در مسابقات جهانی ۲۰۱۴ آلمان نسبت به مسابقات ۲۰۱۲ فرانسه یک پله سقوط داشتیم

در ادامه به بخش دوم گفت و گوی مربی سابق تیم ملی می پردازیم.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز مجید عبدالحسینی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: شرایط رده ی سنی زیر ۲۱ سال کشور نسبت به رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان متفاوت است و افرادی که حتی یک شاگرد پرورش نداده اند و یا در هیچ مسابقه ملی یا کشوری شرکت نکرده است نمی توانند تحلیلگر خوبی باشند.

مربی سابق تیم ملی امید اظهار داشت: در مسابقات آسیایی مالزی تیم زیر ۲۱ سال صاحب یک مدال طلا شد، حال سوال اینجاست، بازیکنی که این مدال را کسب کرد در حال حاضر کجاست؟ آیا فدراسیون نباید این بازیکن که پشتوانه تیم ملی بزرگسالان ما است را در چند مسابقه تدارکاتی به همراه تیم بزرگسالان اعزام می کرد تا این بازیکن تقویت شود؟

عبدالحسینی ادامه داد: در مسابقات جهانی ۲۰۱۴ آلمان تیم کاراته ایران در دو بخش کاتا و کویته آقایان و بانوان به طور مجموع ۱۶ شانس کسب مدال داشت اما تنها یک مدال طلا کسب کرد. اگر بخواهیم حقیقت را ببینیم، متوجه می شویم ما نسبت به مسابقات ۲۰۱۲ فرانسه یک پله سقوط را تجربه کردیم اما این نتیجه درخشان قلمداد می شود.

وی با بیان اینکه تیم کاراته ایران در هیچ یک از بخش های آقایان و بانوان در قسمت انفرادی مدال طلایی کسب نکرد، گفت: تیم ما در مسابقات جهانی آلمان یک مدال طلای کومیته تیمی را بدست آورد که تمام ضعف های ما را پوشش داد و هیچ کارشناسی نیامد این موضوع را بررسی کند. چرا یک سایت نامعتبر و غیر رسمی که خود را بهترین سایت تحلیلی کاراته می داند!؟ این نتایج را درخشان توصیف می کند، در حالیکه ما یک پله نزول کردیم.  

مربی تیم دانشگاه آزاد در ادامه عنوان کرد: تفاوت مسابقات جهانی  2012 پاریس و ۲۰۱۴ آلمان در کسب مدال تیمی و انفرادی بود. مدال طلای تیمی مسابقات جهانی که جای آن در کلکسیون افتخارات فدراسیون کاراته ایران کم بود به لطف زحمات کادر فنی و بازیکنان کسب شد.

مجید عبدالحسینی گفت: باید واقعیت ها را دید، نمی خواهم نتایج را زیر سوال ببرم چون رتبه پنجم و ششم تفاوتی ندارد اما تیم ملی کاراته ایران تا روز آخر در رده های ۱۱ و ۱۲ بود و کسب این رتبه هم با درایت آقای سمندر رئیس فدراسیون کاراته کسب شد چرا که پانزده یا بیست روز قبل از مسابقات جهانی مدیر فنی تیم را عوض کرد مگرنه چه بسا به سرنوشت کاراته چین دچار می شدیم.

وی در ادامه گفت: چرا آقای آشوری قبول کرد تا از مدیریت فنی تیم ملی کناره گیری کند؟ به همان دلیلی که مسعود رهنما که به عنوان سرمربی تیم ملی در اینچئون معرفی شد به آنها تمرین نداد. چون هیچ یک از این افراد فکر نمی کردند تیم کاراته در آلمان نتایج خوبی کسب کند اما بازیکنان با همدلی که داشتند توانستند یک مدال تاریخی را کسب کنند.

مربی سابق تیم ملی در پایان ورود وجه مناسبی همچون آرین خو را خوب دانست و گفت: به نظر من سلیمانی گزینه مناسبی برای سرمربیگری تیم ملی است. در شرایطی که در کاراته امروز ایران هیچ خط قرمزی رعایت نمی شود و همه به هم توهین می کنند، شخصی همچون سلیمانی می تواند به همراه آرین خو انضباط و احترام را هر چه زودتر به کاراته برگرداند و این میسر نمی شود مگر اینکه مدیران و پیشکسوتان ما قدم پیش بگذارند و جوانها را کمی کنترل کنند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا