عبدالمحمدی: هدفمان تزریق کاراته‌کا از پایه‌ها به تیم ملی است

سرمربی تیم کاراته نوجوانان و جوانان گفت: تلاش می‌کنیم تا از رده‌های پایه‌ با بازیکن سازی به تیم ملی بزرگسالان کاراته‌کا تزریق کنیم.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، محمدرضا عبدالمحمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، پس از انتخاب شدن به عنوان سرمربی تیم کاراته نوجوانان و جوانان، گفت: آرین‌خو مدیر فنی تیم‌های ملی به ما دستور داده تا در خدمت تیم ملی باشیم و ما هم تلاش می‌کنیم پس از اینکه هدایت کاراته‌کاها را بر عهده گرفتیم وظیفه‌مان را بخوبی انجام دهیم. ما به دنبال این هستیم که شرایط طوری باشد که کاراته‌کاها از پایه فعالیت خود را آغاز کنند و به رده بزرگسالان برسند. ما به کسب مدال فکر نمی‌کنیم و شاید بعضی‌ها قیاس کنند که باید ما مدال‌آوری کنیم در غیر این صورت باید کنار برویم، اما هدف ما چیز دیگری است.

وی در ادامه افزود: آرین‌خو از لحاظ فنی در کاراته تجربه بالایی دارد و من در گذشته نیز زمانی که او مسئولیت مدیر فنی تیم‌های ملی را داشت سرمربی نوجوانان و جوانان بودم که در مسابقات مراکش سه مدال طلا، دو نقره و دو برنز کسب کردیم. از همان نفراتی که در آن رقابت‌ها مدال آوری کردند مثل نفراتی همچون فداکار، گنج‌زاده و … از پایه‌ها کار خود را شروع کردند و در حال حاضر در رده بزرگسالان فعالیت می‌کنند. این اتفاقات با کمک مربیان رخ داد و حالا شاهدیم که آنها پای ثابت تیم ملی هستند.

عبدالمحمدی در ادامه خاطرنشان کرد: تمام هدف ما همین است تا از پایه‌ها کارمان را شروع کنیم تا طی چند سال آینده بازیکنان را به تیم ملی بزرگسالان تزریق کنیم. البته دوست داریم در مسائل اخلاق و تاکتیکی بیشتر تلاش کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که گویا مسئولیت کادر فنی تیم ملی بر عهده سرمربیان است و چه زمانی کادرفنی را معرفی خواهید کرد، گفت:‌ بله، در گذشته هم طرز فکر آرین‌خو به همین شکل همین بود. حالا هم با توجه به اینکه او به سرمربیان اعتقاد دارد اجازه داده تا ما خودمان کادرفنی را معرفی کنیم. به هر حال در مسابقات کشوری قطعا پس از بررسی عملکرد مربیان کادر فنی را انتخاب خواهیم کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا