آرین‌خو: چشمم را روی حواشی نمی‌بندم/ حسابرس بیاورند، اموال من و دوستان را بررسی کنند

مدیر فنی مستعفی تیم ملی کاراته گفت: آرین‌خو تنها کسی است که پس از قطع همکاری با فدراسیون از مشکلات آنها انتقاد می‌کند چرا که من به هیچ عنوان چشمم را روی حواشی نمی‌بندم.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از فارس، جمعه شب موضوع برنامه تیتر امشب ورزشی شبکه خبر مناظره درباره کاراته بود و محمد آرین خو مدیر مستعفی تیم های ملی کاراته و علیرضا سمندر رییس فدراسیون کاراته مهمان برنامه بودند.

محمد آرین‌خو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد مناظره‌ای که با رئیس فدراسیون کاراته داشت اظهار کرد: بنده بارها و بارها گفتم تا زمانی که دبیر و نایب‌رئیس بانوان فعلی فدراسیون در کاراته هستند با این مجموعه همکاری نخواهم کرد. شما نگاه کنید بعد از مسابقات جهانی آلمان اوضاع کاراته خیلی بهم خورد و مربی بر علیه شاگرد و مسئولان فدراسیون برعلیه یکدیگر مصاحبه کردند. ما آمدیم با قول‌هایی که رئیس فدراسیون به ما داده بود آرامش را به کاراته بازگرداندیم، اما او قول‌های خود را عملی نکرد.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: ابتدای اردیبهشت‌ماه نامه‌ای به رئیس فدراسیون کاراته ارسال کردم و رونوشت آن را به وزیر ورزش و جوانان ارسال کردم و استعفای خود را به آنها مستقیم اعلام کردم. بنده زمانی که غفوری‌فرد به عنوان رئیس سازمان تربیت‌بدنی بود در مورد چنین مباحثی که در کاراته وجود دارد صحبت کردم که در حال حاضر اگر بخواهم اتفاقات گذشته را واکاوی کنم ناظریان زیر سؤال می‌رود.

مدیر مستعفی تیم‌های ملی کاراته در ادامه خاطرنشان کرد: اتفاقات عجیبی در کاراته رخ می‌دهد امیدوارم برای رسیدگی به مسائل مالی یک حسابرس بیاورند تا به این اتفاقات رسیدگی کند. بنده سال‌ها در کاراته فعالیت کردم، مسائل مالی من را بررسی کنند تا ببینند چه درآمدی داشتم و دوستانی که در حال حاضر در کاراته فعالیت می‌کنند به مسائل مالی آنها نیز رسیدگی شود تا همه بدانند آنها از کجا به کجا رسیدند.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر شما از مسائلی که در رسانه ملی در مورد آن صحبت کردید مطلع بودید پس چرا قبول مسئولیت کردید،‌ گفت: سمندر در آن مقطع به من اعلام کرد که همه دوستان در فدراسیون خلاف جهت می‌روند و برای پاک سازی نیاز به کمک من دارد. بنده نیز برای ادامه همکاری درخواست‌های خود را به او اعلام کردم. قطع همکاری با آشوری و شاه محمدی نایب‌ رئیس بانوان از خواسته‌های بنده بود. من این موضوع را می‌دانم که این خواسته‌ها در حیطه من نیست، اما همان مقطع اعلام کردم اگر دوست دارید بنده با فدراسیون شما همکاری کنم خواسته‌هایم باید برآورده شود. سمندر نیز در آن مقطع پذیرفت و قول داد تا دو ماه آینده آنها را برکنار کند، اما او به وعده‌های خود بنا به دلایلی که وجود دارد عمل نکرد و من ناچار شدم استعفاء کنم چون به هیچ عنوان نمی‌توانستم با حواشی که آنها برای کاراته به وجود می‌آورند همکاری کنم.

وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: در یک مقطعی لیلا حکیمی را به خاطر یک روز مرخصی شاه‌محمدی برکنار کرد و سؤال من این است که با چه مجوزی چنین کاری را انجام داد؟ از سمندر نیز یک سؤال دارم چرا او آمد و به من اعلام کرد که مسئولیت کامل تیم ملی بانوان برعهده بنده است؟ آیا من چنین درخواستی را از او کرده بودم؟

مدیر فنی مستعفی تیم‌های ملی کاراته در پاسخ به این سؤال که آیا دلیل انتقادهای امروز شما به دلیل قطع همکاری با تیم ملی کاراته است، گفت: آرین‌خو تنها کسی است که وقتی با فدراسیون همکاری می‌کند از مشکلات آنها انتقاد می‌کند چرا که من به هیچ عنوان چشمم را روی حواشی نمی‌بندم. زمانی که ناظریان مدیرفنی تیم‌های ملی بود مصاحبه تندی بر علیه آنها کردم که باعث تعجب همه آنها شد. بنده اعلام کردم می‌خواهم سلامت کار کنم. من مثل دوستان نیستم که تا صادق فرجی از کاراته رفت بر علیه او انتقاد کردند. در آن مقطع افرادی که بر علیه فرجی انتقاد کردند کارشان دور از مردانگی بود، ما چوب همین رفتارها را می‌خوریم.

وی در واکنش به تعریف و تمجیدهای سرمربی تیم ملی از رئیس فدراسیون در حاشیه مناظره‌، گفت: مسئول حواشی که در کاراته به وجود می‌آمد سرمربی فعلی تیم ملی است. او زمانی که بیرون از گود بود سکوت پیشه می‌کرد و تمام انتقاد‌های خود را از سوی شاگردان خود رسانه‌ای می‌کرد. به هر حال در شرایط فعلی که در تیم ملی به او پست داده‌اند باید سکوت کند و از رئیس فدراسیون حمایت کند. دباغیان با سایتی که در اختیار دارد و با شاگرد منفور خود به اندازه کافی برای کاراته حاشیه سازی کرد تا به هدفش که سرمربیگری در تیم ملی است برسد. دوستان در آن مقطع که بیرون از گود بودند مدام برعلیه رئیس، نایب‌رئیس و هر کسی که در کاراته فعالیت می‌کرد در سایتی که وابسته به سرمربی تیم ملی است انتقاد می‌کردند. بنده در آن مقطع استاد اخلاق بودم اما بلافاصله وقتی سکان هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم و آقایان مطلع شدند که نامی از آنها در تیم‌های ملی نیست شروع به حاشیه سازی کردند. این موضوع برای همه روشن است که دبیر فدراسیون و سرمربی فعلی تیم ملی منبع حاشیه ساز را حمایت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا