ساکت و نجاتی طلایی شدند/جمالی پور نقره گرفت

کاراته کاهای نوجوان کشورمان در بخش کومیته به ۲ مدال طلا و یک نقره چهاردهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در کوالالامپور مالزی دست یافتند.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، چهاردهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در رده های سنی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال از صبح امروز(جمعه ۱۷ مرداد ماه) با حضور ۳۷۰ کاراته کا از ۲۹ کشور در سالن بدمینتون مالزی آغاز شد.

در رقابتهای امروز کاراته کاهای بخش کومیته رده سنی نوجوانان به روی تاتامی رفتند که در وزن ۷۰-کیلوگرم، امین ساکت با پشت سرگذاشتن تمامی رقبا مدال طلا را بر گردن آویخت. 
ساکت ابتدا نماینده هنگ کنگ را با نتیجه ۸ بر صفر شکست دهد. او در ادامه موفق شد کاراته کایی از اندونزی را ۶ بر صفر مغلوب کند و در گام سوم حریفی از کویت را ۶ بر ۴ برد و در فینال موفق شد کاراته کای ژاپنی را ۴ بر ۳ شکست دهد.

در وزن ۷۰+کیلوگرم هم حمید رضا نجاتی پس از یک دور استراحت، دور دوم نماینده چین را ۸ بر صفر برد، سپس مقابل قزاقستان به برتری ۱۱ بر ۷ رسید و در فینال موفق به شکست دادن حریف اردنی با نتیجه ۴ بر صفر شد و مدال طلا را از آن خود کرد.

در وزن ۵۷-کیلوگرم، میثم جمالی پور حریف تایلندی را ۳ بر یک برد، در دومین دیدار با نتیجه ۷ بر ۲ مقابل نماینده کویت به برتری رسید، در گام سوم کاراته کای قزاقستانی را ۵ بر صفر پشت سر گذاشت و به فینال رسید. در فینال مقابل نماینده ژاپن در حالی که در وقت قانونی مبارزه نتیجه تساوی ۶ بر ۶ بدست آمده بود با رای داوران بازنده اعلام شد تا صاحب مدال نقره شود.

همچنین در وزن ۶۳- کیلوگرم پسران، مجتبی محمدی پس از پیروزی برابر نماینده سنگاپور با نتیجه ۲ بر صفر، در دیدار دوم مقابل حریف کویتی ۲ بر یک شکست خورد و با راهیابی حریفش به دیدار پایانی، او هم در جدول شانس مجدد به رقابت ادامه داد. محمدی در این گروه نماینده کره جنوبی را ۸ بر یک برد و در ادامه با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کاراته کای ژاپنی شد و به مدال نرسید.

در وزن ۵۲-کیلوگرم، یحیی شهگل ابتدا حریفی از کره جنوبی را ۲ بر صفر برد، در مبارزه دوم برابر حریف ژاپنی قرار گرفت و پس از تساوی در وقت قانونی مبارزه داوران رای به پیروزی حریف دادند و شهگل در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه داد. او در این گروه با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب حریف قزاقستانی شد و دستش از مدال خالی ماند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا