علیپور: رابطه خانوادگی کار من و چالاکی را سخت کرده/ همیشه حضور در شرایط سخت را دوست داشتم

نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم تیم‌ ملی کاراته بانوان گفت: رابطه خانوادگی من و چالاکی یک مقدار کار را سخت کرده، اما حضور در بازی‌های آسیایی برایم خیلی مهم است و به همین دلیل در کاراته وان ژاپن تمام تلاشم را می‌کنم.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، پنجمین مرحله لیگ جهانی (کاراته وان) طی روزهای ۸ و ۹ شهریورماه در اوکیناوای ژاپن برگزار می شود که تیم ملی مردان و بانوان کشورمان برای حضور در این دوره از رقابت‌ها امشب (سه شنبه ۴ شهریور ماه) راهی این کشور می‌شوند. فاطمه چالاکی، رزیتا علیپور، پگاه زنگنه، حمیده عباسعلی و نسرین دوستی نفرات اعزامی تیم بانوان را تشکیل می‌دهند. با تصمیم کادرفنی تیم ملی بانوان، از بین فاطمه چالاکی و رزیتا علیپور پس از شرکت در تورنمنت بین المللی ژاپن فردی که بهترین عملکرد را در این مسابقات داشته باشد به همراه ۳ کاراته کای دیگر به عنوان مسافر بازی‌های آسیایی اینچئون معرفی می‌شود.

رزیتا علیپور در گفت‌وگو با فارس ، از شرایط آمادگی خود پیش از اعزام به مسابقات کاراته وان ژاپن، اظهار داشت: از لحاظ فنی با توجه به تمریناتی که طی این مدت در اردوها سپری کردم بهترین وضعیت را دارم. قرار است در کاراته وان ژاپن بین من و فاطمه چالاکی یک نفر انتخاب شود و این موضوع یک مقدار کار را برای ما سخت کرده است. به هر حال ما دو نفر سالیان سال است در کنار یکدیگر در اردوها زندگی کرده‌ایم و علاوه بر آن یک رابطه خانوادگی نیز داریم، برای همین کار برای ما بسیار سخت است.

وی در ادامه گفت: مسابقات کاراته وان ژاپن یکی از مهمترین روزهای ورزشی هر دوی ما است. ما دو نفر ۱۴ سال در کنار هم تمرین کردیم و در واقع در کاراته با هم بزرگ شده‌ایم، اما بازی‌های آسیایی برای من خیلی مهم است و دوست دارم در این رقابت‌ها حضور داشته باشم. امیدوارم نتیجه به سود کسی که بهتر است رقم بخورد.

وی در پاسخ به این سؤال که گویا چالاکی به نحوه خط خوردن وزن ۵۵ کیلوگرم نیز اعتراض داشته و آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: کادر فنی پس از اینکه تمام حریفان وزن ۵۵ کیلوگرم را آنالیز کرد به این نتیجه رسید که کسب مدال در بازی‌های آسیایی اینچئون در این وزن بسیار سخت است و به همین دلیل تصمیم گرفتند این وزن را به بازی‌های آسیایی اعزام نکنند. حذف وزن ۵۵ کیلوگرم باعث ناراحتی چالاکی شده بود، اما کادرفنی به او یک فرصت دیگر داد تا در وزن ۶۰ کیلوگرم دوباره خود را محک بزند.

نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم تیم‌ ملی کاراته بانوان در ادامه تصریح کرد: در طول این سال‌ها که عضو تیم ملی کاراته بودم بارها در شرایط سخت قرار گرفتم، همیشه دوست دارم در چنین شرایطی باشم تا خودم را به همه ثابت کنم، اما با توجه به روابط خانوادگی‌ای که ما داریم یکی از سخت‌ترین شرایط ورزشی من در ژاپن رقم خواهد خورد. با توجه به نتایجی که در مسابقات لیگ جهانی و مسابقات دانشجویان جهان کسب کرده‌ام به آینده امیدوارم و فکر می‌کنم بتوانم نتایج قابل قبولی را در ژاپن کسب کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در صورت موفقیت در ژاپن و کسب مجوز برای اعزام به بازی‌های آسیایی قول مدال می‌دهی یا خیر، گفت: صددرصد قول مدال طلا را می‌دهم البته اگر در ترکیب تیم برای اعزام به مسابقات باشم. در طول این مدت همه حریفان وزن ۶۰ کیلوگرم را در مسابقات مختلف شکسته داده‌ام و می‌دانم که در بازی‌های آسیایی می‌توانم بهترین نتیجه را کسب کنم. به هر حال موفقیت تیم‌ ملی کاراته در اینچئون مهم است و امیدوارم که با کمک مسئولان فدراسیون بتوانیم نتایج قابل قبولی را در کره جنوبی برای ورزش کشورمان کسب کنیم.

 

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا