آشوری: سمندر را به وجدان خودش واگذار می‌کنم

دبیر فدراسیون کاراته گفت: مطمئنم سلیمی به ایران بر می‌گردد/ قبلا این شخص را به ازبکستان برده بودم اما خاطره بدی شد/ فکرش را نمی‌کردیم بماند/ تصورات سمندر در خصوص تحرکات من بر علیه او اشتباه است

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، دبیر فدراسیون کاراته در گفتگو با خبرگزاری نسیم در مورد اظهارات رئیس فدراسیون کاراته و صحبت‌هایی که بر علیه او انجام داد، اظهار داشت: مسائل و حاشیه‌های کوچک، تشکیلات و آدم‌های بزرگ را کوچک می‌کند. پرداختن به این مسئله جزئی (البته با این توضیح که نمی‌خواهم بگویم اصلا مشکل مهمی نیست) ولی پرداختن بیش از حد به آن باعث می‌شود اتفاق خوبی که برای کاراته ایران افتاده است و در ۵۰ سال اخیر منتظر آن بودیم (قهرمانی جهان در بخش کومیته تیمی) تحت الشعاع قرار بگیرد.

وی ادامه داد: با توجه به المپیکی نبودن کاراته اتفاقی که برای کاراته ایران در آلمان افتاد، همانند قهرمانی المپیک است و امروز این اتفاق با تلاش و رشادت بچه‌های کاراته افتاده است. کسب مدال طلای تیمی مسابقات جهانی و همینطور عملکرد بسیار خوب ملی‌پوشان بانوان در اولین حضور جهانی خود اتفاق بسیار خوبی است. باید خبرها، این موفقیت‌ها باشد نه عملی که مرتضی سلیمی انجام داده و در روز صدها نفر علی‌رغم اینکه من نمی‌پسندم و تقبیح می‌کنم، مانند او پناهنده می‌شوند. حرکت او البته به اعتبار و اعتماد لطمه زده است.

وی افزود: پرداختن به این مسائل بوی بدی می‌دهد و من احساس بدی نسبت به این مسئله دارم. این حرکتی است که دشمنان کاراته طراحی کردند و قطعا آنها دلسوز کاراته نیستند. می‌خواهند قهرمانی ما را تحت الشعاع قرار بدهند.

محسن آشوری در پاسخ به اظهارات سمندر که گفته است او برای سفر سلیمی، رئیس فدراسیون کاراته را تحت فشار قرار داده است، گفت: من یک نفر شاهد در این خصوص دارم اما نمی‌خواهم اسم او را مطرح کنم. من هرگز سمندر را تحت فشار قرار ندادم و او را به وجدان خودش واگذار می‌کنم. من هیچ توصیه‌ای برای سفر سلیمی به آلمان به سمندر نکردم و حتی از او نخواستم این کار انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به یک تجربه تلخی که از حضور سلیمی در ازبکستان داشتم، دیگر حاضر نبودم آن تجربه تکرار شود چرا که در آن مقطع او روح و روان من را بهم ریخته بود و چون برای من این اعزام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود نمی‌خواستم تمرکزم بهم بریزد. حضور او با توصیه افراد دیگری صورت گرفته بود و ضمن اینکه دستور آخر را رئیس فدراسیون کاراته می‌دهد. ما هیچ کدام باور نداشتیم او بخواهد در آلمان بماند چرا که پیش از این چند سفر با ما حضور داشت.

وی در ادامه افزود: سلیمی حتی مدتی مترجم سعیدلو مقام اول وزارت ورزش بود و آدم نامطمئنی نبوده است. البته اطلاع دارم ایشان طبق آخرین صحبتی که انجام داده اعلام کرده به ایران برمی‌گردد و من مطمئنم او برخواهد گشت. قطعا او جوانی و جهالت کرده و فریب خورده است.

دبیر فدراسیون کاراته در مورد دیگر سخنان سمندر که معتقد است بر علیه او تحرکاتی برای کنار گذاشتنش از فدراسیون صورت می‌گیرد و آشوری مطلع است، عنوان کرد: هرکسی از ذهن خود شد یار من. تصورات سمندر در خصوص تحرکات من بر علیه او اشتباه است. من هرگز دنبال ریاست فدراسیون کاراته نبودم، نیستم و نخواهم بود و دنبال ارتقا نیستم چرا که در این ۲۰ سال می‌توانستم ارتقا داشته باشم و فقط عاشق کاراته و کار کردن بودم.

وی ادامه داد: باور دارم پتانسیل کاراته بالا است و تحت مدیریت صحیح کاراته ایران می‌تواند قهرمان بلامنازع دنیا باشد و فقط دنبال فضایی هستم این مسئله را اثبات کنم و در آلمان نیز با وجود تمام مشکلات و سفر ۱۷ ساعته واقعا شاهکار کردیم. من دنبال تحرک بر علیه سمندر نیستم و همانند گذشته او را دوست خودم و رئیسم می‌دانم و دوست دارم همانند گذشته که در کنار هم بودیم و به موفقیت خوبی رسیدیم، دوباره در صورت وحدت و همدلی غیرممکن‌ها را ممکن کنیم.

آشوری در پایان خاطر نشان کرد: افرادی در بیرون از فدراسیون به دنبال این هستند تا سمندر نباشد و امروز با خبرچینی و توطئه چینی می خواهند وحدت و آرامش را از کاراته ایران بگیرند. آنها معتقدند اگر این گروه بروند جایگاهی برای آنها در کاراته مهیا خواهد شد و من چه دلیلی دارد در حالی که کنار سمندر موفق هستم، نخواهم او در کاراته باشد. این قضاوت‌ها در مورد من بی‌انصافی است و اصلا خوب نیست.ش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا