فاصله تیم امید و بزرگسالان به خاطر بی‌برنامگی فدراسیون زیاد است

سرمربی تیم امید کاراته کشورمان گفت: افرادی که عملکرد تیم ما را زیر سوال می‌برند یا فنی نیستند و یا اینکه مغرضند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز مجید عبدالحسینی در گفت‌وگو با تسنیم ضمن دفاع از عملکرد تیم امید در رقابت‌های قهرمانی آسیا که چندی پیش به میزبانی مالزی برگزار شد، عنوان کرد: بین ۳۰ کشور ژاپنی‌ها با یک طلا و یک نقره اول شدند و تیم ایران به همراه اردن با کسب یک طلا در رتبه دوم ایستاد و عربستان نیز سوم شد؛ البته در وزن ۶۸ کیلوگرم ملی‌پوش‌مان از ناحیه رباط پا مصدم شد وگرنه مدال برنزش قطعی بود البته فکر نمی‌کنم این نتیجه بدی باشد.
وی ادامه داد: نباید رده امید را با جوانان و نوجوانان و حتی بانوان مقایسه کرد به خاطر شرایط سنی باید امید را در سطح بزرگسالان دانست؛ البته باید اشاره کنم که بازیکنان این تیم نیز به صورت صددرصد در اختیار ما نبودند؛ در غرب آسیا با یک تیم شرکت کردیم و در مسابقات اوپن تایلند نیز از برخی دیگر از نفرات بهره بردیم در مالزی نیز اوزان تغییر کرد و مشکل خروجی و آسیب‌دیدگی بازیکنان را داشتیم. افرادی که عملکرد این تیم را زیر سوال می‌برند یا فنی نیستند و یا اینکه مغرض هستند.
سرمربی تیم امید کاراته کشورمان گفت: این نتیجه را باید با سال‌های قبل و یا دوره‌ها قبل مقایسه کنیم؛ در سال ۲۰۰۹ هر ۴ نماینده ما حذف شدند و در سال ۲۰۱۰ نیز در هنک‌گنگ از ۴ وزن ۳ برنز گرفتیم؛ در دوره بعد که در مالزی مسابقات برگزار شد یک طلا گرفتیم که آن نیز حاصل تلاش شاگرد خود من بود؛ در سال ۲۰۱۳ نیز همه بازیکنان ما حذف شدند. حالا به نظر شما کسب یک طلا آن هم در شرایطی که بازیکن ما از سد عربستان قدرتمند با نتیجه ۸ بر صفر گذشت و بازیکن مصری را نیز مغلوب کرد و در فینال نیز ژاپن مدعی را ۶ بر صفر شکست داد عملکرد بدی است؟
عبدالحسینی خاطرنشان کرد: عیار طلای علی گلشن ۲۴ و طلای نابی است. این طلا می‌تواند خلا امیدها و بزرگسالان را پر کند. قبول مربیگری این تیم ریسک بزرگی است زیرا فدراسیون اهمیت لازم را به این رده نمی‌دهد و همان طور که دیدید تیم به اسپانیا می‌رسد و سرمربی‌اش همراهش نیست. باید در اوزانی تیم تشکیل دهیم که در بزرگسالان به کار بیاید فاصله امیدها و بزرگسالان به خاطر بی‌توجهی و نداشتن برنامه مناسب بسیار زیاد است، باید برنامه‌ریزی کنیم و بر اساس اوزان پنج‌گانه چیدمان داشته باشیم.
وی اشاره کرد: تا حمایت فدراسیون نباید نمی‌توانیم آینده روشنی را برای این تیم ترسیم کنیم. تک مدال طلای ما در مالزی قدرت کاراته ایران را به رخ آسیا کشید. مطمئن باشید با استفاده از همین بازیکنان در سوپر لیگ یقه تیم‌های مدعی را خواهم گرفت. بازیکنان ما در برخی از اوزان به نفراتی باختند که چند ماه دیگر به عنوان نماینده کشورشان در بازی‌های آسیایی اینچئون حاضر خواهند بود از تلاش بازیکنان راضی هستم و از مهدی احمدی و مجید صافی نیز که من را همراهی کردند تشکر می‌کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا