مهدی‌زاده: آغاز اردوهای تیم ملی کاراته در شرایط فعلی ریسک زیادی دارد/ حواشی قهرمانی پرسپولیس، استقلال را زخمی کرده است

قهرمان کاراته جهان گفت: با توجه به اینکه ۷ ماه تا نخستین مسابقات کاراته زمان داریم، برگزاری اردو در شرایط فعلی ریسک زیادی دارد.

به گزارش کاراته نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم،امیر مهدی‌زاده ، در خصوص مطرح شدن بحث دریافت مجوز فعالیت‌های رشته تکواندو و کاراته و اینکه آغاز تمرینات در شرایط فعلی به صلاح خواهد بود، اظهار داشت: اگر بخواهم شخصی در این خصوص اظهار نظر کنم، باید بگویم مخالف آغاز تمرینات هستم.  باید ببینیم با آغاز تمرینات چه چیزی را قرار است به دست بیاوریم و چه چیزهایی را از دست بدهیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک‌ترین مسابقات کاراته قرار است در اسفندماه سال جاری برگزار شود که برگزاری آن نیز به صورت مشروط است. ریسک اینکه بخواهیم در فاصله ۷ ماه تا مسابقات کاراته وان اردوها را آغاز و در معرض خطر قرار بگیریم، زیاد است.حفظ آمادگی در ۷ ماه  و بدون برگزاری مسابقه کار طاقت‌فرسایی است.در گذشته با برگزاری اردوهای یک تا دو ماهه به مسابقات اعزام می‌شدیم، اما ۷ ماه تمرین بدون حضور در مسابقه یا تورنمنت، تکراری خواهد شد و فقط خستگی به جا خواهد گذاشت.

دارنده دو طلا و یک برنز جهان در خصوص شرایط تمرینی فعلی ملی‌پوشان گفت: با بچه ها در ارتباط هستم و همه در شهرهای خود مشغول تمرینات انفرادی هستند. با کادرفنی و به خصوص شهرام هروی نیز هر روز هفته در ارتباط هستم و حتی در برخی روزها چندین بار صحبت و برنامه‌های تمرینی را پیش می‌برم. تمرینات انفرادی خوبی را در این مدت انجام دادم. برای وزنه‌زدن نیز کلید یک باشگاه را دارم و به تنهایی تمرین می‌کنم و در فضای باز نیز به دویدن می‌پردازم.

مهدی‌زاده تاکید کرد: هر چقدر شرایط اردویی به صورت قرنطینه باشد، باز هم حضور در اردو باعث خواهد شد با برخی افراد معاشرت داشته باشیم. حتی اگر اردوی تیم ملی کاراته در آکادمی المپیک برگزار شود نیز برخورد با برخی افراد اجتناب‌ناپذیر است. در این محیط ورزشکاران زیادی رفت و آمد می‌کنند و این در حالی است که کارمندان هتل، آکادمی و رستوران نیز حضور دارند. حضور در این شرایط برای مسابقاتی که ۷ ماه دیگر شاید برگزار شود، ریسک بالایی دارد و باز اگر این کار در دو ماه پایانی انجام شود عقلانی‌تر است. با همه این تفاسیر تابع تصمیمات فدراسیون و کادرفنی هستم و هر تصمیم گرفته شود را می‌پذیرم.

وی در خصوص محکومیت فدراسیون فوتبال به پرداخت غرامت ۱۷۰ میلیاردی به ویلموتس و اعتراضات مردم و ورزشکاران رشته‌های غیر فوتبالی به این اتفاق گفت: فکر می‌کنم این مبلغ جریمه فدراسیون فوتبال معادل بودچه چندین سال سایر فدراسیون‌های ورزشی ایران است. فکر نمی‌کنم بودجه فدراسیون‌های پرافتخاری مانند کاراته و تکواندو در ایران بیش از سه تا چهار میلیارد باشد، اما این مبلغ تنها هزینه قرارداد چند ماه یک مربی در فوتبال می‌شود. فوتبالی که چندین سال است حتی قهرمان آسیا نشده است.

دارنده یک مدال طلا و یک مدال نقره بازی‌های آسیایی تاکید کرد: نکته ناراحت کننده دیگر بحث دلالی و زد و بند در برخی قراردادهای خارجی است که واقعا ناراحت کننده است. قراردادهایی که از روی صداقت بسته نمی‌شود و خسارت‌های زیادی را برای فوتبال دارد. اگر این خسارت به خاطر قراردادی بود که با صداقت بسته شده بود، این همه ناراحت کننده نبود، اما اینکه بخواهیم قراردادی را ببندیم و منفعت خود را از آن ببریم، ناراحت کننده است که نتیجه آن آبروریزی در ورزش ایران است.

مهدی‌زاده تصریح کرد: مردم در ۸، ۹ ماه اخیر خیلی از لحاظ ذهنی و مالی دچار فشار بودند و درد این خبر در این روزها برای آنها بیشتر بود. مردمی که برخی از آنها پول خرید یک ماسک در روزهای کرونایی را ندارند، اما در این شرایط به یک باره خبری  را می‌شنوند که باید ۲۰۰ میلیارد برای یک قرارداد چند ماه به یک مربی خارجی پرداخت شود . خبری که به سطح روانی جامعه ضربه سختی می‌زند و متاسفانه این روزها خبرهای این مدلی نیز  زیاد شده است و خسارت به ویلموتس نیز یکی از آنها بود. اتفاقاتی که نتیجه آن نیز از دست دادن اعتماد مردم به مسئولان خواهد شد.

وی در خصوص احتمال حضور باشگاه استقلال در لیگ کاراته بعد از حضور در لیگ کشتی گفت: باشگاه استقلال حرکت بسیار خوبی را شروع کرده است و امیدوارم سایر  باشگاه‌های کشورمان نیز این حرکت را انجام بدهند. باشگاه حرفه‌ای در کشورهای اروپایی در تمام رشته‌ها یا حداقل برخی از رشته‌ها تیمداری می‌کند. خیلی از باشگاه‌های مطرح فوتبال دنیا در رشته‌های مانند هندبال، بسکتبال، فوتسال و رشته‌های دیگر نیز فعالیت دارند، اما اکثر باشگاه‌های ما فقط در فوتبال تیمداری می‌کنند. در حال حاضر باشگاه استقلال این حرکت را آغاز کرده است و امیدوارم فدراسیون نیز همکاری کند تا باشگاه‌های استقلال در کاراته بماند. قطعا برخورد خوب جامعه کاراته با باشگاه استقلال بهترین تبلیغ برای حضور سایر باشگاه‌ها خواهد بود.

ملی‌پوش استقلالی کاراته ایران در خصوص کری‌خوانی‌هایش در فضای مجازی گفت: تا چهارشنبه که بازی برگزار می‌شود به کری خواندن خود ادامه خواهم داد و امیدوارم  بعد از دربی نیز بتوانم به این کری‌ها ادامه بدهم(باخنده). فکر می‌کنم شرایط استقلال در حاضر بهتر است و با توجه به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر انگیزه‌های این تیم برای قهرمانی کمتر خواهد بود. استقلال در حال حاضر و با توجه به حواشی قهرمانی پرسپولیس زخمی‌تر است و امیدوارم از این انگیزه استفاده کند و برنده دربی باشد.

مهدی‌زاده در پاسخ به این سوال که اعتقاد دارد وزارت ورزش در قهرمانی‌های سالیان اخیر پرسپولیس نقش داشته است، گفت: نه به این شکل که تبانی صورت گرفته باشد، اما از لحاظ بودجه پرسپولیس بیشتر حمایت شده است و توانسته ترکیب خود را حفظ کند. شرایطی که برای استقلال در سالیان گذشته وجود نداشت و باعث شد تا خیلی از بازیکنان استقلال از این تیم جدا شوند.

وی در پایان با اشاره به اینکه حضور روی نیمکت استقلال برای فرهاد مجیدی زود بود، گفت: به نظر من مجیدی باید در عرصه مربیگری فعالیت بیشتری می‌کرد  و بعد به استقلال می‌آمد. استقلال حواشی زیادی دارد و اینکه مجیدی با وجود توانایی های خود بتواند این حواشی را کنترل کند، کاری بسیار سختی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا