رییس هیات کاراته کرمانشاه: کسب میزبانی المپیاد کاراته کشور را پیگیری می‌کنیم

‍ رییس هیات کاراته استان کرمانشاه گفت: یکی از برنامه‌های که در سال جاری با جدیت دنبال می‌کنیم کسب میزبانی المپیاد کشوری این رشته به منظور ارتقا سطح توان ورزشکاران و افزایش خودباوری در بین نونهالان و نوجوانان است.

به گزارش کاراته نیوز «سعید نصرالهی» گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه زیرساخت های هیات کاراته کرمانشاه در وضعیت مناسبی قرار دارد و از همین رو تلاش می کنیم المپیاد ورزشی کاراته را در یکی از بخش های دختران یا پسران میزبانی کنیم.

وی با بیان اینکه پیشنهاد میزبانی به فدراسیون ارائه شده است، گفت: رایزنی های لازم را نیز در ادامه کار با مسوولان به عمل آورده تا بتوانیم امسال این رویداد را میزبانی کنیم.

نصرالهی خاطرنشان کرد: هرچند فعلا با شرایط کنونی و شیوع کرونا زمان برگزاری اکثر رویدادهای ورزشی خصوصا در رشته ای مانند کاراته مشخص نیست اما در صورت فراهم شدن شرایط لازم این آمادگی به صورت کامل وجود دارد.

نداشتن جایگزین برای قهرمانان فعلی از معضلات کاراته کرمانشاه

رییس هیات کاراته کرمانشاه در ادامه یکی از مشکلات کنونی این رشته ورزشی در استان را نداشتن جایگزین برای قهرمانان فعلی عنوان کرد و گفت: این موضوع می تواند با خداحافظی ورزشکاران مطرح کاراته کرمانشاه دردسرآفرین باشد.

وی گفت: سعید احمید، مهدی خدابخشی، هامون درفشی پور، سامان و احسان حیدری، پگاه زنگنه و … از جمله مطرح ترین کاراته کاهای کرمانشاهی هستند که با خداحافظی آنها از دنیای قهرمانی جانشینان مناسبی ندارند.

نصرالهی افزود: از سال گذشته به طور جدی مشغول پرورش استعدادهای کاراته کرمانشاه و آموزش اصولی آنها شدیم تا در آینده این رشته ورزشی از وجود قهرمانان سرشناس و ملی پوش محروم نماند.

رشد سالانه ورزشکاران سازمان یافته کاراته در کرمانشاه

رییس هیات کاراته استان کرمانشاه همچنین به رشد سالانه ورزشکاران سازمان یافته این هیات در سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: در این مدت هم در بخش آقایان و هم بانوان رشد ورزشکار بیمه شده داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه آمار ورزشکاران سازمان یافته هیات در پایان سال ۹۶ به چهار هزار و ۷۳۷ ورزشکار (۲هزار و ۴۴۳ مرد و ۲ هزار و ۲۹۴ زن) رسید، ادامه داد: این تعداد ورزشکار در پایان سال ۹۷ به پنج هزار و ۳۷۰ ورزشکار (۲هزار و ۶۴۰ مرد و ۲۷۳۰ زن) افزایش یافت.

نصرالهی افزود: در سال گذشته نیز تعداد پنج هزار و ۴۶۵ ورزشکار سازمان یافته شامل ۲ هزار و ۵۰۷ مرد و ۲ هزار و ۹۵۸ زن در هیات کاراته کرمانشاه به ثبت رسید تا این روند روبه رشد همچنان ادامه یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا