یک طلا و یک برنز کاراته کاهای ایران در نخستین روز

نخستین روز از ششمین مرحله لیگ جهانی(کاراته وان) ترکیه با یک طلا و یک برنز برای کاراته کاهای ایران همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، در ششمین مرحله لیگ جهانی(کاراته وان) که از صبح امروز(شنبه ۱۵شهریورماه) به میزبانی استانبول ترکیه و با حضور ۵۹۲ کاراته کا از ۵۷ کشور برگزار شد، سعید احمدی در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم مردان در فینال موفق شد جیانلوکا دی وی وو از ایتالیا را با نتیجه ۸ بر صفر شکست دهد و به مدال طلا برسد.
احمدی پیش از رسیدن به فینال، پس از استراحت در دور اول، در دور بعد ۸ به ۴ موآت الغمدی از عربستان را برد.سپس درپی تساوی با نیازی علی اف از آذربایجان،در هانتی با رای داوران پیروز میدان معرفی شد. احمدی در دور چهارم ۵ به صفر برایان هیلیارد از امریکا را مغلوب کرد و در دور پنجم نیز با حساب ۳ بر صفر احمد البثالی از کویت رو شکست داد. ملی پوش کشورمان در مرحله نیمه نهایی نیز ۷ بر صفر تورال آقالارزاده از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشته بود.

در وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری در مبارزه نخست را با نتیجه ۲ بر صفر برابر هالدون آلاگاش ترکیه ای به سود خود پایان برد، در ادامه ایووچتکوسکی از مقدونیه را ۲ بر صفر مغلوب کرد. عسگری در مبارزه سوم استپان اسپینوز اکوادوری را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. نماینده هنگ کنگ دیگر کاراته کایی بود که عسگری با نتیجه ۳ بر صفر بر او غلبه کرد.
عسگری برای رسیدن به فینال سرکان یاغچی ترکیه ای را پیش رو داشت که پس از تساوی یک بر یک در هانتی بازنده شد.او در جدول شانس مجدد احمد عبدالرحمان مصری را با نتیجه یک بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز این وزن رسید.

در همین وزن ابراهیم حسن بیگی ابتدا پاتریک بویلی ا زکانادا را ۳ بر یک مغلوب کرد، در گام دوم موفق شد میلتون دسوزا برزیلی را با نتیجه ۲ بر صفر از پیش رو بردارد.
مبارزه سوم حسن بیگی مقابل سرکان یاغچی کاراته کای کشور میزبان بود که ۵ بر ۲ شکست خورد و برای رسیدن به برنز در جدول شانس مجدد مبارزاتش را ادامه داد. حسن بیگی ابتدا مونتن سونگرت از تایلندرا ۳ بر یک برد، سپس مقابل احمد عبدالرحمان از مصر باخت و از رسیدن به مدال بازماند.

میثم رشوند دیگر نماینده این وزن مصطفی اولداگ از ترکیه را در اولین مبارزه ۲ بر صفر برد، در ادامه با همین نتیجه تایگون ابورحمان دیگر کاراته کای ترک را از پیش رو برداشت. اما در دیدار سوم برابر روسلان رادیکوفاز لتونی قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک مقابل این حریف با رای داوران بازنده میدان شد و از گردونه رقابتها حذف گردید.

سعید حسنی پور هم ابتدا پاسکال سوچی از کانادا را ۸ بر صفر برد، در ادامه مقابل حریفی از کویت پس از تساوی ۶ بر ۶ در وقت قانونی مبارزه، با رای داوران در هانتی نتیجه را واگذار کرد و با نرسیدن این حریف به فینال، حسنی پور از دور رقابتها کنار رفت.

شاهین جعفری در وزن ۶۷- کیلوگرم شرکت کننده دیگری از ایران در دور نخست از سد توماس کاسه رر از اتریش گذشت اما در دومین مسابقه ۲ بر یک نتیجه را به فهد الخطامی از عربستان واگذار کرد و حذف شد.

همچنین دادیار رهنما دیگر کاراته کای کشورمان در این وزن، در دور نخست یک به صفر مغلوب ایهور کوریایین از اوکراین و از دور پیکار ها کنار رفت.

هامون درفشی پور در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان ۵ بر ۲ در دور نخست مقابل لوکا مارسکا ایتالیایی شکست خورد و در جدول شانس مجدد ابتدا ۶ به صفر عبداله شلوان از قطر را مغلوب کرد ولی در مسابقه بعدی پس از تساوی یک بر یک مقابل سلواراجو از مالزی، در هانتی با رای داوران بازنده شد و نهایتا با عنوان نهمی به کار خود پایان داد.

در این وزن وحید حسنی پور دیگر شرکت کننده ایران ابتدا اوچار چومالی از کشور میزبان را ۱۰ به صفر شکست داد، سپس ۸ به صفر برابر آنتونیو واستولا از ایتالیا به پیروزی رسید اما در دور سوم نتیجه را ۸ بر ۵ به عبدالهادی الملکی از عربستان واگذار کرد و از گردونه پیکارها کنار رفت.
اما در بخش بانوان، در وزن ۵۰-کیلوگرم، سحر کرجی در نخستین مبارزه برابر خمسی تیپاوان از تایلند ۲ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۵۵-کیلوگرم، فاطمه چالاکی ابتدا نماینده اوکراین را ۲بر صفر از پیش رو برداشت، سپس مقابل ازگی کورت از ترکیه ۲ بر یک به برتری رسید و در ادامه مقابل اهاب احمد از مصر قرار گرفت که ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد و از ادامه مسابقات بازماند.

طراوت خاکسار در وزن ۶۱-کیلوگرم، موفق شد در نخستین مبارزه مقابل آیسن بلیچی از ترکیه با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی برسد .
خاکسار در دومین گام به مصاف نماینده اوکراین رفت و ۲ بر یک مغلوب شد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

در همین وزن رزیتا علیپور ابتدا موفق شد نماینده هنگ کنگ را ۲ بر صفر از پیش رو بردارد، در دومین مبارزه مقابل حرف آلمانی قرار گرفت و ۲ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و با توجه به نرسیدن حریفش به دور فینال، او هم از ادامه مسابقات بازماند.

دربخش کاتای انفرادی مردان، فرید حقیقی ابتدا مقابل انزو مونتارو فرانسوی ۴ بر یک به برتری رسید و در مبارزه دوم مقابل علی سوف اوغلو از ترکیه ۳ بر ۲ شکست را پذیرفت اما با راهیابی این کاتارو به دور فینال، حقیقی در جدول شانس مجدد ابتدا نماینده کویت را ۴ بر یک شکست داد، سپس کاتارویی از فیلیپین را ۳ بر ۲ مغلوب کرد اما در سومین مبارزه مقابل وفا امره از ترکیه ۳ بر ۲ شکست خورد و به عنوان هفتمی رسید.

آرمین روشنی دیگر کاتارویی بود که در نخستین مبارزه فلورین جنای آلمانی را ۵ بر صفر از پیش رو برداشت و در دومین مبارزه مقابل ارسلان گالیشکان از ترکیه ۵ بر یک به برتری رسید. اما مقابل مین داک از فرانسه ۴ بر یک مغلوب شد. او در جدول شانس مجدد مقابل زید محمد از مصر ۴ بر یک شکست خورد و عنوان نهمی را کسب کرد.

ابوالفضل شهرجردی کاتاروی کشورمان در نخستین مبارزه برابر لوکاس جنوت فرانسوی ۳ بر ۲ مغلوب شد و در ادامه با شکست خوردن این حریف، شهرجردی هم از دور رقابتها کنار رفت.

احد شاهین در نخستین مبارزه ۴ بر یک مغلوب رمی مارتورانا از فرانسه شد و با نرسیدن حریف فرانسوی به فینال، شاهین از گردونه رقابتها کنار رفت.

داود شاهچراغی هم در نخستین مبارزه مقابل ویلیام جفری از فرانسه ۳ بر ۲ مغلوب شد و پس از آنکه این کاتاروی فرانسوی نتوانست به فینال برسد، شاهچراغی هم نتوانست در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه دهد.

در بخش کاتای انفرادی بانوان هم، مهسا افسانه هم در مبارزه اول مقابل “من وولوک” هنگ کنگی ۵ بر صفر به برتری دست یافت و در ادامه مقابل “کریستین هنریش” آلمانی ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد و با راه نیافتن این کاتارو به فینال، افسانه هم نتوانست بخت خود را در جدول شانس مجدد بیازماید.

نگین باقری در اولین مبارزه به مصاف “صوفیه واچتر” از آلمان رفت و موفق شد ۳ بر ۲ این حریف را شکست دهد. او در دومین مبارزه مقابل “اکتارینا چیزوخوا” از روسیه ۳ بر ۲ پیروز شد. اما در سومین مبارزه برابر “سندی اسکوردو” فرانسوی شکست خورد و با توجه به نرسیدن حریفش به فینال، باقری از دور رقابتها کنار رفت.

پریسا رحمانی دیگر نماینده کشورمان در نخستین مبارزه رودرروی “جزم شاهین” از ترکیه قرار گرفت و ۵ بر صفر مغلوب این حریف شد و با نرسیدن این کاتاروی ترک به فینال، رحمانی از دور رقابتها کنار رفت.

گفتنی است امیر مهدی زاده در وزن ۶۰-کیلوگرم و حسین سمندر در وزن ۶۷-کیلوگرم با صلاحدید مدیر فنی تیم های ملی در رقابتهای امروز شرکت نکردند.

این پیکارها فردا در اوزان منها و به اضافه ۶۸ کیلوگرم بانوان و نیز منها و به اضافه ۸۴ کیلوگرم مردان و همچنین کاتای تیمی مردان و زنان پیگیری خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا