رهنما: اگر بازیکن‌سالاری حاکم است، من دیگر سرمربی نیستم/ قواعد برای همه کاراته‌کاها باید یکسان باشد

رهنما با اعلام اینکه تصمیم دارد از سرمربیگری تیم ملی کاراته انصراف دهد گفت: تا زمانی که قواعد در تیم ملی برای همه یکسان رعایت نشود و بازیکن‌سالاری حاکم باشد نمی‌توانم سرمربی تیم ملی کاراته باشم.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از فارس،‌ مسئولان فدراسیون کاراته در بازی‌های آسیایی اینچئون به طور رسمی اعلام کردند که مسعود رهنما به عنوان سرمربی تیم ملی در مسابقات جهانی آلمان هدایت تیم ملی را برعهده خواهد گرفت، اما در کمتر از دو هفته پس از انتصاب وی با اتفاقاتی که رخ داده رهنما مدعی است که روز یک‌شنبه با مسئولان فدراسیون کاراته جلسه‌ای برگزار خواهد کرد تا در مورد عدم همکاری با تیم ملی کاراته با رئیس و دبیر فدراسیون صحبت‌هایی را داشته باشد.

مسعود رهنما در گفت‌وگو با فارس، در مورد جلسه‌ای که روز یکشنبه با مسئولان فدراسیون کاراته برگزار خواهد کرد گفت: مسئولان فدراسیون کاراته لطف کردند پیش از اعزام تیم ملی به بازی‌های آسیایی اینچئون من را به عنوان سرمربی تیم ملی برای مسابقات جهانی معرفی کردند، اما روز یکشنبه با آنها جلسه‌ای برگزار خواهم کرد تا اعلام کنم به عنوان سرمربی با تیم ملی در مسابقات جهانی همکاری نخواهم کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که دلیل این تصمیم چیست، گفت: یکی از دلایل این است که یک عده بیرون از گود در تلاش هستند تا به نتایج تیم ملی انتقاد کنند، برای عده‌ای شرایط نابرابر فراهم می‌کنند، از دو سال پیش در مسابقات قهرمانی آسیا و در بازی‌های آسیایی این شرایط آغاز شد. همانطور که در مصاحبه‌های قبلی گفتم، این حاشیه‌ها ریشه در دهه ۶۰ دارد.

وی در ادامه افزود: بعد از مسابقات قهرمانی جهان که به میزبانی فرانسه برگزار شد، با توجه به اینکه از قبل اعلام شده بود مبنای انتخاب نفرات اعزامی انتخابی است، اما یک عده بعد از شکست در انتخابی‌ها باز هم در اردوها ماندند. همان عده در انتخابی‌های اینچئون نیز باختند و باز هم در اردوها ماندند، اما افرادی مثل حسنی‌پور و سمندر که در انتخابی‌ها برنده شده بودند انواع فشارهای روحی و روانی و حاشیه‌های مختلفی که برخی‌ها از بیرون به آنها وارد می‌کردند را تحمل کردند.

سرمربی تیم ملی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر قرار است حسین سمندر در اردوی تیم ملی نباشد پس به چه دلیل، دیگر بازنده‌ها باید در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند، به چه دلیل یک عده باید در انتخابی شرکت کنند و یک عده دیگر شرکت نکنند. متأسفانه از آنجایی که نمی‌توانم به دلیل حاشیه‌هایی که برای تیم ملی فراهم کرد‌ه‌اند، بنا به دلایل شخصی و به دلیل اینکه بسیاری از دوستان مهر سکوت اختیار کرده‌اند و تمایلی به شناساندن عوامل حاشیه‌ها ندارند تصمیم دارم با تیم ملی همکاری نکنم.

وی در ادامه گفت: بنده علی‌رغم احترامی که به مسئولان فدراسیون کاراته و همه همکارانم در تیم ملی دارم، متأسفانه شرایط برای ادامه کار فراهم نیست. بنده نمی‌خواهم همانطور که سعید حسنی‌پور را به مسلخ فرستادم حسین سمندر را نیز به مسلخ بفرستم.

رهنما در پاسخ به این سؤال که چرا کسی با این نفراتی که حاشیه را برای تیم ملی به وجود می‌آورند برخورد نمی‌شود، گفت: متأسفانه عده‌ای موفقیت‌های تیم ملی را تاریک نشان می‌دهند و برای آنها فرقی ندارد که چه کسی مربی و یا کادر اجرایی فدراسیون باشد. آنها کاراته را ملک شخصی می‌دانند، امیدوارم همه مربیان گمنام و نامدار کاراته برای یک بار هم که شده از این سکوت دربیایند و مقابل این پرده‌دری‌ها که کاملاً سرمنشأ آن مشخص است قرار بگیرند.

وی در ادامه اظهار داشت: فکر می‌کردم با نتایجی که کاراته در مسابقات قهرمانی آسیا و لیگ‌های جهانی و بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی فرانسه کسب کرده، همه گروه‌های کاراته را به سمت رعایت قواعد بازی پیش می‌برد، اما سکوت اکثریت به حق جامعه کاراته و سر و صدای ناحق عده‌ای از افراد جامعه کاراته گویا اجازه نمی‌دهد این امر محقق شود.

رهنما در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که قواعد در تیم ملی برای همه یکسان رعایت نشود، با متخلفان برخورد نشود و بازیکن‌ سالاری حاکم باشد نمی‌توانم سرمربی تیم ملی کاراته در مسابقات جهانی باشد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا