌خو و کادر همراهش قصد گرفتن جایگاه رییس فدراسیون را داشته‌اند که چنین سخنانی گفته می‌شود؟ چنین بحثی درباره علت اتفاقات اخیر اصلا معنایی ندارد.

پناهی با بیان این‌که لزوماً قصد دفاع از کادر فنی مستعفی تیم ملی را ندارد، گفت: البته آقای آرین‌خو هم لازم بود در حد صلاحیت خودش عمل کند نه این‌که بگوید اگر فلانی دبیر فدراسیون باشد من از سمتم استعفا می‌دهم. یا این‌که با شعار اجرای عدالت کارش را شروع کند ولی بگوید خانم بهرامی را به اصرار رییس فدراسیون انتخاب کرده است. این چه جور اجرای عدالتی است؟

رییس سابق فدراسیون کاراته در پایان گفت: وقتی بی‌اخلاقی در کاراته رواج می‌یابد و افراد با ادبیاتی سخیف یکدیگر را خطاب قرار می‌دهند و حرمتها را زیر پا می‌گذارند. نتیجه بهتری هم عایدمان نمی‌شود اما بهرحال امیدوارم این مشکلات هرچه زودتر برطرف شود و کاراته ایران دیگر شاهد چنین مسائلی نباشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا