عباسعلی: مسئولان به وعده اشتغالزایی برای قهرمانان ورزشی عمل کنند

نخستین زن ایرانی که موفق شد مدال نقره رقابت های جهانی کاراته را کسب کند ، از مسئولان ورزشی کشور خواست که به وعده اشتغال‌زایی برای قهرمانان جهانی و آسیایی عمل کنند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز، حمیده عباسعلی که در بازی های آسیایی اینچئون نیز مدال طلا را کسب کرد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد : من هنوز بیکار هستم و خوشحال می شوم مسئولان وعده های خود مبنی بر اشتغالزایی ورزشکاران را محقق کنند.

دارنده مدال نقره رقابت های جهانی کاراته در آلمان با بیان اینکه نگاه جهان به زن مسلمان تغییر کرده است ، گفت: این نخستین بار بود که زنان مسلمان با پوشش اسلامی اجازه حضور در رقابت های جهانی را داشتند و کسب مدال توسط تیم ایران نشان داد حجاب محدودیتی برای بروز توانمندی زنان نیست.

کاراته کا وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم در مورد سطح رقابت های جهانی با مسابقات المپیک گفت که سطح رقابت های جهانی و المپیک یکسان است زیرا در هر دو این مسابقات هر کشوری با بهترین بازیکنان خود حاضر می شود و به دنبال کسب خوشرنگ ترین مدال ها هستند.

عباسعلی ادامه داد: وقتی همه کشورها با بهترین بازیکنانشان برای کسب مدال در رقابت های جهانی حاضر می شود این امر سطح بالا و رقابت نزدیک و شدید ورزشکاران را نشان می دهد .

وی یاداور شد که زنان کاراته کای ایرانی چندین بار در رقابت های لیگ جهانی کاراته شرکت کرده بودند ولی تا کنون در رقابت های جهانی حضور نداشتند و حضور در آلمان اولین حضورآنها در رقابت های جهانی محسوب می شود .

این کاراته کای جوان کشورمان افزود: بیش از ۶۰ کشور با بهترین کاراته کاهای خود در این رقابت هاحاضر شدند و من به لطف خدا نخستین مدال نقره کاراته زنان ایران را برای کشورم کسب کردم که برای من افتخاری بزرگ است.

وی ادامه داد:تمریناتم را پس از بازیهای آسیایی با تلاش زیاد پیگیری کردم و انتظار کسب مدال طلا را داشتم و با توجه به اهدافی که برای خودم داشتم کسب مدال طلا نیز دور از دسترس نبود.

عباسعلی گفت: از ابتدای امسال روی سه هدف برنامه ریزی کرده بودم ، رقابت های قهرمانی اسیا ، هفدهمین دوره بازیهای آسیا و رقابت های جهانی که خوشبختانه با دو طلا و یک نقره پایان یافت.

وی ادامه داد: آذرماه امسال رقابت های جام قهرمانی آسیا را نیز در چین برگزار می شود اما نمی دانم آیا فدراسیون قصد اعزام کاراته کاها را دارد یا خیر ؟ اما من در هر حالی برای حضور در این رقابت ها نیز آماده هستم .

عباسعلی متولد اسفند ماه ۶۸ است و پس از فارغ التحصیلی از هنرستان تربیت بدنی ، موفق به اخذ مدرک کارشناسی تربیت بدنی نیز شد.

این کاراته کای جوان کشورمان برای کسب مدال طلای رقابتهای قهرمانی جهان پس از دور نخست که به قرعه استراحت برخورد به مصاف کاراته کای از بلژیک رفت که پس از شکست سه بر صفر این حریف در رویارویی با نماینده اسپانیا نیز توانست به پیروزی یک بر صفر دست یابد.

عباسعلی در ادامه حریف هلندی را یک برصفر از پیش روی برداشت و پس از شکست یک بر صفر بارتا نیکولای مجارستانی راهی فینال شد.

کاراته کای به اضافه ۶۸ کیلوی کشورمان در فینال با نتیجه دو بر صفر دیدار را به شیما ابوالیزید از مصر واگذار کرد تا در عین توانمندی مدال نقره را به گردنش بیاویزد.

وی مدال برنز قهرمانی آسیا در رده امید ، دو مدال طلای رقابت های قهرمانی آسیا و یک مدال طلای بازیهای آسیایی را در کارنامه دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا