دکتر گودرزی: تجدید با آرمان ها در عمل محقق می شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: امروز اگر کسی داعیه تجدید پیمان با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد، باید از حیطه گفتار بیرون آمده و درعرصه عمل حاضر شود.

به گزارش پایگاه خبری کاراته نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکترمحمود گودرزی امروز دوشنبه ۱۱ خردادماه، همراه با خانواده بزرگ ورزش کشور در حرم مطهر امام راحل(ره) حضور یافت و با تقدیم تاج گل به بارگاه نورانی آن امام، با آرمان های ایشان تجدید بیعت کردند.
در این مراسم که شکوه حضور خانواده ورزش مثال زدنی بود، وزیر ورزش و جوانان در سخنانی به ابعاد مختلف معنای تجدید بیعت پرداخت و خاطر نشان کرد: امروز اگر کسی داعیه تجدیدپیمان با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد، باید از حیطه گفتار بیرون آمده و درعرصه عمل حاضر شود.

دکتر گودرزی همچنین به منویات مقام معظم رهبری درخصوص همدلی و همزبانی اشاره کرد و گفت: حضرت امام خمینی(ره) نیز در بیانات و تفکر خود توجه ویژه ای به این مقوله داشتند؛ به خصوص که جوانان را در مرتبه و رتبه خاصی از توجه قرار می دادند و امروز وظیفه ماست که جوانان را آن طور که وصایا و نصایح این امام بزرگوار به ما نشان می دهد در عمل پاس بداریم.

وزیر ورزش و جوانان توجه به امور جوانان را در دو بعد ملموس و غیرملموس خلاصه کرد و افزود: مسائل و مشکلات جوانان چه در بعد ملموس که شامل شغل و مسکن می شود و چه در ابعاد غیر ملموس که مسائل هویتی جوانان را در برمی گیرد حائز اهمیت است و ما اگر می خواهیم در خدمت به جوانان موفق باشیم راهی جز پیروی از گفته های بنیانگذار جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری نداریم.

گودرزی هفته جوان را بهانه ای برای بیشتر دیده شدن امور مربوط به جوانان دانست و تصریح کرد: اگر جوان باوری در همه سطوح نباشد و همه دستگاه ها پا به پای وزارت ورزش و جوانان در عرصه مسائل جوانان حرکت نکنند کاری پیش نخواهد رفت و ما باید به همراه کردن عقلا با جامعه جوانان توجه ویژه ای داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان به خاصیت مشکل گشایی جوانان درهمه عرصه ها اشاره کرد و گفت: همان طور که حضرت امام در دوران دفاع مقدس جوانان را با نفس آسمانی خود به عرصه جهان کشاند و نشان داد که با جوان باوری می توان حوزه های بسته را گشود، امروز نیز ما موظف هستیم که ضمن اعتماد به جوانان آن ها را با پشتوانه فکری و تجربه مناسب به میدان های مختلف دعوت کنیم تا انشاالله شاهد بیش از پیش موفقیت های اجتماعی باشیم.

محمود گودرزی اصل هویت بخشی و الگوسازی را مورد اشاره قرار داد و گفت: جامعه ورزش که جزء جامعه جوانان است، باید در هویت بخشی و الگوسازی معرفتی و معنوی نقش آفرینی کند و در این جا باید مسائل امام و منویات مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داده تا انشاالله در همه حوزه ها شاهد آفرینش اثر از سوی جوانان باشیم.
وزیر ورزش و جوانان حضور معنوی جوانان در مراسم تجدید میثاق با آرمان های رهبر کبیر انقلاب را نشانه روشنی از حرکت در مسیر موفقیت دانست و ابراز امیدواری کرد که مدیران و مسئولان بیش از پیش در مسیر رفع موانع وکاستی ها گام بردارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا