مهدی‌زاده: هزار دلار به روحانی دادم/ آشوری عمدی به ما غذا نمی‌داد تا مدال نگیریم

نماینده وزن ۶۰-کیلوگرم تیم ملی کاراته گفت: بعد از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون، هزار دلار به حسین روحانی دادم که سمندر به شدت از این موضوع ناراحت شد.
به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز امیر‌ مهدی زاده در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به این سؤال که آیا این صحت دارد که شما در بازی‌های آسیایی اینچئون هزار دلار پول به حسین روحانی به عنوان هدیه پرداخت کرده‌ای، گفت: پیش از اینکه ما در بازی‌های آسیایی اینچئون وارد تاتامی شوم بچه‌ها دور هم جمع شدند و قرار بر این شد که اگر در اینچئون هر کسی مدال طلا کسب کرد بخشی از پاداش‌های خود را که فدراسیون به ما پرداخت می‌کند را به مربیان تیم ملی هدیه دهیم. پس از اینکه من مدال طلای اینچئون را دریافت کردم هزار دلار به حسین روحانی پرداخت کردم. رئیس فدراسیون، حسین سمندر و سعید حسنی‌پور نیز در جریان این موضوع هستند.

وی در ادامه افزود: بعد از اینکه حسنی‌پور مدال طلای اینچئون را کسب کرد من تصور کردم که او نیز به مربیان هزاردلاری که قول داده بودیم را پرداخت کرده، اما گویا مسعود رهنما به او اجازه نداده بود که چنین کاری را انجام دهد.

دارنده نشان برنز مسابقات جهانی آلمان در ادامه اظهار داشت: یک روز بعد از اینکه آن اتفاق رخ داد رئیس فدراسیون از من سوال کرد که پاداشی را که فدراسیون به شما داده را چه‌ کار کرده‌ای؟ من هم موضوع را به سمندر توضیح دادم و او نیز به شدت از این موضوع ناراحت شد و بلافاصله به حسین روحانی اعلام کرد که باید پول را به من برگرداند. روحانی نیز این کار را انجام داد. سمندر مدعی شد که تمام مربیان هم حقوق دریافت می‌کنند و هم اینکه پاداش دریافت می‌کنند و حق ندارند از بازیکنان چنین درخواستی داشته باشند.

وی در پاسخ به این ُؤال که آیا این خواسته شما بود و یا اینکه به درخواست مربیان قرار بود پول به آنها پرداخت شود گفت: در طول اردوها بارها مربیان به ما گفته بودند که شما بعد از کسب مدال پاداش‌های زیادی را دریافت می‌کنید اما به ما که زحمت می‌کشیم به اندازه شما پاداش داده نمی‌شود. ما ۴ کاراته‌کایی که به اینچئون اعزام شده بودیم تصمیم گرفتیم که هر کسی در بازی‌های آسیایی اینچئون مدال طلا کسب کرد بخشی از پاداش خود را به مربیان پرداخت کند. قرار همه ما این بود اما حسنی پور در پایان مسابقات مدعی شد که همه پاداش به خودش تعلق دارد و برای رسیدن به مدال خیلی زحمت کشیده است.

مهدی‌زاده در پاسخ به این سؤال که گویا دبیر فدراسیون در صحبت‌های خود مدعی شده غذا برای همه ملی پوشان در مسابقات به اندازه کافی وجود داشته و دلیل اینکه شب قبل از مسابقات به شما و احمدی غذا نرسیده این بوده که هر دو در هتل حضور داشتید و آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: آشوری در طول مصاحبه‌های خود مدعی شده ما وقت ناهار خود سرانه به هتل رفتیم و به همین دلیل به ما غذا نرسیده است. من یک سؤال از دبیر فدراسیون دارم؟ ایرادی ندارد ما وقت ناهار خودسرانه راهی هتل شدیم تا استراحت کنیم و برای مسابقات فردا آماده شویم، اما شما که به عنوان سرپرست تیم مطلع بودید که ما در هتل هستیم چرا به ما شام ندادید و گرسنه ماندیم؟! خیلی شفاف می‌گویم آشوری از عمد به ما غذا نداد تا ما نتوانیم مدال مسابقات جهانی را کسب کنیم. دوستان به فکر ما نبودند و هدفشان چیز دیگری بود.

دارنده نشان برنز مسابقات جهانی در ادامه انتقاد‌های خود گفت: در مبارزه‌ای که مقابل نماینده هلند داشتم خیلی ها مبارزه ما را تماشا کردند. روز مسابقه حسین روحانی کوچ من بود و می‌توانست مقابل حریفم کارت بکشد تا راهی فینال شوم اما او این کار را نکرد. این تنها من نیستم که مدعی هستم، چرا که همه تماشاگران شاهد بودند که چه اتفاقی در آلمان رخ داد. کار روحانی به قدری اشتباه بود که تماشاگران به رفتار او اعتراض کردند. بعد از پایان مسابقات از روحانی سؤال کردم که چرا کارت اعتراض را به داوران نشان ندادی تا به فینال مسابقات بتوانم صعود کنم که او مدعی شد نمی‌خواستم کارت اعتراض تو بسوزد. واقعا پاسخ عجیبی را از او شنیدم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا