كدخبر: 22462 بدون دیدگاه

سرپرست فدراسیون کاراته: منظور از مهندسی‌شدن انتخابات را نمی‌دانم/ فرجی نتوانست نامه بگیرد

تاریخ انتشار : 22 اسفند 1397 در ساعت: 11:38
سرپرست فدراسیون کاراته: منظور از مهندسی‌شدن انتخابات را نمی‌دانم/ فرجی نتوانست نامه بگیرد

سرپرست فدراسیون کاراته گفت: متأسفانه فرجی نتوانست نامه بازگشت به کار بگیرد و او را در انتخابات فدراسیون کاراته نداریم. به گزارش کاراته نیوز محسن آشوری در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی آنا، در پاسخ به این سؤال که چرا نامزدهای انتخابات فدراسیون کاراته مقطعی تأیید صلاحیت می‌شوند، گفت: من در مورد این موضوع نمی‌توانم اظهار […]

سرپرست فدراسیون کاراته گفت: متأسفانه فرجی نتوانست نامه بازگشت به کار بگیرد و او را در انتخابات فدراسیون کاراته نداریم.

به گزارش کاراته نیوز محسن آشوری در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی آنا، در پاسخ به این سؤال که چرا نامزدهای انتخابات فدراسیون کاراته مقطعی تأیید صلاحیت می‌شوند، گفت: من در مورد این موضوع نمی‌توانم اظهار نظر کنم چرا که در حیطه اختیارات من نیست. وظیفه من این است که به‌عنوان رئیس مجمع، انتخابات را به‌نحو أحسن برگزار کنم و امیدوارم که روز پنج‌شنبه وضعیت ریاست فدراسیون مشخص شود.

وی در مورد حضور فرجی در انتخابات فدراسیون کاراته گفت: متأسفانه فرجی نتوانست نامه بازگشت به کار بگیرد و او را در انتخابات فدراسیون کاراته نداریم.

سرپرست فدراسیون کاراته در مورد شائبه مهندسی شدن انتخابات فدراسیون اظهار کرد: من نمی‌دانم این مسائل چگونه مطرح می‌شود و براساس چه پیش‌زمینه‌ای در مورد انتخابات این صحبت‌ها می‌شود، اما آنچه که در حیطه وظیفه من است، تاکنون به‌خوبی انجام داده‌ام و در این چند روز باقی‌مانده تا برگزاری انتخابات، تمام تلاشم را می‌کنم تا شرایط خوب و سالم پیش برود. من باید برای برگزاری انتخابات فدراسیون کاراته نمره قبولی بگیرم و به‌همین‌خاطر تمام تلاشم را به‌کار خواهم گرفت تا یک انتخابات بی‌طرفانه برگزار کنم.

آشوری همچنین در مورد وضعیت تیم ملی کاراته گفت: ملی‌پوشان آخرین حضور خود را در رقابت‌های کاراته‌وان سپری کردند و خوشبختانه نتایج قابل قبولی هم کسب کردند. بعد از رقابت‌های کاراته‌وان اتریش، آنها یک اردوی مشترک در پاریس داشتند و چند روزی را با کاراته‌کاهای این کشور تمرین کردند. آنها قرار است امروز به ایران برگردند و پس از یک مدت کوتاه استراحت دوباره تمرین‌ها را از سر خواهند گرفت. خوشبختانه کاراته در سال ۹۷ کارنامه قابل قبولی داشت و امیدواریم که این روند در سال آینده هم ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: سال آینده رقابت‌های کسب سهمیه المپیک توکیو آغاز می‌شود و ما همه تلاش خودمان را به‌کار می‌گیریم تا ملی‌پوشان در تمامی مسابقات کاراته‌وان حضور پیدا کنند. در حال حاضر رنکینگ ملی‌پوشان اعلام شده است و آنها با رقبای خود اختلاف چندانی ندارند و به همین خاطر ما باید آنها را به همه مسابقات اعزام کنیم تا صدرنشینی آنها ادامه یابد.

سرپرست فدراسیون کاراته در ادامه به حضور رشته کاراته تنها در المپیک ۲۰۲۰ اشاره کرد و گفت: چند وقت پیش خبری مبنی بر عدم حضور رشته کاراته در المپیک ۲۰۲۴ مطرح شد، از همین روی هیئت‌رئیسه فدراسیون جهانی با حضور رئیس این فدراسیون جلسه‌ای را در ژاپن برگزار کردند و در مورد حضور کاراته در المپیک ۲۰۲۴ مذاکراتی انجام شد، البته آنها این روند مذاکرات را در کشور فرانسه هم ادامه دادند و در حال حاضر چهار روز است که پیگیر این موضوع هستند که کاراته در المپیک ۲۰۲۴ حضور داشته باشد. شما اگر خاطرتان باشد چند وقت پیش در مورد کشتی هم این اتفاق افتاد و بحث عدم حضور کشتی در المپیک مطرح شد که با رایزنی‌های صورت گرفته، این رشته در المپیک باقی ماند. ما هم امیدواریم در مورد کاراته چنین اتفاقی بیفتد.

وی ادامه داد: یکی از دلگرمی‌های ما برای حضور کاراته در المپیک ۲۰۲۴ این است که مذاکرات در کشور فرانسه در حال‌ پیگیری است. شروع المپیکی شدن کاراته در کشور فرانسه صورت گرفت و رایزنی‌هایی که انجام دادند باعث شد این رشته جزء رشته‌های المپیکی قرار بگیرد. با توجه به اینکه فرانسه در رشته کاراته قدرتمند است، ما به این دلگرم هستیم که آنها با رایزنی باعث شوند کاراته در المپیک ماندنی شود.

نظرسنجی

در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعال نیست

اخبار استانها