مهدیزاده: هدفم کسب سهمیه المپیک در فرانسه است/ کار من تازه شروع شده

عضو تیم ملی کاراته گفت: هدف من از زمانی که تغییر وزن دادم حضور در مرحله نهایی رقابت‌های کسب سهمیه در فرانسه بود و طلای مادرید شروعی خوبی برای این اتفاق مهم بود.

به گزارش کاراته نیوز امیر مهدیزاده با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: رقابتهای لیگ جهانی کاراته مادرید به عنوان آخرین مرحله از رقابتهای کاراته وان در سال ۲۰۱۹ در سطح فنی بالایی برگزار شد و به لطف خدا من در این مسابقات بعد از چندبار حضور ناموفق در تورنمنت ها، با عملکرد خوب به نشان طلا دست پیدا کردم.

وی افزود: در این رقابتها کار خود را با برتری مقابل نماینده شیلی که نشان برنز جهان را در اختیار داشت آغاز کردم و سپس رقیب بلژیکی، بعد از آن قهرمان جهان و نفر یک رنکینگ المپیکی از فرانسه، نماینده ژاپن و قهرمان آسیا ۲۰۱۹ از ژاپن را از پیش رو برداشتم. در فینال هم کاراته کای ترکیه ای با مدال نقره زیر ۲۱ سال جهان را شکست دادم و طلا گرفتم.

دارنده نشان طلای لیگ جهانی مادرید در خصوص شرایط کسب سهمیه گفت: زمانی که تصمیم به تغییر وزن گرفتم، به همه این مسائل فکر کرده بودم؛ اینکه برای جا افتادن در وزن ۶۷- کیلوگرم به زمان نیاز داشتم. اکنون فکر می کنم که به شرایط مبارزه و کسب مدال در این وزن آشنا شده ام. از همان زمان هدفم کسب سهمیه در مسابقات اردیبهشت ماه سال آینده در فرانسه بود که به امید خدا به آن خواهم رسید.

مهدیزاده ادامه داد: برای کسب سهمیه از طریق سیستم کسب سهمیه ۱۶ تورنمنت مختلف برنامه ربزی شده است که در نهایت ۵ نفر اول رنکینگ موفق به کسب سهمیه می شوند. ولی در فرانسه که یک تورنمنت است، نفرات اول تا سوم هر وزن جواز حضور در المپیک را می گیرند. به همین دلیل اهمیت بالایی دارد. ضمن اینکه با خارج شدن ۵ نفر اول رنکینگ از حضور در رقابتهای فرانسه، شرایط متفاوت تر خواهد بود.

وی در مورد برنامه بعدی خود گفت: چون هدف اصلی و نهایی من کسب سهمیه از رقابتهای فرانسه است، از این پس با نگاه دیدار تدارکاتی، تورنمنت های پیش رو را با مشورت مربیان انتخاب و شرکت می کنم. می خواهم با آمادگی بالا راهی فرانسه شده و پس از قطعی کردن سهمیه، به مدال المپیک فکر کنم. اکنون تنها هدفم فقط کسب سهمیه است.

پرافتخارترین سبک وزن کاراته ایران در پایان گفت: می خواهم با آرامش و بدون هر حاشیه ای فقط تمرین کرده و با بهترین شرایط مسابقات پیش رو را پشت سر بگذارم. کسب مدال المپیک افتخار بزرگی برای کاراته ایران است. در این مسیر با فدراسیون و کادر فنی کاملا هماهنگ هستم و به امید خدا همه کمک کنند به این هدف برسیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن