روحانی: مهم موفقیت در بازیهای آسیایی و جهانی آلمان است

rohani-mm[2]

مربی تیم ملی کاراته پس از قهرمانی تیم ایران در لیگ جهانی اندونزی گفت: اگر چه از نتایج بدست آمده بسیار راضی و خوشحال هستم اما برای کادر فنی و اعضای تیم ملی مهم موفقیت در بازیهای آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان است.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوزحسین روحانی در گفت و گو با سایت فدراسیون کاراته اظهار داشت: پیش از اعزام اشاره کردم که فارغ از هر نتیجه ای، مهم عملکرد بچه ها در مسابقات تدارکاتی است. اگر هزار مدال در تورنمنت های تدارکاتی داشته باشیم اما نتوانیم در بازیهای آسیایی اینچئون و مسابقات قهرمانی جهان آلمان که حکم نوک قله را دارد، موفق عمل کنیم، نتایج بدست آمده در لیگ های جهانی و مسابقات بین المللی اهمیتی نخواهد داشت.

روحانی در ادامه با تاکید بر اینکه از عملکرد اردونشین ها در تاتامی مسابقات کاراته وان رضایت دارد، گفت: بعید می دانم در لیگ های جهانی که سالهای اخیر برگزار شده یک کشور توانسته باشد در هر ۵ وزن صاحب مدال طلا شود اما بچه های ما در اندونزی به این موفقیت رسیدند و این قدرت و توان فنی بالای کاراته ایران را نشان می دهد. با نتایجی که در لیگ جهانی و مسابقات دانشجویان جهان بدست آمد، مطمئناً بچه ها با روحیه بهتری تمرینات خود را ادامه خواهند داد.

مربی تیم ملی کاراته ادامه داد: جدا از مدالهای کسب شده، ما شناخت بهتری نسبت به بچه های تیم بدست آوردیم، ضمن اینکه با آنالیز حریفان آسیایی، به نقاط ضعف و قوت آنها هم بیشترپی بردیم.

روحانی با تاکید بر اینکه برای موفقیت در مسابقات جهانی و بازیهای آسیایی تیم ملی باید حضور بیشتری در تورنمنت های بین المللی داشته باشد، گفت: مرحله بعدی در اوکیناوا ژاپن برگزار می شود و یک هفته بعد، پنجمین مرحله این مسابقات به میزبانی استانبول ترکیه خواهد بود که هم نفرات بازیهای آسیایی و هم قهرمانی جهان عازم این مسابقات می شوند و متعاقب آن لیگ جهانی آلمان پیش روی ماست که چون فاصله کمی تا بازیهای آسیایی وجود دارد، بچه هایی که در رقابتهای جهانی شرکت خواهند کرد در این مسابقات حضور پیدا می کنند.

وی افزود: آخرین مرحله لیگ جهانی در سال ۲۰۱۴ اواخر مهر ماه در سالزبورگ اتریش برگزار می شود که فاصله کمی تا رقابتهای جهانی دارد و بعید می دانم در این مسابقات شرکت کنیم.

روحانی در مورد اینکه اوزان و نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی چه زمانی اعلام می شود، گفت: پیش از این هم گفته بودم معرفی اوزان و نفرات بستگی به شرایط فنی، بدنی، ذهنی، نتایج آنها در تورنمنت ها و نحوه تمرین آنها در اردوها بستگی دارد، ضمن اینکه به نظر من نباید در معرفی مسافران اعزامی به بازیهای آسیایی تعجیل کرد.

مربی تیم ملی کاراته در خاتمه در خصوص مرحله بعدی اردوهای آمادگی تیم ملی گفت: طبق برنامه عصر شنبه (۷ تیر) بچه ها وارد اردو می شوند تا از صبح روز یکشنبه بمدت چهار روز تمرینات در آکادمی ملی المپیک پی گیر شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا