فشار کرونا بر گلوگاه باشگاه ها و مربیان کاراته/ فدراسیون کاراته بی توجه به قشر مربیان

با شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از مشاغل برای قطع زنجیره انتقال این بیماری تعطیل شدند اما با بهتر شدن وضعیت مدیریت این اپیدمی و سیر نزولی آمار مبتلایان در کشور و اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، بسیاری از مشاغل کم خطر و حتی با ریسک بالا نیز فعالیت خود را از سر گرفته‌اند اما باشگاه‌های ورزشی همچنان تعطیل می باشند.

به گزارش کاراته نیوز تعطیلی باشگاه‌های کاراته  بر اثر شیوع کرونا ورزشکاران و فعالان این حوزه اعم از باشگاه‌داران و مربیان ورزشی را متضرر کرده و باعث فشار اقتصادی زیاد و بیکاری مربیان این رشته ورزشی شده است. از آنجا که حرفه برخی افراد انجام فعالیت‌های مرتبط با کاراته است و تنها از راه مربیگری در این رشته‌ ورزشی زندگی خود و خانواده شان را تامین می‌کنند این تعطیلی بیشترین آسیب را به آن‌ها وارد کرده است.

از سوی دیگر مسئولین فدراسیون کاراته در طول یکسال گذشته، به واسطه تنها المپیکی که کاراته شانس حضور در آن را دارد تمامی اعزام های تیم های پایه به رقابت های آسیایی و جهانی را لغو کردند تا تیر خلاصی بر انگیزه نوجوانان و جوانان کاراته کا برای ادامه و حضور در این رشته ورزشی باشند.

در چنین شرایطی که مربیان سازنده ی کاراته هیچ دلگرمی و حامی مناسبی را در بدنه ورزش و دولت ندارند دچار سردرگمی و نا امیدی گشته اند. فدراسیون کاراته در جایگاه متولی خدمتگزار این قشر نه تنها هیچگونه تمهیدات لازمی را تدارک ندیده بلکه با برگزاری مسابقات مجازی تنها به دنبال کسب درآمد حداکثری در این شرایط و تامین مخارج خود قدم برداشته است.

با توجه به تصمیمات پرابهام و یک طرفه فدراسیون نشینان، سوالات بیشماری پیش آمده است که به مرور زمان در همین پایگاه خبری به آنها اشاره خواهد شد اما بزرگترین سوال این روزهای اهالی کاراته این است که آیا فدراسیون کاراته می خواهد برای حل این مشکل گامی بردارد یا خیر؟

به نظر می رسد مشاوران فدراسیون که به ندرت در سالن های کاراته گام برداشته اند اطلاع چندانی از این رشته ورزشی ندارند درحالیکه تمامی پیشگامان این رشته می دانند که کاراته در بخش کنترلی و آزاد به دو زیر مجموعه کاتا و کومیته یا همان مبارزه تقسیم می شود که در بخش کاتا ورزشکاران بدون هیچ تماس بدنی می توانند به تمرین بپردازند. اما این وظیفه ی مدیران فدراسیون است که با اطلاع رسانی این اطلاعات توسط کارشناسان معتبر و شناخته شده به مجموعه وزارت ورزش، مقدمات بازگشایی باشگاه های ورزشی را آماده و بررسی کنند.

نویسنده متن فوق را بر این اساس نوشته است که فدراسیون کاراته تا به امروز هیچ عملکرد و تصمیم مثبتی را در این زمینه نگرفته و یا هیچ خبر و مطلبی از باب آن از سوی روابط عمومی فدراسیون اطلاع رسانی نشده است.

نمایش بیشتر

یک نظر

  1. با سلام .
    البته اینکه مربیان رشته کاراته خرج زندگی شون رو از این راه تامین میکنند ، من رو متاجب میکنه و تا اونجا که من دیدم مربیان کاراته بیشتر با عشق دنبال این کار هستند و شاید از جیب خودشون هم هزینه میکنند .بنده ۳۲ سال شاگرد استاد جنابی هستم در قزوین .
    مطمینم ایشون و خیلی اساتید و دوستان دیگه فقط عشق این کار رو دارن و دنبال مادیاتش من ندیدم کسی باشه .البته که باز شدن کلاسها حداقل از نظر روحی و روانی خیلی موثره

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا