راه اندازی طومار اینترنتی برای ورود کاراته به بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو

بدنبال تصویب دستورکار المپیک ۲۰۲۰ که راه را برای برنامه انعطاف پذیرتر بازیهای المپیک هموار ساخته است، یک طومار اینترنتی برای گنجاندن کاراته در بازیهای المپیک توکیو راه اندازی شد.
 

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از ایرنا، کاراته همانند بسیاری از رشته های دیگر از تصمیمات جدید کمیته بین المللی المپیک که براساس آن محدودیت ۲۸ رشته ورزشی در المپیک نیز حذف می شود، دلگرم شده است 

با این حال هنوز واکنش های عملی در مورد المپیک ۲۰۲۰ توکیو روشن نیست.

فدراسیون جهانی کاراته با هماهنگی فدراسیون کاراته ژاپن با حمایت گروههای مختلف در ژاپن دست به یک کارزار تبلیغاتی زده است. آنها برای ورود این رشته به بازیهای ۲۰۲۰ توکیو سخت تلاش می کنند.

موفقیت مسابقات امسال نظیر رقابتهای قهرمانی جهان در برمن آلمان و لیگ برتر کاراته در استانبول به این تلاشها کمک خواهد کرد 

این درخواست اینترنتی به امضای آنتونیو اسپینوز رییس فدراسیون جهانی و تاکاشی ساساگاوا همتای ژاپنی او رسیده است. این طومار تاکنون بیش از ۱۳ هزار امضا را جمع آوری کرده است

سافت‌بال و بیسبال به علت محبوبیت زیادی که در ژاپن دارند، محتمل‌ترین ورزشها برای ورود به بازیهای المپیک توکیو محسوب می شوند. اگرچه کاراته نظیر اسکواش و اسکیت بوردینگ نیز اشتیاق زیادی برای ورود به المپیک دارند.

هنوز مشخص نیست ورزشهای جدید جه زمانی به برنامه بازیها اضافه می شوند، اگرچه در اجلاس بعدی آی او سی که ژوئیه آینده در کوالالامپور برگزار میشود، امکان دارد در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا