كدخبر: 23659 بدون دیدگاه

پورشیب: کاراته‌وان ژاپن محک خوبی در فاصله یک سال تا المپیک است/ برخی بازیکنان تنها روی کاغذ به کسب سهمیه نزدیک‌تر هستند

تاریخ انتشار : 26 آگوست 2019 در ساعت: 10:37
پورشیب: کاراته‌وان ژاپن محک خوبی در فاصله یک سال تا المپیک است/ برخی بازیکنان تنها روی کاغذ به کسب سهمیه نزدیک‌تر هستند

کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: در فاصله یک سال تا المپیک توکیو برگزاری مسابقات کاراته وان ژاپن محک خوبی برای ما خواهد بود. به گزارش کاراته نیوز ذبیح‌الله پورشیب در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص آمادگی خود برای حضور در مسابقات لیگ برتر کاراته وان ژاپن اظهار داشت: بعد از مسابقات قهرمانی […]

کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: در فاصله یک سال تا المپیک توکیو برگزاری مسابقات کاراته وان ژاپن محک خوبی برای ما خواهد بود.

به گزارش کاراته نیوز ذبیح‌الله پورشیب در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص آمادگی خود برای حضور در مسابقات لیگ برتر کاراته وان ژاپن اظهار داشت: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا اردوهای خوبی داشتیم و در حال حاضر از شرایط خوبی به لحاظ بدنی، روحی و روانی برخوردار هستیم. در این مدت تمرینات با برنامه‌ای را زیر نظر کادرفنی برگزار کردیم و امیدوارم در ژاپن نیز عملکرد خوبی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: بعد از سه سال غیبت در مسابقات قهرمانی آسیا، موفقیت در این رقابت‌ها از لحاظ مدالی و امتیازی برای من ارزشمند بود. خدا را شکر با کسب مدال طلا از شرایط خوبی در رنکینگ المپیک برخوردار شدم، اما دقیقا از زمانی که از سکوی قهرمانی پایین آمدم همه چیز را فراموش و تنها خاطره و یک مدال را به یادگار نگه داشتم. اصلا اینطور نیست که در خواب این مدال باقی بمانم و مجددا تلاش خود را برای موفقیت در ماراتن سخت، طولانی و سنگین کسب سهمیه المپیک آغاز کردم.

کاپیتان تیم ملی کاراته تصریح کرد: 14، 15 سال است که برای کشور عزیزم مسابقه می‌دهم و هیچ وقت از مبارزه خسته نشدم و در هیچ مدالی نیز غرق نشدم. کسب مدال در لحظه شیرین است و قطعا با پایان دوران قهرمانی یادآوری آن باعث خوشحالی خواهد بود، اما در حال حاضر شیرینی کسب هر مدال در لحظه تمام می‌شود و برای مسابقات آینده تلاش می‌کنم. تا زمانی که بتوانیم به این روند ادامه خواهم داد و برای کشورم می‌جنگم.

پورشیب با اعلام اینکه با قاطعیت نمی‌توان از کسب سهمیه ورزشکاری صحبت کرد، گفت: هنوز زمان زیاد و مسابقات متعدد و 9 هزار امتیاز دست نخورده تا پایان مسابقات کسب سهمیه باقی مانده است. شرایط بسیار سخت و فاصله‌‌ها بسیار نزدیک است و در مسابقات باقی مانده امکان تغییر جایگاه ورزشکاران وجود دارد. کاراته ورزش لحظه‌ها و اتفاقات آن تاثیرگذار است و نمی‌شود با قاطعیت پیش‌بینی کرد چه کسی سهمیه المپیک را کسب می‌کند. شاید روی کاغذ یکسری بازیکنان به المپیک نزدیکتر باشند، اما این چیزی را ثابت نمی‌کند.

وی افزود: باید در نظر گرفت خستگی و آسیب دیدگی می‌تواند مانع حضور ورزشکاران در مسابقات آینده شود و این اتفاقات در ورزش طبیعی است. رقابت بسیار سالم در تیم ملی داریم و در رقابت‌های بین‌المللی نیز با بازیکنان خارجی می‌جنگیم. مهم برای ما اهتزاز پرچم ایران در المپیک است و طبیعی است که هر کسی تلاش کند تا خودش در توکیو حضور داشته باشد و این هدف مشترک و پاک می‌تواند به کاراته ایران کمک کند.

ملی‌پوش کاراته ایران در خصوص شانس موفقیت خود در کاراته وان ژاپن گفت: مسابقات ژاپن شرایط خاص خود را دارد و ما در تمامی اوزان رقبای سرسخت ژاپنی خواهیم داشت. ژاپن با توجه به میزبانی با تمام قوا در مسابقات حضور خواهد داشت و در هر وزن احتمال حضور 5 تا 7 بازیکن این کشور وجود دارد. با وجودی که سهمیه ژاپن به دلیل میزبانی المپیک قطعی و حتی نفرات این کشور برای حضور در المپیک مشخص هستند، اما این تیم با تمام قوا در مسابقات مختلف کاراته شرکت می‌کند.

پورشیب تاکید کرد: از طرفی میزبانی ژاپن به عنوان مهد کاراته دنیا از این مرحله مسابقات کاراته وان تمرین خوبی یک سال قبل از المپیک برای ما خواهد بود تا خود را در کشور میزبان المپیک محک جدی بزنیم و مدال‌های خوبی را کسب و در جدول المپیک شرایط خود را بهتر کنیم.

وی در خصوص مصاف احتمالی با آراگای ژاپنی عنوان کرد: من همیشه تلاش خود را برای برد انجام می‌دهم و برایم فرقی نمی‌کند با چه بازیکنی مبارزه کنم. من و آراگای سالیان زیادی است که با یکدیگر رقیب هستیم، اما خارج از تاتامی دوست‌های خوبی هستیم. قطعا در روز مسابقه هر کسی آماده‌تر و باهوش تر باشد برنده خواهد بود و در مقابل آراگا نیز زمانی پیروز شدم و گاهی نیز مغلوب شدم که شیرینی ورزش در همین برد و باخت‌ها است.

کاپیتان تیم ملی کاراته در خصوص نقش جواد سلیمی، رئیس کمیته داوران به عنوان تنها ایرانی صاحب کرسی در فدراسیون جهانی در موفقیت‌های ملی‌پوشان گفت: برای کاراته ایران باعث افتخار است که چنین کرسی را در اختیار دارد و غیرت سلیمی در سالیان اخیر برای جلوگیری از حق خوری بازیکنان ایرانی مثال‌زدنی بوده است. شاید در برخی مسابقات حقی از بازیکنان ما خورده شده باشد، اما هر زمان که حواس سلیمی بوده است برای احقاق حق بازیکنان تلاش و یک لحظه کوتاه نیامده است. همه قدردان تلاش‌های سلیمی هستیم و از او تشکر می‌کنیم.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها